Máynez ve Alito Moreno arasındaki tartışma emecista'dan söz edilmesini artırdı

Fantestik lady

Global Mod
Global Mod
“19 Mayıs'taki üçüncü tartışmadan önce Yurttaş Hareketi partisinin adayı Jorge Álvarez Máynez, Xóchitl Gálvez Ruiz lehine reddeder ve tüm yayın ve televizyon zamanını adayımız lehine nihai oylamayı talep etmeye ayırırsa, ben Liderlikten ve Senato adaylığımdan istifa edeceğim” dedi.

Bu açıklama Yurttaş Hareketi adayının sosyal ağlarda patlama yapmasına neden oldu ve %150'den fazla organik artışEmplifi platformunun verilerine göre.

Bu Salı sabah saat 9.00'dan bu yana dijital platformlarda Moreno'nun gündeme getirdiği konuya ilişkin daha fazla bahsedilmeye başlandı ve onların üslubu da olumsuz oldu. Yalnızca X, l'deMáynez'den 17.000'den fazla bahsedildibaskın duygu ise oldukça olumsuzdur.

PRI-PAN-PRD adayı Xóchitl Gálvez ise PRI'nın yaklaşımını kabul etti ve Emecista'nın karar vermesi gerektiğini söyledi. “Sanırım Máynez'den gelen talebe yanıt olarak istifasını masaya koyduğunu biliyorum; Sanırım bunu ona PRI'dan istifa ettirmek, senatörlük koltuğundan vazgeçmek için yaptı. Onu masanın üzerine koyuyor ve ben onu Alito'dan tanıyorum” dedi Panuco, Veracruz'daki etkinliğinden önce.

Sayısal olarak bakıldığında, Fuerza y Corazón por México Koalisyonu adayı sosyal medya ekosisteminde son haftalarda iyi bir performans sergiledi ve %49,79'luk ilgi yüzdesiyle bahsi geçen liderliğini korurken, Máynez %9,74'lük bir ilgi oranına sahip. konuşma ve Claudia Sheinbaum %40,29. Bu, Emplifi'nin 7-14 Mayıs haftasındaki verilerine göre.

Gálvez, Marko Cortés'in de PAN liderliğinden istifa etmek ve yasa koyucu olarak orantılı temsile aday olmak için aynı öneriyi sunup sunmayacağı sorulduğunda, bunun PAN üyesinin kararı olduğunu söyledi.

“Bu kararı Marko verecek. Bu durumda bence tehlikede olan şey şu: Hangi ülkeyi istiyoruz? Suçun elinde kalan bir ülke, Morena ve onun hükümeti gibi suçluları koruyan bir hükümetin ya da demokratik bir ülkenin” diye ilan etti.

Son başkanlık tartışmasının önümüzdeki 19 Mayıs Pazar günü yapılacağını ve sosyal medya ölçeğinde bu haftalarda en iyi performansı gösteren adayın, sözlerin bir kısmını çalan Jorge Alvarez Máynez olduğunu söylemek gerekir. başkan adayları ise elde tutmayı başaramadılar.