İngiliz Kızılderilileri Kral Charles’a bağlılık yemini ettiklerinde ne diyorlar?

Dahi kafalar

New member
Milyonların bu Cumartesi Kral Charles’ın taç giyme törenini izlemesi bekleniyor (DOSYA)

Londra:

Kral Charles III’e bağlılık yemini. yaklaşan taç giyme töreninde birçok İngiliz arasında tartışmalara neden oldu. İngiliz Kızılderilileri, İngiliz kraliyet ailesi tarafından türünün ilk örneği hakkında karışık görüşler dile getirdiler.

Kral Charles III’ün bu Cumartesi taç giyme törenine milyonlarca kişinin katılması bekleniyor. ve Londra’daki Westminster Abbey’deki Kraliçe Consort.

Tören sırasında, Canterbury Başpiskoposu tüm Britanyalıları Kral’a ve haleflerine bağlılık yemini etmeye çağıracak.

Usul Kuralları şöyle olacaktır: “Manastırda ve başka yerlerde birlikte söylemek isteyenler: Majestelerine, mirasçılarınıza ve vekillerinize gerçek bağlılık göstereceğime yemin ederim. Allahım bana yardım et.”

Başta genç profesyoneller olmak üzere birçok İngiliz Kızılderili, Kral Charles’a bağlılık yemini etme konusundaki görüşlerini Haberler ile paylaştı.

Londralı 23 yaşındaki finans uzmanı ve iş kadını Mya Sharma, taahhüdü atlayacağını söyledi.

“Sözümü bozacağımı düşünmüyorum, sebebim sözlerin ardıllık çizgisini içermesi. Bugün monarşiyi desteklerken gelecekte destekleyebilirim ya da vermeyebilirim” dedi.

doktor Bir yazar olan Priya Virmani, hareketin kapsayıcı ve isteğe bağlı olduğunu, bir emir olmadığını söyledi.

“İsteğe bağlı, bir komut değil. Gerçek demokratik tarzda, bir seçeneğimiz olduğu anlamına gelir. Tarihsel bağlamda bu, taç giyme töreni sırasında yalnızca akranların bu yemini edeceği feodal bir zihniyetten gelir. Ama artık bu milletin insanlarından, yani herkesin tek bir platformda bir araya gelmesi diye düşünüyorum. Kapsamlı olarak kabul edilebilir” dedi Dr Virmani.

Kraliyet programları genellikle Birleşik Krallık’ta jübile ve kraliyet düğünleri, taç giyme törenleri ve devlet cenaze törenleri gibi ulusal olaylardır. Üç güne yayılan etkinliklerle taç giyme törenine 100 milyon sterlin gibi büyük bir harcama yapılması bekleniyor.

Bir avukat ve monarşi destekçisi olan Pranav Bhanot, kraliyet olayı Britanyalılar arasında bir birlik duygusunu ifade ettiği için sözü üstleneceğini söyledi.

Yakın zamanda Kraliçe, Edinburgh Dükü ve Kral ile tanışma şerefine sahip olduğum için Kraliyet Ailesi ile yakın bir ilişkim olduğunu hissediyorum. Kraliyet ailesi nedeniyle bu hafta sonu Londra’da belirli bir miktar toplanma var. Ülke siyasi olarak bölünmüş olsa da, taç giyme töreni sırasında birleşme görecek” dedi.

Kraliyet ailesinin alakalı kalmak için genç nesille bağlantı kurması gerektiğini söyledi.

“Muhtemelen sözümü tutacağım. Ancak genç kalabalığa hitap etmek gibi yapabilecekleri daha çok şey var. 18-25 yaşındakilere olan çekim şu anda tüm zamanların en düşük seviyesinde ve bu değişebilir. gelecek yıllarda da güncel ve çekici kalmak istiyorlar, gençlerle ve yeni nesillerle bağlantı kurmaları gerekiyor” dedi.

Taç giyme töreninden önce Kral ve Kraliçe eşi, Buckingham Sarayı’ndan Westminster Abbey’e bir geçit törenine katılacak ve ayrıca saray balkonundan törensel uçuşa katılacak.

Hindistan asıllı ilk İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, taç giyme töreninde İncil’den bir kitap okuyacak. O ve eşi Akshata Murty de bir bayrak taşıyıcıları alayına liderlik edecek.

Pazar günü, insanların birlikte kutlamak ve yemek yemek için sokaklara çıktığı büyük taç giyme töreni öğle yemekleri düzenlenirken, Pazartesi İngiltere’de resmi tatil ilan edildi. Big Help Out girişimi, binlerce kişiyi topluma yardım etmek için mahallelerinde gönüllü olmaya teşvik edecek.

Charles’ın annesi Kraliçe II. Elizabeth, 70 yıl önce büyük bir taç giyme törenine tanık olan son hükümdardı. Geçen yıl 96 yaşında öldü.