Kayıp Hintli öğrenci Gurashman Singh Bhatia, Britanya’da bir gölün yakınında ölü bulundu. Prob siparişi verildi

Dahi kafalar

New member
Gurashman Singh Bhatia, Loughborough Üniversitesi’nde Dijital Finans alanında yüksek lisans yaptı.

Londra:

İngiltere Büyükşehir Polisi, cesedi polis dalgıçları tarafından doğu Londra’nın Canary Wharf bölgesindeki bir gölde bulunan kayıp Hintli öğrenci Gurashman Singh Bhatia’nın son hareketlerini yeniden yapılandırmak için Perşembe günü bilgi çağrısında bulunuyor.

Met Polisi, 23 yaşındaki kişinin geçen 14 Aralık Perşembe günü arkadaşlarıyla dışarıda geçirdiği bir gecenin ardından kaybolduğunun bildirildiğini söyledi.

Memurlar daha sonra CCTV’yi izlemek, tanıklarla konuşmak ve telefon ve mali verileri analiz etmek de dahil olmak üzere “kapsamlı soruşturmalar” gerçekleştirdi. Bölgede ayrıca su aramaları yapıldı ve polis dalgıçları tarafından Güney Rıhtımı’ndaki sudan Bhatia’ya ait olduğuna inanılan bir ceset çıkarıldı.

Yerel polis teşkilatından sorumlu Dedektif Baş Müfettiş (DCI) James Conway, “Gurashman’ın ölümü beklenmedik bir olay olarak değerlendiriliyor ve şüpheli olduğunu gösteren hiçbir şey olmasa da, soruşturmamızın bunu doğrulamak için mümkün olduğunca kapsamlı olmasını sağlayacağız” dedi. Canary Wharf’ın Tower Hamlets bölgesi.

“Bu nedenle, Gurashman’ın kaybolmadan önce çekilmiş bir CCTV görüntüsünü yayınlıyoruz ve onu 14 Aralık Perşembe akşamı ve 15 Aralık Cuma günü erken saatlerde Marsh Wall’da gören herkesi memnun etmek istiyoruz. Aralık ayının bizimle iletişime geçmesine yardımcı olun” dedi.

Conway, bunun Gurashman’ın ailesi ve arkadaşlarıyla paylaşmak istediği mesaj değil, kayıp kişiler soruşturmasının “son derece trajik bir sonucu” olduğunu ekledi.

Onlara en derin başsağlığı dileklerimi iletiyorum dedi.

Polis, resmi kimlik tespitinin henüz gerçekleşmemesine rağmen Gurashman’ın ailesine bilgi verildiğini belirtti. Bu arada Gurashman’ın hareketleri hakkında bilgisi olan herkesin 101’i araması ve CAD5787/15Dec referans numarasını belirtmesi istendi.

Sih öğrencinin kaybolduğu bildirildikten sonra, Birleşik Krallık’taki Hintli öğrenci topluluğundan sosyal medyada çok sayıda çağrı yapıldı.

“Güzel hayatlarımızdan birinin kaybı ne kadar trajik ve yürek parçalayıcı. Birkaç gün önce onun kaybolduğunu ilk öğrendiğimizde babası ve arkadaşlarıyla konuşmuştum ve sağ salim bulunması için dua etmiştim” dedi Ulusal Hintli Öğrenciler ve Mezunlar Birliği (NISAU) Birleşik Krallık başkanı Sanam Arora.

“Düşüncelerimiz ailesi ve arkadaşlarıyla birlikte. Herkesten ölenlerin ruhu için dua etmelerini rica ediyorum” dedi.

Bhatia, Loughborough Üniversitesi’nde Dijital Finans alanında yüksek lisans yaptı. Geçen hafta ortadan kaybolmasının ardından durumu BJP lideri Manjinder Singh Sirsa tarafından Dışişleri Bakanı S Jaishankar’a da bildirildi.

“15 Aralık’tan beri kayıp olan Loughborough Üniversitesi öğrencisi GS Bhatia’nın ölümünü duyduğuma derin üzüntü duydum. Bu zor dönemde düşüncelerimiz aile ve arkadaşlarla birliktedir. Waheguru, bu ağır kaybın yasını tutan ebeveynlerine güç versin,” dedi Bay Sirsa bir sosyal medya paylaşımında.

(Bu hikaye Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak yayından otomatik olarak oluşturulmuştur.)