Minnettar Olduğumuz Bazı Şeyler Vardır ve Bazı Şeyler… Değil

Dahi kafalar

New member
Bret Stephens: Gail, umarım güzel ve huzurlu bir Şükran Günü hafta sonu geçirmişsindir. Tatilin anlamını alt üst etme pahasına, ne düşündüğünü sormak istedim. yapmaEn azından politik olarak konuşursak, minnettar hissediyorum.

Gail Collins: Pekala, oraya gitmeden önce Mar-a-Lago’da akşam yemeği randevum olmadığı için çok minnettar olduğumu söyleyerek başlayayım. Sanırım söylemeye gerek yok. Ama Donald Trump, hem Holokost inkarcısı hem de beyaz üstünlükçü olan Kanye West ve Nick Fuentes ile ekmek kırdı? aman tanrım

Bret: Şaşırtıcı olan, insanların şokta olması. Yine de, resmi olmayan sloganı “Vur bana bebeğim, bir kez daha” olması gereken Cumhuriyetçi Yahudi Koalisyonu’nun eski başkanı ismen kınamayı başaramaması benim için oldukça mide bulandırıcı.

Kendi adıma, geçen hafta Virginia’daki bir Walmart’ta kitlesel silahlı saldırının olduğu bir ülkede yaşadığım için kesinlikle minnettar değilim, bunu Colorado’daki bir gey kulübünde toplu silahlı saldırı izledi. Maryland’de bir evde dört kişinin vurularak öldürülmesinden sadece birkaç gün sonra, Idaho Üniversitesi’nden dört öğrencinin bıçaklanarak öldürüldüğü hafta sonu meydana gelen Virginia Üniversitesi’nde. Ve burada sadece yüzeyi çiziyorum.

Gail:Idaho trajedisi, hikayeyi vurulmaların ötesine taşıyor ve umarım ülkenin şiddetle ilgili genel patolojisi hakkında düşünceleriniz vardır.

Bret: Araştırmanın bunu kanıtlamadığını biliyorum ama şiddet içerikli görüntü oyunlarının sorunlu genç erkek çocukların hem sosyal olarak tecrit hem de zihinlerini uyuşturmakla çok ilgisi olduğundan şüpheleniyorum. Küçük bir adanın kralı olursam, muhtemelen hepsini yasaklardım – tabii ki Pac-Man ve Donkey Kong hariç.

Gail:Tamam, senin bir oyun karşıtı haçlı olma fikrine bayılıyorum.

Ancak bu korkunç trajedilerin büyük çoğunluğunda asıl mesele silahlardır. Ateşli silahlara kolay erişim, sıradan psikopatları toplu katillere dönüştürüyor ve ulusun neden öfkeyle ayağa kalkmadığını anlayamıyorum.

İnsanlar tehlikeli olabilecek silah sahiplerini bildirmek için kırmızı bayrak yasalarını kullanmaktan bahsediyorlar, ama ben bunu bir cevap olarak kabul etmiyorum. Bu trajedilerden sonra duyduğumuz hikayeler, çoğunun, aileleri asla bu kadar zahmetli, dışarıdan yardım arayan bir yaklaşım izlemeyecek olan tetikçileri içerdiğini gösteriyor.

Bret: Tamamen uyum içindeyiz. Aklı başında herhangi bir toplum, silah satın alma yaşını en az 21, hatta 25’e yükseltir, şarjör boyutlarını sınırlar, yasa dışı silah trafiğine ve bulundurmaya acımasız cezalar verir ve polisin meşru bir taktiği olarak dur-soru-aramayı geri getirir. Irksal olarak ayrımcı bir şekilde kullanılmaz.

Gail: Sonunda orada bir anlaşmazlığa vardık. Yasalara uyan genç Siyah erkekleri, polisin durup üstünü aramaya teşvik edilmesi durumunda yeşil ışık işaretini kötüye kullanmayacağına ikna etmeye çalışın.

Ama lütfen silahlara geri dönelim.

Bret: Yargıç Robert Jackson’ın Haklar Bildirgesi’nin nasıl bir intihar anlaşmasına dönüştürülmemesi gerektiğine dair sözü aklıma geldi. İkinci Değişiklik söz konusu olduğunda bu fikri hayata döndürmemiz gerekiyor.

Gail: Başkan Biden az önce saldırı silahlarının yasaklanması çağrısında bulundu, ancak bu olmayacak. Bu konunun lideri olan Connecticut Senatörü Chris Murphy, şu anda oylara sahip olmadığını ve Kevin McCarthy’nin görevi devraldığı andan itibaren bu sürenin geçmeyeceğini söylüyor.

