Kendini LGBTQ Olarak Tanımlayan Gençlerin Yükselişi

Dahi kafalar

New member
Editöre:

Ross Douthat tarafından yazılan “Yeni LGBTQ Kültür Savaşını Nasıl Anlamamız Gerekir” (sütun, Sunday Review, 17 Nisan) ):

Benim sürem Trans durumu bir aşama olan veya dış güçler tarafından motive edilen çocukların örnekleri var. Ancak, çocuğun erken yaşlardan itibaren yanlış cinsiyetlendirildiğini bildiği birçok iyi belgelenmiş örnek var. Ebeveynlerinin, özellikle de çok muhafazakar geçmişe sahip olanların, sadece ebeveynlerin çocuklarını kurtarmaya yardım etmek zorunda kalabilecekleri sevgi için çok şey feda eden ebeveynlerinin cesaretine hayran kaldım, özellikle, Utah’ın muhafazakar valisi, bir saldırıyı kınarken belagatli bir şekilde kabul etti. transseksüel karşıtı yasa tasarısı.

Aramızdaki en savunmasız kişilerin, soldan veya sağdan hiç kimsenin “kültür savaşlarına” ikincil zarar vermesine izin vermemeliyiz. Bu çocuklar ve aileleri için trans olmayı kabul etmek asla varsayılan bir tercih değildir. Travmatik ve gerçekten zor ve kimse için istemiyorlar.

Bu çocuklar ve onların şiddetle koruyucu ebeveynleri, bu kültür savaşlarının hiçbir parçası olmak istemiyorlar. Sadece hayatta kalmak ve bir gelecek için umut etmek istiyorlar. Bunun sağlanmasına yardımcı olmak, hükümet müdahalesini sınırlamak ve aileye saygı duymakla ilgilidir.

Michael Klein
Darien, Conn.

Editöre:

Genelde Ross Douthat ile aynı fikirde değilim, ancak onun için alkışlıyorum. LGBTQ kültür savaşı hakkında son ölçülen makale. Bir feminist, ilerici ve uzun zamandır Demokrat olan biri olarak, öncelikle iki nedenden ötürü, transseksüel hakları hareketindeki son eğilimlerden umutsuzum.

Birincisi, küçük çocuklar “cinsiyetini doğrulayan” tıp uzmanları tarafından, bazen ergenlik engelleyiciler gibi tıbbi tedaviler de dahil olmak üzere tüm yaşamlarını etkileyecek kararlar almaya teşvik edilmemelidir. geri dönüşü olmayan fiziksel hasara neden olabilir. Bu çocuklar, yetişkin olduklarında cinsiyetlerini değiştirmeye karar verebilir ve bunu yapmak için tıbbi tedavilere girebilirler.

İkincisi, ilerici transgender hakları hareketi, çocuklar için “cinsiyet olumlayan” devada ısrar ederek, sağcı GOP’a gümüş tepside yeni bir kültür savaşı megafonu veriyor. Otoriterler genellikle daha liberal vatandaşları çocuklara zarar vermekle suçlayarak iktidara geldiler. 2016 seçimlerinde Demokratları DC’deki bir pizzacıda çocuklara cinsel tacizde bulunmakla suçlayan uydurma şeylere bakın

Bunda hiçbir gerçek yoktu, ancak bu durumda, verilen zararın gerçek payı olabilir Çocuklara, ömür boyu sürecek bu kararları düzgün bir şekilde verecek yaşa gelmeden hormonlar ve ergenlik engelleyicileri vererek.

Joanne Parrent
Los Angeles

Editöre:

Ben bir doktorum ve transeksüel bir kadınım, bu yüzden her ikisinde de deneyim sahibiyim yanı sıra Ross Douthat’ın yazdığı alanda yaşanmış uzmanlık. Davasını desteklemek için kullandığı bazı argümanlara karşı çıkmak istiyorum.

İlk olarak, ergenlik engelleyicilerinin kullanımı, cinsel özelliklerin daha da gelişmesini askıya almakla ilgilidir. Ergenlik engelleyicilerin kullanımı tamamen geri dönüşümlüdür. Ergenlik engelleyiciler, erken ergenliğe sahip çocuklar için onlarca yıldır kullanılmaktadır ve bildiğim kadarıyla cinsiyet tanımlaması üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

İyi yönetilen cinsiyet kliniklerinden gelen veri, cinsiyet belirleme ve erken tedavi için erken desteğin, cinsiyet disforisi olan ergenlerin ruh sağlığını iyileştirebileceğini ve büyük ölçüde normalleştirebileceğini göstermektedir. .

Makalenizde çocukların ebeveynlerinin bilgisi ve onayı olmadan ameliyat olabileceklerini ima ediyorsunuz. Bu korku tacirliğidir. Makul olmaya çalışarak başlayan bir makale, isteri satarak biter.

Clara Tuck Meng Soo
Ainslie, Avustralya

Editöre:

Ross Douthat şu öngörüde bulunuyor: Gelecekte “ciddi bir tıbbi-politik skandal” olarak kabul edilecek olan trans-tanımlayıcı gençlik”. İşte benim tahminim: Şimdi dinlenen ve desteklenen trans-özdeşleşme gençliğin sağlıklı, mutlu yetişkinler olma olasılığı çok daha yüksek olacak ve genç yetişkinlik döneminde geçiş yapmaları gereken fırsatlar tıbbi-politik bir başarı olarak görülecektir.

Sessiz kaldıklarından en çok pişman olacak kişiler, kendilerini başkaları tarafından savunulmadığı için trans kimliği taşıyan çocukları intihar ederek ölen ebeveynler olacaktır.

