İşte (Biraz) Daha Az Endişe Veren Covid ve Çocuk Haberlerinden Bazıları

Dahi kafalar

New member
Son bültenimde, 5 yaşından küçük çocukların ebeveynlerinin pandeminin mevcut Omicron dalgasıyla çeşitli şekillerde nasıl mücadele ettiği hakkında çok sayıda geri bildirim aldım. Bazı okuyucular, istatistiksel olarak konuşursak, Covid’li çocuklar için ciddi hastalık ve ölüm riskinin çok zayıf olduğunu yeterince vurgulamadığımı hissettiler.

Bunun hakkında konuşalım.

Doğru: En son Amerikan Pediatri Akademisi raporuna göre, veri sağlayan 24 eyalet (ve New York City) arasında “çocuklar yüzde 1,7 ile yüzde 4 arasında değişiyordu. Toplam hastaneye yatışlarının yüzde 3’ü ve yüzde 0.1-1. Tüm çocuk Covid-19 vakalarının yüzde 6’sı hastaneye yatışla sonuçlandı. ” Ve neyse ki, rapor veren 46 eyalet (ve New York City, Porto Riko ve Guam) arasında yalnızca “0. yüzde 00-0. Tüm çocuk Covid-19 vakalarının yüzde 02’si ölümle sonuçlandı. ”

Ancak, A.A.P. raporuna göre, “ABD’li çocuklar arasındaki Covid-19 vakaları katlanarak artıyor, pandeminin geçmiş dalgalarının zirvesini çok aşıyor” da doğru olan bir şey. Ve ebeveynler, bir çocuğun enfekte olmadan önce daha ciddi bir vakası olup olmayacağını tahmin edemez. Ayrıca, çocuklar “Sineklerin Efendisi” tarzında bir adada tecrit edilmiş değiller. ” Daha savunmasız yetişkin akrabalarıyla yaşayabilirler. Maske zorunluluğu olmadan ve daha savunmasız öğretmenlerle okullara gidebilirler. Doktor ve hemşire sıkıntısı olan bir toplulukta yaşayabilirler.

Yine de, son haber bültenim için görüştüğüm birçok ebeveyn, küçük çocuklarını okuldan veya kreşten uzak tutan sonsuz karantinalar hakkında daha fazla endişe duyduklarını söyledi. onları para kazanmaktan veya işlerini yaptırmaktan. Bu haftaki bir yazıda, Times’dan meslektaşım Amanda Hess, bu gerçekle ilgili kartlarını masaya koyuyor: “Birisi Kovid’e yakalandığı için 10 gün boyunca kreşten sürgün edilen pantolonsuz yürümeye başlayan çocuğum olarak telefonumda bu makaleyi hazırlamakta zorlanıyorum. cihazıma el koymak için yorulmak bilmeyen bir kampanya, kulağına götür ve söyle hewwo. ”

Bu noktaya son bültenin sonuna doğru değindim, ancak burada tekrar etmeye değer. Ebeveynler, sadece çocuklarının biraz hasta olup olmadığı veya gerçekten hasta olup olmadığı ile ilgili olmayan neredeyse imkansız hesaplamalar yapmaya çalışmakla kaldı. (Tamamen ilgisiz olmayan P. S. A.: Eğer üstesinden gelmek için yenilebilir yiyeceklere güveniyorsanız, onları küçük ellerin erişemeyeceği bir yerde tuttuğunuzdan emin olun.)

Şu anda politika yapıcılar için de kolay değil. Görünüşte hiç bitmeyen bu salgını yeterince yönetmek için genellikle araçlardan yoksundurlar. Bu hafta, bir çocuk doktoru ve Indiana Üniversitesi’nin baş sağlık görevlisi olan Dr. Aaron Carroll, halk sağlığı yetkililerine bazı bilgece tavsiyelerde bulundu:

Ebeveynlerin bana sorduğu diğer iki şeye değinelim: 5 yaş altı set için aşılar ve çocuklarda diyabet ile Covid arasındaki potansiyel bağlantıyı araştıran yeni bir C.D.C. çalışması.

Colorado Üniversitesi’nde pediatrik bulaşıcı hastalık uzmanı olan Dr. Sean O’Leary’ye ebeveynlerin okul öncesi, yeni yürümeye başlayan çocuklar ve bebekler için ne zaman bir aşı bekleyebileceklerini sordum. Bir e-postada, daha büyük çocuklar için önceki onayların hızına bağlı olarak, bu yaş grubunun bir aşıya erişiminin üç ila beş ay daha süreceğini tahmin etti. Ekledi:

Son olarak, şu C. D. C. diyabet çalışması hakkında: C. D. C.’nin çalışma hakkındaki tweetini okursanız, kulağa endişe verici geliyor ve kesinlikle Twitter üzgün ebeveynlerle alev alev yanıyordu. Ancak birkaç halk sağlığı uzmanı, birinin “ciddi kusurlar” olarak tanımladığı ve diğerinin “göz kamaştırıcı” sınırlamalar olduğunu belirterek, çalışmanın kesin olarak alınmaması gerektiğini öne sürdü.

Bu uzmanlardan biri olan, diyabet araştırmacısı ve Harvard Tıp Fakültesi eski dekanı Dr. Jeffrey Flier’den, çalışmanın olası kusurlarını ebeveynlerin zihinlerini rahatlatmaya yardımcı olabilecek şekilde açıklamasını istedim. E-posta gönderdi:

Umarım bu, bu uzun hafta sonu size biraz teselli verir.

<saat/>
<saat/>

Küçük Zaferler

Ebeveynlik bir eziyet olabilir. Minik zaferleri kutlayalım.

<saat/>

Tiny Victory’nizi yayınlama şansı istiyorsanız, bizi Instagram’da bulun. @NYTebeveynlik ve #tinyvictories hashtag’ini kullanın; bize e-posta gönderin ; veya Bu sayfanın altındaki Minik Zafer . Tam adınızı ve konumunuzu ekleyin. Küçük Zaferler, netlik ve stil için düzenlenebilir. Adınız, konumunuz ve yorumlarınız yayınlanabilir, ancak iletişim bilgileriniz yayınlanmaz. Bize göndererek, okuduğunuzu, anladığınızı ve kabul ettiğinizi kabul edersiniz. Okuyucu Gönderim Koşulları bize gönderdiğiniz tüm içerik ve diğer bilgilerle ilgili olarak.