Bret: Demokratlar ve ılımlı Cumhuriyetçilerin silah tartışması konusunda daha akıllı olmaları gerekiyor. Genel yasaklar için çağrı yapmak bu siyasi ortamda işe yaramayacak. Ama bahse girerim çoğu Amerikalı, bir bira alamıyorsanız silah da alamamanız gerektiği fikrine kapılabilir. Bu dönem Cumhuriyetçiler Meclisi’ni etkileyeceğinden değil, ama daha uzun vadeli düşünüyorum.

Gail: Göreceğiz. Ama konuyu dağıtmak için, şimdi bana siyasi cephede kimi desteklediğini söyle?

Bret: Kongre mi demek istiyorsun? Pekala, Georgia’nın ikinci tur seçimlerinde Herschel Walker’ın yenilgisini destekleyerek başlayayım. Ve bunu rakibine pek sempati duymayan biri olarak söylüyorum.

Gail:Evet, Walker’ın yanlışlıkla Fox’ta “bu ereksiyon insanlarla ilgili” açıklaması kesinlikle binlerce mem başlatan bir yorumdu.

Ve tabii ki, tam bir dönem şöyle dursun, kısmi bir dönem için aday olarak neden bu kadar felaket olduğunun bir hatırlatıcısı.

Bret:Tüm kampanyası bir şeyi netleştirdiyse, o da ikisini de kaybetmesinin hepimiz için daha iyi olacağıdır.

Meclis’e gelince, en fazla umabileceğim şey, olabildiğince az zarar vermeleridir. 118. Kongre çok uzun bir şekerleme yapamaz mı?

Gail: Eh, kesinlikle yapacak işleri var. Mesela, hükümeti çalışır durumda tutmak gibi. Bu da borç limitinin yükseltilmesini gerektirecektir.

Mevcut yetkin Demokrat liderlikle bile aldatıcı olabilir. Gemide misin?

Bret: Evet. Devlet harcamalarının kısılmasından yanayım ama borç limiti bunu başarmanın en aptalca yolu. Bu, içki zulasını cam bir kutuya kapatarak bir alkoliği ayık tutmaya çalışmak gibi.

Gail: Kesinlikle tatil havasındayız. Analojinizi seviyorum.

Bret: Ayrıca Kongre’nin, yönetimi Ukrayna’ya Rusya’yı yenmek için ihtiyaç duyduğu türden silahları ve Tayvan’a da Çin’i caydırmak için ihtiyaç duyduğu silahları vermesi için baskı yaparsa, bazı faydalar sağlayabileceğini düşünüyorum. Bu nedenle, Alabama’dan Mike Rogers’ın Silahlı Kuvvetler Komitesi’nin başına, Texas’tan Michael McCaul’un da dışişleri başkanlığına geçmesinden memnunum. Onlar ciddi adamlar.

Gail:Şey, bildiğiniz gibi, dış ilişkiler hakkında konuşmamaya çalışıyorum…

Bret:Öte yandan, Ohio’dan Jim Jordan’ın Yargı Komitesi başkanı olması, YouTube’da sivilce çıkaran bir görüntü kadar cezbedici: Dehşete kapılmış bir şekilde izleyecek ve sonra kusmak isteyeceksiniz.

Gail: Ha! Sadece şunu söylemekten mutluluk duyuyorum: Senin partin.

Bret:Artık değil.

Kongreden bahsetmişken Gail, New York Temsilcisi Hakeem Jeffries’in Meclis azınlık lideri olması hakkında bir fikriniz var mı?

Gail:İlk olarak, Nancy Pelosi’nin bazı yeni insanlara görev vermesine izin vermeye hazır olmasının ne kadar harika olduğunu tekrar söylemeliyim.

Ve Jeffries iyi bir seçim gibi görünüyor. Meclisin bir Siyah üyesinin Demokratlar için en üst görevi üstlenmesinin zamanı çoktan geçti ve Jeffries’te, ihtiyaç duyulduğunda ılımlı olma becerisiyle birleşen uzun bir ilerici liderlik geçmişine sahip bir kongre üyeniz var.

Herhangi bir düşüncen var mı? Ve onu Cumhuriyetçi tarafta McCarthy ile nasıl karşılaştırırsınız?