Sally K. Chrisman
Princeton, NJ

Editöre:

30’lu yaşlarımın sonlarında aktif olarak yer alan eşcinsel bir adam olarak San Francisco LGBTQ topluluğunda, kendimi Ross Douthat’ın listesindeki ikinci kampta görüyorum (sadece çocuklar deney yapıyor, bu yüzden çıldırmayın) ve hatta üçüncüsüne sempati duyuyorum (“bu eğilim kötü haber”).

Bununla birlikte, sorunu halının altına süpürmeye çalışmaktan çok daha etkili ve çok daha insancıl bir çözüm, LGBTQ olmanın ne olduğu ve – daha da önemlisi – ne olmadığı konusunda yaşa uygun eğitim sağlamaktır.

Ergenler ve genç yetişkinler, LGBTQ bireylerin kimliklerinin geçici fantezilerden veya ara sıra şüphelerden değil, genellikle erken çocukluktan kalma derin bir bilgiden oluştuğunu anlamalıdır. Bu taraftan.”

Gençlerin LGBTQ topluluğu hakkındaki yanlış anlamalarını ortadan kaldırmak, Bay Z Kuşağı’nda LGBTQ olarak tanımlayanların yüzde 21’inin şaşırtıcı derecede yüksek istatistiğini düşürmenin yoludur. Douthat, gerçeğe daha uygun bir rakamdan bahsediyor.

Josh Glatt
Berkeley, Kaliforniya

Editöre:

Ross Douthat, konuyla ilgili bir dizi kişisel ve politik bakış açısını vurgulamayı iddia ediyor. LGBTQ sorunları, özellikle transseksüel olarak tanımlanan kişiler için sağlık deva ile ilgili. Ancak Bay Douthat’ın odaklanamadığı şey, trans bireylerin kendilerinin ve onların esenliğini destekleyen tıp uzmanlarının bakış açılarıdır.

Bay Douthat’ın transeksüel tıbbını “bilimsel titizlikten ziyade ideolojik güdülerden ilham alan, iyi veya kesin kanıtlar olmaksızın gençleri trans kimlikler üzerinde bir deney yürütmek” olarak nitelendirmesine karşı çıkıyoruz. Bize ilham veren şey ideoloji değil, trans-olumlu sağlık devasının etkinliğini açıkça gösteren güçlü verilerdir.

Örneğin, The Journal of the American Medical Association’da (“Cinsiyeti Onaylayan Bakım Alan Transgender ve İkili Olmayan Gençlerde Ruh Sağlığı Sonuçları”) yakın tarihli bir araştırma, “ergenlik engelleyiciler de dahil olmak üzere cinsiyeti doğrulayan deva alımının” olduğunu buldu. ve cinsiyeti doğrulayan hormonlar, 12 aylık bir takipte %60 daha düşük orta veya şiddetli depresyon ve %73 daha düşük intihar olasılığı ile ilişkilendirildi. Bu tedavilerin etkileri büyük ölçüde geri dönüşümlüdür; intihar değildir.

Ayrıca, Amerikan Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Akademisi tarafından yapılan bir açıklamada belirtildiği gibi, “Birçok saygın meslek kuruluşu … cinsiyet kimliği ve ifadesindeki doğal varyasyonları tanır ve cinsiyet için ayrımcı olmayan, destekleyici müdahaleleri teşvik eden klinik kılavuzlar yayınlamıştır. mevcut kanıt temeline dayanan çeşitli gençlik. ”

Shervin Shadianloo
Leonid Poretsky
New York
Dr. Shadianloo, Dr. Poretsky’nin kurduğu Lenox Hill Hastanesi’ndeki Gerald J. Friedman Transseksüel Sağlık ve Zindelik Programında bir psikiyatristtir. Dr. Poretsky, Lenox Hill’de endokrinoloji şefidir.

Editöre:

Aksi takdirde bilgilendirici ve düşündürücü bir sütunda, Ross Douthat’ın üyelerin farklı oranlara ilişkin istatistikleri nasıl kullandığını sorguluyorum. belirli nesiller (boomerler, X kuşağı, Z kuşağı) kendilerini LGBTQ

olarak tanımlıyorlar. Özellikle, günümüzde LGBTQ topluluğu daha geniş bir kabul görse de, örneğin boomer kuşağındaki bireyler, o kuşağın yetiştirilme tarzının ve deneyiminin bir parçası olan hakim kültürel değerler göz önüne alındığında, bu tür bir öz-özdeşleşmeyi kabul etmeyi zor bulmuş olabilir.

Gerçek öz kimliğin yıllar içinde çok fazla değişmemiş olması pek olası değildir, sadece böyle bir anketöre rapor vermenin rahatlığı.

Ronald Boggio
Reston, Va.
Yazar emekli bir klinik psikologdur.

Editöre:

Gerçekten oldukça basit. Ross Douthat’ın onları tanımladığı gibi muhafazakarlar, şimdi ve her zaman diğer insanların yatak odalarında olup bitenlere kesinlikle takıntılı görünüyorlar. Birincisi, evli çiftler için bile 19. yüzyılda doğum kontrolüne yapılan saldırıydı. Sonra her şey kürtajla ilgiliydi. Şimdi de eşcinsel uygulamaların peşindeler.

Ergen kendini tanımlama konusunda çok fazla endişelenmeden önce, diğer insanların cinsel yaşamlarıyla ilgili bu gerçekten ürkütücü meşguliyet hakkında endişelenmeliyiz.

Barbara Robey
New York