Kaçtığım Anılar Beni Buldu

Dahi kafalar

New member
Fikir

Tarafından desteklenen

Ana hikayeyi okumaya devam edin

Kaçtığım Anılar Beni Buldu

7 Şubat 2023, 05:00 ET

• Herhangi bir arkadaşınıza bir hikaye gönderin

Abone olarak sahip olduğunuz 10 hediyelik eşya her ay vermek. Paylaştıklarınızı herkes okuyabilir.

Bu makaleyi ver Bu makaleyi ver Bu makaleyi ver
  • +
İle Iñaki Dubourg

Bay Dubourg bir belgesel yönetmenidir.

2017’de Küba’da San Antonio de los Baños’ta yaşadım ve alternatif sinema alanında yüksek lisansımı sürdürüyordum. Tez sinemam için anlatmak istediğim hikayeyi bulmakta zorlanıyordum. Dikkatimi dağıtmak için her öğleden sonra bir grup gençle futbol oynadım. Bu buluşmalardan ilham alarak ve net bir anlatım yönü olmadan, sonunda bu futbol maçlarının bir sinemaya ilham vereceğine güvenerek onları belgelemeye koyuldum.

Döndükten neredeyse iki yıl sonra, o çekimleri ve onlardan aldığım malzemeleri hayal etmeye başladım. Gecenin bir yarısı, ne çektiğimi ve neyin sadece hayal gücüm olduğunu gerçekten anlayamıyordum. Beni uyanık tutan şüphe, aradığım sinemaya dönüştü.

Benim için yukarıdaki kısa belgesel, insanların evden uzaktayken yaşayabilecekleri, anılarını hiçbir zaman tam olarak anlayamayabilecekleri derin ve aşırı deneyimlerin bir kutlaması.

Iñaki Dubourg, Buenos Aires Eyaleti, Tandil’den Arjantinli bir film yapımcısıdır.

The Times yayınlamaya kararlı çeşitli harfler editöre. Bu veya makalelerimizden herhangi biri hakkında ne düşündüğünüzü duymak isteriz. İşte bazıları ipuçları . Ve işte e-postamız: [email protected] .

Op-Docs, bağımsız film yapımcıları tarafından hazırlanan kısa, üzerinde düşünülmüş belgeseller için bir forumdur. Op-Docs ve diziye nasıl gönderileceği hakkında daha fazla bilgi edinin. Facebook, Twitter (@NYTopinion) ve Instagram’da The New York Times Opinion bölümünü takip edin.