Bret: Jeffries, geçen yıl Trump’ın ikinci görevden alınmasında Temsilciler Meclisi yöneticilerinden biri olarak etkileyiciydi. Ve o İsrail yanlısı ki bu, daha ilerici meslektaşlarından bazılarının İsrail karşıtı eğilimleri göz önüne alındığında bir rahatlama. Muhtemelen çoğu konuda onunla aynı fikirde olmazdım, ama o iyi bir seçim gibi görünüyor. Ve McCarthy ile herhangi bir karşılaştırmaya gelince: Genelde omurgalıları omurgasızlara tercih ederim.

Gail:Hehehehe.

Bret: Gail, biraz daha olumlu bir şeye geçebilir miyim? Sezonun ruhuna uygun olarak, patronlarımız bizden özellikle desteğe değer olduğunu düşündüğümüz bazı hayır kurumları önermemizi istedi. Geçen yıl, New York’un en yoksul mahallelerinden birinde çocuklara eğitim fırsatları sağlayan Hunts Point Alliance for Children’ı onayladım; Çocukları kanser olan ailelerin ulaşım masraflarını karşılayan Deva’ya Pusula; ve ayrıcalıklardan yoksun ailelerden gelen yetenekli çocukların akademik olarak üniversiteye hazırlanmalarına yardımcı olan harika işler yapan Minds Matter.

Bu organizasyonların hepsine hayran olmaya devam ediyorum. Bu yıl bir tane daha ekleyeceğim: geçen yaz Grönland’a yaptığım geziyi organize eden ve iklim değişikliği hakkındaki düşüncelerimi yeniden yönlendirmeme yardımcı olan Rising Seas Enstitüsü. Lideri John Englander, şimdiye kadar tanıştığım en düşünceli ve zarif insanlardan biri – bir veya üç konuda hâlâ aynı fikirde olmasak bile.

Senden ne haber?

Gail: Çevresel evriminiz için Rising Seas Institute’a teşekkür ederiz. Diğer birçok başarıları arasında, artık Bret Stephens’ı küresel ısınma konusunda endişelendiren grup olarak bilinecekler.

Kendi listem için bu yıl biraz dağıtmaya çalıştım. Meksika’nın Baja kentindeki çocukların ve ailelerin yaşadığı açlık, aşırı yoksulluk ve temel insani ihtiyaçlara sınırlı erişimle mücadeleye yardımcı olmak için La Mision Çocuk Fonu’nun bir gıda bankası ve eğitim yardımı da dahil olmak üzere kaynaklar sunduğu Meksika kırsalından başlayalım.

Bret:Mexico City’de büyüdüğümü biliyorsun, bu yüzden bu öneriyi seviyorum.

Gail: Eve çok daha yakın, Brooklyn’de United Community Centers var. UCC asırlardır zor durumdaki, düşük gelirli ailelerle çalışarak işinin başındaydı, ancak son zamanlarda Doğu New York’ta artan göçmen nüfusu için ek sorumluluklar üstlendiler. Pek çok projelerinden biri, kentsel tarım ve muhtemelen ülkenin gençlerin yönettiği en büyük çiftçi pazarı.

Bret:Amerika’da başarılı olan hepimiz, yeni gelenlere kendimizin daha genç enkarnasyonları veya mütevazı atalarımızmış gibi, onlara verebileceğimiz tüm desteği ve saygıyı hak ediyormuş gibi davranmalıyız.

Gail:Sonunda, bir tavsiye için Cincinnati köklerime ulaştım ve erken çocukluk programlarını genişletmekten sokakları bisiklet sürmek ve kaldırımları yürümek için daha güvenli hale getirmeye kadar her konuda çalışan Sağlıklı Çocuklar İçin Sesler’i aldım.

Bret: Şimdi sadece geçen hafta dört ya da beş pound alan hepimize adanmış bir organizasyon başlatmamız gerekiyor. Peloton bir hayır kurumu olarak kendini yeniden keşfedebilir mi?

Bu sütunun bir parçası Times Opinion’ın Verme Rehberi 2022 . Times Opinion’ın Verme Kılavuzu 2022’de bahsedilen herhangi bir kuruluşla ilgileniyorsanız, lütfen doğrudan web sitesine gidin. Ne yazarlar ne de The Times, gruplarla ilgili soruları yanıtlayamayacak veya bağışları kolaylaştıramayacak.

The Times yayınlamaya kararlı
çeşitli harfler editöre. Bu veya makalelerimizden herhangi biri hakkında ne düşündüğünüzü duymak isteriz. İşte bazıları ipuçları . Ve işte e-postamız: [email protected] .

The New York Times Görüş bölümünü takip edin
Facebook , Twitter (@NYTopinion) ve instagram .