Kral Charles’a taç giyme eldiveni veren Sih akran

Dahi kafalar

New member
Lord Indrajit Singh, “Kral Charles’ı yıllardır tanıyorum” dedi.

Londra:

Lord Indarjit Singh, Kral Charles III’ü doğuran İngiliz Sih akranıdır. Cumartesi günü Londra’daki Westminster Abbey’deki taç giyme töreni sırasında, geleneksel olarak Hristiyan töreninde basılan çok dinli notanın simgesi olan önemli bir kıyafet takdim etti.

90 yaşındaki akran, hükümdarın halkın korunması ve onuru için bir savunucu ve meydan okuyucu olarak bir gösterisi olan taç giyme eldivenini sunmadan önce sunağa yürüyen bir akran alayının parçasıydı. Aynı zamanda, eldivenli bir elde nazikçe tutulan kraliyet asasında sembolize edilen gücü elinde tutmayı hatırlatmak gibi ikincil bir anlamı da vardır.

“Bu benim için büyük bir onur, ancak bu ülkedeki, Hindistan’daki ve ötesindeki, dünyanın dört bir yanında Sihlerin olduğu her yerde daha geniş Sih topluluğu için çok daha büyük bir onur. Lord Singh, tarihi törenden önce bir röportajda, “Bu, Kral’ın kapsayıcılık görüşünün tanınmasıdır.”

Ona Müslüman inancını temsil eden ve değirmenleri veya bir çift bileziği takdim eden Hint-Guyana mirasına sahip 56 yaşındaki Lord Syed Kamall ve Hindu inancını temsil eden ve Yüzüğü takdim eden 84 yaşındaki Lord Narendra Babubhai Patel katıldı. Egemen. Yahudi olan 64 yaşındaki Barones Gillian Merron, krala kraliyet cübbesi giymişti.

“Üç Kralın hikayesi gibi [from the Bible]Şimdi inanç enflasyonu ile dört kişinin hediye getirmesine şişirildi, ”dedi Bay Singh gönülsüzce.

“Alay gelince, oldukça yaygın ve normal. Her zaman İngiliz Milletler Topluluğu Günü hizmetine katılır. Alışılmadık olan şey, sırayla bir platformda oturan krala gidip ona sunduğumuz hediyelerin sunumudur – benim durumumda bu, Taç Giyme Eldiveni olacak” diye açıklıyor.

Singh Organizasyonları Ağı’nın (NSO) kurucusu ve merhum Kraliçe II. Elizabeth tarafından dinler arası uyuma hizmetlerinden dolayı CBE ile onurlandırılan Singh, Charles’ı uzun yıllardır kişisel olarak tanıyor. İkili, tüm dinlere saygı ve dini uyumun önemi konusundaki ortak görüşlerini tartıştı.

“Kral Charles’ı uzun yıllardır tanıyorum, birçok vesileyle, seminerlerde, sunumlarda görüştük ve onun küresel ısınma, çevre koruma vb. konularda yaptığı çalışmalara hayranım. Ama dine karşı tavrını daha da çok takdir ediyorum. Britanya’daki Sih inancı üzerine topluluk lideri ve önde gelen muhatap dedi.

“İngiltere Kilisesi’nin başı olduğunu, ancak diğer inançlara tam saygı göstereceğini vurgulamak için bazı inanç liderlerimizi Kraliçe’nin cenazesinin hafta sonu Buckingham Sarayı’na davet etti. Ve onu tanıdığım onca yıl boyunca bunun doğru olduğunu gördüm” dedi.

Bay Singh, yeni hükümdarın yalnızca inançlar arası ilişkileri geliştirmeye değil, aynı zamanda genellikle bir çatışma nedeni olarak görülen dini iyilik için bir güce dönüştürmeye muazzam bir katkı yapma yolunda olduğundan emin.

“Benim gördüğüm ve onun da gördüğü şekliyle dinin amacı, toplumu daha iyiye, yelpazenin daha iyi ucuna doğru ilerletmektir. Ve onunla yaptığım tüm tartışmalarda, konsepte tamamen katılıyor” dedi.

(Başlık dışında, bu haber Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve sendikasyon beslemesi tarafından yayınlanmıştır.)