İkonik Bir Albüm ve Günümüzde Cinsiyet Kimliği

Dahi kafalar

New member
Gelen kutumuzdan daha fazlası:

• Yazarlara Not: Yazın. Yüksek sesle oku. Düzenlemek. Tekrar et.
  • Engellilik Bakış Açısını Nasıl Şekillendiriyor?
  • Dünya Kupası Taraftarları Tüm Araplar Adına Konuşmaz
Marlo Thomas “Özgür Olmak… Sen ve Ben”de. Kredi… Viacom

Editöre:

Yeniden “Sen ve Ben Olmakta Özgürüz. Or Not,” yazan Pamela Paul (köşe, 5 Aralık):

Bayan Paul, okuyuculara “Free to Be … You and Me” kaydının ve kitabının ne hakkında olduğunu hatırlatmada mükemmel bir iş çıkarıyor. Ve eleştirel olarak, toplumsal cinsiyet ve toplumsal cinsiyet siyaseti üzerine trend olan düşüncelerin çoğunun yanlış yönlendirilmiş ve hatta zararlı olabileceğini cesurca öne sürüyor.

Bana göre sorun, biyolojiye uymayan doğuştan gelen cinsiyet kimliği değil, daha çok toplumun cinsiyetin ne olduğuna dair katı tanımlar belirlemesidir. Bir uzunluk veya bir kız, bu tanımlara uymama endişesi taşımadan, kendisini gerçekten istediği gibi ifade edebiliyorsa, o zaman biyolojik olarak erkek veya kadın olmaları büyük ölçüde önemsiz olacaktır ve biyolojik olarak erkek bir kişiye gerek kalmayacaktır. bir kız veya kadın olarak “tanımlanmak” ve bunun tersi de geçerlidir.

“Özgür Olmak… Sen ve Ben” bu tür “cinsiyetsiz” bir dünyaya doğru önemli bir adımdı ve ne yazık ki mesajı kayboluyor ve insanların yeni cinsiyet tanımları yaratması gereken farklı türde bir cinsiyetçi toplum tarafından kapsanıyor. ile tespit.

Mark Patrick
Tucson, Arizona.

Editöre:

1970’lerde ve 80’lerde çocukken “Free to Be … You and Me” şarkısını dinleyen ailem, onu kardeşlerime ve bana aktarmayı uygun gördü. Özellikle, babasının evlenmesi gerektiği konusundaki ısrarını reddeden ve bunun yerine dünyayı tek başına gezmeye karar veren Atalanta’nın yeniden kurgulanmış efsanesini dinlemekten keyif aldım.

Hikaye, cinsiyetle ilgili geleneksel beklentilerden kurtulmanın sevincini anlamama yardımcı oldu ve bu nedenle Bayan Paul’ün bu albümü, cinsiyet kimliğine ilişkin daha katı bakış açısını desteklemek için kullanmasını garip buluyorum.

Cinsiyetin doğası gereği ikili olduğu konusunda ısrar etmeye devam ettiğimiz sürece toplumsal cinsiyet normlarına meydan okumanın harika olduğunu savunuyor ve diğer özgürleşmiş çocuklar gibi kendi kimliğiyle ilgili olarak “biyolojik bilimin gerçekliğini kabul ettiği” için sırtını sıvazlıyor. , “cinsiyet temelli sosyal sözleşmeler kurgusunu” reddederken.

Cinsiyete gerçekten özgürleştirilmiş bir yaklaşımın, her türden katı ikilik yerine akışkanlığı kucaklayan bir yaklaşım olduğuna inanıyorum. O zaman sen ve ben olmakta özgür olduğumuz bir geleceği gerçekten inşa edebiliriz.

Andie Walker
Paul, Minn.

Editöre:

Pamela Paul önemli noktalara değiniyor. Ms dergisinin ve ACLU’nun Kadın Hakları Projesi’nin kurulmasına yardımcı olanlardan biri olarak, “Free to Be” ortaya çıkarken feminist hareket içinde aktiftim. Bayan Paul, 50 yıl önceki hedefimizin kız ve erkek çocukları toplumsal cinsiyet kalıp yargılarından kurtarmak olduğu konusunda haklı.

Bugün küçük çocuklar, cinsiyetlerinin “doğumda atandığı”, ancak aslında şu anda kendilerini ne hissediyorlarsa o olduğu fikriyle birlikte kafa karıştırıcı etiketlerden (cinsiyet kimliği, cinsiyet ifadesi, cinsiyet performansı) oluşan bir “smorgasbord” ile karşı karşıya.

Bu kavram, tehlikeli tıbbi müdahalelere yol açtı ve toplumu kurtarmak için çok uğraştığımız cinsiyet rolü klişelerini teşvik ediyor. Yaşadığımız deneyime ve her birimizin bir insan cinselliği yelpazesinde hareket ediyor olmamız gerçeğine aykırıdır.

Brenda Feigen
Los Angeles
Yazar, “Not One of the Boys: Living Life as a Feminist” kitabının yazarıdır.

Yazarlara Not: Yazın. Yüksek sesle oku. Düzenlemek. Tekrar et.

Kredi… Branche Coverdale

Editöre:

“Sözlü Söz Yazılı Sözü Nasıl Şekillendirir” (The Story Behind the Story, 11 Aralık):

Sarah Bahr’ın, nüshalarını bir editöre göndermeden önce yüksek sesle okuyan New York Times muhabirleriyle ilgili açıklaması, uygulamalarını bir sapkınlık gibi gösteriyor.

