MasterChef Singapur 4. sezonunun kazananı Hint asıllı şef oldu

Dahi kafalar

New member
Bay Singh, nakit para ve 6,7 lakh Rs değerindeki diğer hediyelerle birlikte uzaklaştı.

Singapur:

33 yaşındaki Hint asıllı Singapurlu Inderpal Singh, finalde üçlü bir yarışmayı kazanarak MasterChef Singapur’un kazananı oldu. Channel News Asia’nın haberine göre, haftalarca süren yoğun rekabetin ardından Bay Singh, Pazar günü yayınlanan finalde yemek pişirme realite şovunun dördüncü sezonunu kazandı.

Bay Singh, nakit olarak 10.000 SGD (yaklaşık 6,7 lakh rupi) ve diğer hediyelerle ayrıldı.

Ana ülke merkezli yiyecek ve içecek (F&B) işletme sahibi, üç yönlü yarışmayı 90 üzerinden 76,6 puanla, ikinci Tina Amin’i 3,6 puanla ve ikinci Mandy Kee’yi 8,1 puanla geride bırakarak kazandı.

Jüri, incelemelerinde Bay Singh’in her lokmada lezzet ve doku açısından sürprizler sunan yemeklerinin olağanüstü lezzet profilini övdü.

Bay Singh bir basın açıklamasında şunları söyledi: “Gurur şu anda nasıl hissettiğimi tarif etmeye bile yetmez.” “Bu anı pek çok kez hayal ettim ve kendime de pek çok gerçeklik kontrolü yaptım ama ödül ellerimde “Bu, hayallerin gerçekleştiğini gösteriyor ve bana aşçı bir kişilik olabileceğimin onayını veriyor” dedi.

“Ailemden, arkadaşlarımdan ve bu yolculukta kurduğum bağlantılardan gördüğüm sevgi ve destek, geleceğe dair mutfak hayallerimi ateşleyen ateş olacak” diye ekledi.