Kerala'lı psikiyatri hemşiresi ve şimdi yeni İngiliz milletvekili

Dahi kafalar

New member
Sojan Joseph, Tory destekçisi ve eski bakan Damian Green'i yendi.

Londra:

22 yıl önce Kerala'dan göç eden Ulusal Sağlık Servisi'nde (NHS) psikiyatri hemşiresi olan Sojan Joseph, bu hafta yapılacak Britanya genel seçimlerinde Avam Kamarası'na seçilen yeni İşçi Partisi milletvekilleri arasında yer alıyor.

49 yaşındaki Joseph, kendi seçim bölgesinde daha fazla psikiyatrik bakım sağlama vaadiyle seçmenlerin kapısına kadar ulaşmayı başardı ve böylece İngiltere'nin güneydoğusundaki Kent ilçesinde muhafazakarların kalesi Ashford'un üzerine bir darbe indirdi.

Joseph, Tory ağır sıklet ve eski bakan Damian Green'i yenerek, aşırı sağ Birleşik Krallık Reform Partisi'nin Muhafazakâr Parti'den sonra üçüncü olduğu bir seçim bölgesinde sağcı adayların göçmen karşıtı söylemlerine de darbe indirdi.

“Hepinizin bana duyduğu güvenden onur duyuyorum ve bunun getirdiği sorumluluğun tamamen farkındayım. Ashford, Hawkinge ve köylerdeki herkes için çok çalışacağım” dedi Bay Joseph, Cuma günkü kabul konuşmasında.

Yerel bir meclis üyesi ve BAME (siyahi, Asyalı ve etnik azınlık) otoritesinin üyesi olarak doktor, bu yeni parlamento mücadelesine hazırlıklı olacaktı. Ancak NHS'de psikiyatri hemşiresi olarak yirmi yıldan fazla süren kariyerinin kendisine Parlamento'daki yeni işi için ihtiyaç duyduğu empatiyi sağladığına inanıyor.

15 yılı aşkın bir süredir eşi ve üç çocuğuyla birlikte yaşadığı Ashford'daki yerel toplulukla olan bağlantısı da onun ek motivasyonudur.

“Ashford ve Willesborough'u evime çağırmaktan büyük gurur duyuyorum. Yardım amacıyla birçok uluslararası maratona katılan Bay Joseph, “Yıllar boyunca, çeşitli hayır kurumları için maratonlar ve yerel hastane hayır kurumu için ejderha teknesi yarışı da dahil olmak üzere çok sayıda bağış toplama etkinliğine katıldım” dedi.

“Toplumdaki her bireyin tam potansiyelini ortaya çıkarmaya çalışan kapsayıcı bir topluma güçlü bir şekilde inanıyorum” diye ekliyor.

Kottayam'da okula giden Bay Joseph, hemşirelik eğitimini Bengaluru'daki BR Ambedkar Tıp Fakültesi'nden tamamladı. Birleşik Krallık'ta, halk sağlığında çeşitlilik ve katılıma odaklanan sağlık hizmetleri liderliği alanında yüksek lisans yaptı. Birçok seçmen, kampanya sırasında onu herkesin zihinsel ve fiziksel sağlık hizmetlerine erişimini iyileştirme konusunda son derece tutkulu biri olarak tanımladı.

Gelecek hafta Avam Kamarası'ndaki koltuğuna oturduğunda, ilk kez hükümete giren Hindistan kökenli diğer İşçi Partili milletvekilleri de ona katılacak. Keir Starmer liderliğindeki partinin yeni bir hükümet kurmak için ezici bir zafer kazanmasının ardından partiye yönelik ulusal eğilimi yansıtıyorlar.

(Bu hikaye Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak yayından otomatik olarak oluşturulmuştur.)