The Minneapolis Star Tribune’ün net yazı sanatı üzerine düzenli köşe yazarı olarak, hiçbir yazarın bu uygulamayı benimsemeye teşvik edilmediğini öğrenmek beni şaşırttı.

Tanıdığım tüm yazarlık koçları ve iyi yazma üzerine kitaplar yazan ünlü yazarlar, metin okumayı yazmanın en önemli adımlarından biri olarak açık bir şekilde listeliyor.

Net yazma, yeniden yazmanın sonucudur ve yeniden yazma, taslakları yüksek sesle okumanın faydasını görür. Başka birinin kopyayı yazara yüksek sesle okumasının bir başka yararı daha vardır.

Gary Gilson
Minneapolis

Editöre:

Taslağınızı yüksek sesle okumak için ek bir senaryo öneriyorum. Öğrencilerime ekranda düzenleme yapmamaları için yalvardım.

Denenmiş ve doğrulanmış bir alternatif olarak, taslaklarını yazdırmalarını ve ardından masadan uzaklaşmalarını istedim. Ardından, baştan sona dikkatli bir şekilde kendi kendine düzenleme yapın – kalem ve taslak elinizde – baştan sona. O zaman, yapım aşamasında olan taslağı yüksek sesle okumak için uygun bir an olacaktır.

Kendi kendini düzenlemeden bir bildiri göndermek, pekâlâ korkunç C+ aralığına neden olabilir!

Michael H.Ebner
Highland Parkı, Hasta.
Yazar, Lake Forest College’da emekli Amerikan tarihi profesörüdür.

Engellilik Bakış Açısını Nasıl Şekillendiriyor?

Miguel Tomasín, grubu Reynols ile 100’den fazla albüm yayınladı.

Editöre:

“Down Sendromlu Müzisyen Alternatif Sesi Yükseltiyor” (The Saturday Profile, 3 Aralık):

Sakatlık deneyiminin müzisyen Miguel Tomasín’in benzersiz sesine nasıl katkıda bulunduğunu anlatan bu makale için teşekkürler. Bana ilham veren, yazarın, engelliliğin bir kişinin temel kimliğinin değil, deneyiminin bir parçası olabileceğini nasıl gösterdiğiydi.

Bay Tomasín’in başarısı kazanılmış ve kendi başarısı. Kurumsal engelleri ve önyargıları aşmak için çok ihtiyaç duyulan bir harekete geçirme çağrısına ek olarak, müziği aracılığıyla bize neşe getiriyor.

Özel ihtiyaçları olan bir avukatım ve gelişimsel engelli yetişkin bir kızın annesiyim. Engelli tanıştığım insanlar tecrit edilmiş durumda. Bana hastaymış ya da oraya ait değilmiş gibi davranıldığını söylüyorlar. Bu nedenle, engelli savunuculuğu, engelli insanların toplumlarının bir parçası olabilmesi için ev ve toplum temelli hizmetler için devlet finansmanına odaklanır.

Bunun gibi bir hikaye önemlidir, çünkü insanlar değer verdiğinde değişimin nasıl başladığını gösterir. kişive içsel yetenek ve yeteneklerini tanıyın.

Saundra M. Gumerove
Eriha, New York
Yazar, gelişimsel engelliler için bir sosyal hizmetler kuruluşu olan AHRC Nassau’da yönetim kurulu başkanıdır.

Dünya Kupası Taraftarları Tüm Araplar Adına Konuşmaz

Futbol taraftarları, Dünya Kupası’na katılmak üzere Katar’ın başkenti Doha’ya uçmak için geçen ay İsrail’in Ben Gurion Havalimanı’na giriş yaptı. Kredi… Gil Cohen-Magen/Agence France-Presse — Getty Images

Editöre:

“İsrailli Gazeteciler Dünya Kupasında Arap Taraftarlardan Soğuk Karşılama Aldı” (haber makalesi, 4 Aralık):

Rejim karşıtı İranlıların isimlerini medyayla paylaşmaktan korktukları ve Avrupalı takımların LGBTQ haklarını destekleme planlarından vazgeçmek zorunda kaldığı Katar’daki Dünya Kupası taraftarlarıyla yapılan röportajlara dayanarak Arap kamuoyunu ölçmek beyhude bir çabadır.

Makale, İsrail ile barış anlaşması olan Arap ülkelerinde yaşayan insanların normalleşmeye karşı birleştiğini öne sürüyor. Ancak otokrasilerde, kamuoyunun çok az doğru yansıması vardır. Bir avuç anekdottan popüler duygular hakkında geniş çıkarımlar yapmak bir hatadır.

Arapların normalleşmeye yönelik tutumlarını ölçerken, bazı Arap hükümetlerinin normalleşme savunuculuğunu suç sayan yasalar çıkardığını ve barış yanlılarını hedef alan sosyal utandırma kampanyalarına sponsor olduğunu göz önünde bulundurmak gerekir. Barış yanlısı Araplar taciz ve kovuşturmaya maruz kalırken sadece barış karşıtı hizbi haber yapmak barış arayışına zarar verir.

Hüseyin Abdul-Hüseyin
Washington
Yazar, Demokrasileri Savunma Vakfı’nda araştırma görevlisidir.