İngiltere’de Kerala hemşiresini ve iki çocuğunu öldüren kocaya ömür boyu hapis cezası

Dahi kafalar

New member
Polis kapıyı kırdı, Saju Chelavalel’i bıçakla buldu, ona ateş etti ve tutukladı. (Temsilci)

Londra:

Kerala’daki hemşire karısını ve iki çocuğunu üç kez öldürmekle suçunu kabul eden 52 yaşındaki bir adam, bir İngiliz mahkemesi tarafından en az 40 yıl hapis cezası ile ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

Yine Kerala’dan Saju Chelavalel, daha önce 35 yaşındaki karısı Anju Asok ile 6 yaşındaki Jeeva Saju ve 4 yaşındaki Janvi Saju’yu öldürdüğünü itiraf ettikten sonra Pazartesi günü doğu İngiltere’deki Northampton Kraliyet Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Edward Pepperall, Anju’nun ölümü sırasında yapılan ve ceza duruşması sırasında mahkemede dinletilen bir ses kaydına atıfta bulundu.

“Karınızın canını sıkarken, Haberin Detaylarıda çocuklarınızın anneleri için ağladığını duyabilirsiniz. Neler olup bittiğini duydukları ve senin onu incittiğini bildikleri açık” dedi.

Mahkeme, 15 Aralık 2022’de Hintli ailenin Kettering, Northampton’daki evine acil servislerin bir kadın ve iki çocuğun ciddi şekilde yaralandığını bildirmek için çağrıldığını duydu.

Northamptonshire Polisi, memurların içeri girmek için kapıyı kırdıklarını ve Saju Chelavalel’i elinde bıçakla bulduğunu söyledi. Bıçağı indirmesi için tekrarlanan taleplere rağmen, bıçağı kullanmaya devam etti ve “Vur beni” diye bağırdı, bu da sözlü tacize uğramasına ve tutuklanmasına neden oldu.

Anju’nun olay yerinde öldüğü açıklandı ve kısa bir süre sonra her iki çocuğun da öldüğü açıklandı. Ölümlerinin ardından Leicester Royal Infirmary’de yapılan adli otopsi incelemelerinde, üçünün de boğulma sonucu öldüğü sonucuna varıldı.

“Anju’nun Hindistan’daki ebeveynleri ve kardeşlerinin hayatları onlarsız asla eskisi gibi olmayacak. Bu ülkeye birçok beklenti ve hayalle geldi. Ailesinden güvendiği kocasından trajik bir ölüm beklemiyordu.” Bir sözcü bu hafta mahkemeye söyledi.

“Jeeva ve Janvi’nin hayatta kalan tek kız kardeşi ve teyzesi o kadar travma geçirdi ki, bu olayın zihinsel şokundan ve derin yaralarından kurtulamadı. Yaşananların şoku nedeniyle Hindistan’da bir hafta hastanede kaldı” diyen bir sözcü, Chelavalel’in hapishaneden Anju’nun ailesiyle iletişime geçmeye çalıştığını ve endişelendiği için derin pişmanlık duyduğunu da sözlerine ekledi.

Jeeva ve Janvi’nin okula gittiği Kettering Park Bebek Akademisi’nin müdürü Sarah Powell, mahkemeye iki çocuğun okul topluluğunun değerli üyeleri olduğunu söyledi.

“Oyun alanımızda her ikisini de anmak için iki renkli sıramız var. İki polis memurunun ve yakınlarının bu anma töreninde bulunması tüm okul topluluğumuz için çok şey ifade ediyordu. Okul ayrıca çocukların okulda geçirdikleri anılardan oluşan bir albüm de oluşturdu” diye paylaştı.

Olayla ilgili Northamptonshire Polisinin baş müfettişi olan Dedektif Müfettiş Simon Barnes, Anju’yu dünyadaki birçok anne gibi bir anne olarak tanımladı.

“Çocuklarının – Jeeva ve Janvi – mümkün olan en iyi yaşama sahip olmalarını istedi. Meslektaşları ve arkadaşları onu çok çalışkan, vicdanlı, cana yakın, nazik biri olarak tanımladılar ve onu çok özleyeceğiz. O senin hiç sahip olmadığın biriydi.” “Şikayet ederdim ve nadiren bir vardiyayı kaçırırdım,” dedi.

“Bir yetişkin, dedektif ve baba olarak Saju Chelavalel’in bunu nasıl yapabildiğini anlamıyorum ve yapacağımı da sanmıyorum. Neyi neden yaptığını hiçbir zaman tam olarak açıklamadı ve artık hayatının geri kalanını pek bir şey olmadan geçirecek.” Bundan başka düşünülmesi gereken bir şey daha var. Bir koca ve baba olarak birincil görevi, ailesini zarar görmekten korumaktı. Onunla evde güvende olmalıydınız ama o bunu mahvetti” dedi.

Yetkili ayrıca, olanlarla yüzleşmek için hala mücadele ettiğini söylediği Anju’nun “Hindistan’daki harap olmuş ailesine” başsağlığı diledi.

(Başlık dışında, bu makale Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak yayın yoluyla yayınlanmıştır.)