Joe Biden Hintli öğrencilere yönelik saldırıları durdurmak için 'çok çalışıyor': ABD

Dahi kafalar

New member
ABD'de Hintli ve Hintli Amerikalı öğrencilere yönelik bir dizi saldırı bildirildi

Washington:

Beyaz Saray, ABD Başkanı Joe Biden ve yönetiminin Hintli ve Hintli Amerikalı öğrencilere yönelik saldırıları engellemek ve sekteye uğratmak için çok çalıştığını söyledi.

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik İletişim Koordinatörü John Kirby'nin açıklaması, ülkenin çeşitli yerlerinde Hintli ve Hintli Amerikalı öğrencilere yönelik bir dizi saldırının ortasında geldi.

OKU | 'ABD'de okumak için harika bir yer, güvende olun': Hintli öğrencinin ölümünün ardından elçi

“Şiddetin, özellikle de ırk, cinsiyet, din ya da başka bir faktöre dayanmayan hiçbir mazereti olamaz. Bu, Amerika Birleşik Devletleri'nde kesinlikle kabul edilemez,” dedi Kirby, burada gazetecilere Hindistan'dan gelen öğrencilere ve aynı zamanda Hint-Amerikan topluluğuna yönelik bir dizi saldırı sorulduğunda söyledi.

“Başkan ve bu yönetim, bu tür saldırıları engellemek, sekteye uğratmak ve bunları herkese ifşa etmek için eyalet ve yerel yetkililerle birlikte elimizden gelen her şeyi yaptığımızdan emin olmak için çok ama çok çalıştı” Kirby, “Onların gerektiği gibi sorumlu tutulacaklarını düşünüyorum” dedi.

OKU | “ABD genelinde her gün bir Hintlinin ölümüyle karşı karşıyayız.”: topluluk lideri

Bir mağazada yarı zamanlı çalışan öğrenci Vivek Saini, Ocak ayında Georgia'nın Lithonia kentinde bir uyuşturucu bağımlısının saldırısı sonrasında hayatını kaybetti. Indiana Wesleyan Üniversitesi'nde Hintli öğrenci olan Syed Mazahir Ali, Şubat ayında saldırıya uğradı.

Son haftalarda en az dört Hintli Amerikalı öğrencinin öldüğü bildirildi.

Illinois Urbana-Champaign Üniversitesi'nden Akul Dhawan ve Purdue Üniversitesi'nden Neel Acharya'nın, Ocak ayında aşırı içki tüketimi ve ardından gece boyunca düşük sıcaklıklara uzun süre maruz kalma sonucu öldüğü anlaşılıyor.

Cincinnati'deki Lindner İşletme Okulu'nun Hindistan doğumlu öğrencisi Shreyas Reddy Benigeri, bu ay Ohio'da ölü bulundu.

Hintli-Amerikalı topluluk lideri Ajay Jain Bhutoria, bu öğrencilerin münferit olaylarda trajik ölümlerinden derinden rahatsız olduğunu söyledi ve ABD'de eğitim görenler için acil olarak artırılmış güvenlik önlemlerine ihtiyaç duyulduğunun altını çizdi. Kendisi, üniversite yetkilileri ve yerel polisin bu zorluklara derhal çözüm bulması gerektiğini vurguladı.

“Bu olaylar Hindistan'daki ebeveynleri ve aileleri anlaşılır bir şekilde endişelendiriyor ve endişeleri paylaşılıyor. ABD'de eğitim gören Hintli öğrencilerin refahını sağlamak için güvenlik sorunlarının ele alınması kritik önem taşıyor” dedi ve Hint-Amerikan topluluğunun, gelişmiş güvenlik önlemleri ve destek sistemleri için yapılan bu çağrıda birleştiğini ekledi.

(Başlık dışında bu hikaye Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir yayından yayınlanmıştır.)