İngiliz Sih kadın ve oğlu, İngiltere’deki topluluk düğün fonundan hırsızlık yapmaktan hapse atıldı

Dahi kafalar

New member
Kadına 15 ay, oğluna ise 30 ay hapis cezası verildi. (Temsilci)

Londra:

Hindistan doğumlu bir anne ve oğlu, İngiltere’nin güneydoğusundaki yerel Sih topluluğunun bir düğün masrafı için topladığı büyük miktarda parayı çalmak için komplo kurmanın ardından toplam neredeyse dört yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Southampton, Hampshire’da aynı adreste yaşayan 41 yaşındaki Kalwant Kaur ve 22 yaşındaki oğlu Jung Singh Lankanpal, Ekim ayında suçlarını kabul ettikleri hırsızlık yapmak için komplo kurmakla suçlandılar.

Kaur, ceza için Cuma günü Southampton Kraliyet Mahkemesi’ne çıktı ve 15 ay hapis cezasına çarptırılırken, Lankanpal’a 30 ay hapis cezası verildi.

Hampshire Polis Teşkilatı’nın Batı Bölgesi Suç Ekibi’nden Dedektif Memur Jess Swift, “Kaur ve Lankanpal, tanıdıklarından bu kadar büyük miktarda parayı çalmak gibi soğuk ve duygusuz bir karar aldılar; bu parayı toplumlarındaki insanlara yardım etmek için kullanıyorlardı” dedi.

“Her ne kadar Kaur bir suça tanık gibi davranmaya çalışsa da, bu soygunu sahnelemek için bilgisini kullandığı kısa sürede ortaya çıktı. Çok kapsamlı bazı soruşturmalar sonucunda her ikisinin de bu suçları kabul ettiğini ve hapis cezasına çarptırıldığını tespit edebildik. Umarım bu, yerel topluluğa ve adalete olanlara dair bir miktar güvence sağlar” dedi.

Yaklaşık 8.000 £ tutarındaki para, 15 Eylül’de Southampton’daki Clovelly Road’daki bir adresten çekildi. Mahkeme, yerel Sih topluluğundan bir grup kadının, topluluk içinde bir düğünün finansmanı için bir koleksiyon düzenlenmesine yardım ettiğini ve toplanan parayı saydığını duydu.

Ancak adrese zorla girilmesi üzerine silahlı bir kişi orada bulunanları tehdit ederek parayı teslim etmelerini istedi.

Southampton Kraliyet Mahkemesi, olay yerinden kaçmak için kullanılan kırmızı Hyundai adlı aracın koleksiyona yardım eden kadınlardan birinin adına kayıtlı olduğunu ve bu aracın Kalwant Kaur olduğu ortaya çıktığını duydu.

(Başlık dışında bu hikaye Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir yayından yayınlanmıştır.)