Nancy Pelosi, Özgür ve Onu Sevmek

Dahi kafalar

New member
WASHINGTON – Polonyalılar güç kaybettiğinde bu hoş bir manzara değil. Solgunlaşırlar, buruşurlar, kalıntılara tutunurlar, yok olan çevrelerinin ve ikramiyelerinin yasını tutarlar. Güneşteki günleri nasıl sona erebilir? Bir dakika dünyayı yönetiyorlar ve sonra, hiçbir şeyin olmadığı bir odadalar.

Donald Trump, gücü kaybetmekten o kadar korkmuştu ki, ülkeyi elinde tutmak için yok etmeye razıydı.

Nancy Pelosi ile Four Seasons’ta öğle yemeğine gittim, şimdi dünyanın en güçlü kadınlarından biri – başkanlıktan sonra ikinci – ve en müthiş konuşmacılardan biri olmaktan çıktığına göre, nasıl olduğunu öğrenmek için gittim. Amerikan tarihinde sadece bir House backbencher’a.

Fırtınada uluyan Kral Lear’ı bekliyordum ama yine Kelly’yi yağmurda şarkı söylerken buldum. Pelosi çorbasında ağlamıyordu. Ana yemekten önce patates kızartması, yer mantarı tereyağlı rulo ve çikolata kaplı macadamia fıstığı yerken tadını çıkarıyordu. Kelimenin tam anlamıyla pembeler içindeydi, parlak pembe bir pantolon takımı ve onunla uyumlu Jimmy Choo stilettolarıyla parlıyordu, Broadway, müzik ve spor hakkında esintiler atıyordu. 82 yaşındaki 4 inçlik topuklarını göstererek, “Süeti şiddetle tavsiye ederim çünkü yatak odası terliği gibi.” dedi.

Hayranlar, Pelosi’ye teşekkür etmek için standımıza uğradılar ve restorandaki kadınlar sırf onunla oturduğum için bana başparmaklarını kaldırdılar.

“Acaba Maureen, kız kıza, biraz daha hissetmem gerektiğini düşünüp duruyorum, bilmiyorum,” doğru sözcüğü arayarak duraksadı. Sohbetimiz boyunca, kelimenin “pişman” olduğunu söyledi ve bunu kilisede, sabah ve akşam dualarında düşündü, ama o bunu hissetmiyordu. “Sadece zamanı ve hepsi bu. Yukarı ve ileriye. Geçişten heyecan duyuyorum. Bence güzeldi.”

Belgesel yapımcısı olan kızı Alexandra, bunun bir rol olmadığına dair bana güvence verdi. Geçen Pazar, “Size söyleyebilirim ki, bu dünyada yaşadığım 52 yıl boyunca, şu an yaşadığım türden bir hafta sonu hiç yaşamadım” dedi. “Annem mutluluğun zirvesinde. Onu hiç böyle görmemiştim. Sanki havada süzülüyormuş gibi. Çocuklarım için büyüleyici çünkü bu kişiyi tanımıyorlar.

“Bence yaşlı olmanın tadını çıkarmak istiyorsun. Son günlerini Kevin McCarthy ile Tahsisat’ta kaç koltuk alacağın konusunda tartışarak geçirmek isteyeceğini sanmıyorum.

McCarthy’nin kendini aşırı sağdaki kaçıklara kaptırdığı ve akıl almaz Matt Gaetz tarafından işkence gördüğü aşağılayıcı manzarayı ortaya koyamadan, Nancy Pelosi onun halefini gündeme getirdi.

Temsilciler Meclisi Demokrat lideri Hakeem Jeffries, Nancy Pelosi’nin elindeki tokmağı bu ay yeni sözcü Kevin McCarthy’ye veriyor. Kredi… The New York Times için Mark Peterson

Kahverengi gözlerini iri iri açarak bana baktı ve şöyle dedi: “Kevin’in bunu Temsilciler Meclisi’ne biraz daha saygınlık getirecek bir şekilde yapamamasına üzüldüm. Bu garip.” “Olanlar açıklanamazdı” diye ekledi.

Kadın, arkadaşı ve California milletvekili arkadaşı Anna Eshoo’nun dediği gibi, “saten ve çelik”. Pelosi’nin saten kaygısına karşı yüzümü düz tutmaya çalıştım. Ne de olsa, Jello dikenli McCarthy’yi 2021’de Capitol doktorunun maske kullanma yetkisini eleştirdikten sonra “bir moron” olarak adlandırmıştı.

Dindar Katolik’e, önceki düşmanı Donald Trump için dua ettiği gibi McCarthy için dua edip etmediğini sordum.

“Evet, öyleydim çünkü Meclis için dua ediyordum,” dedi. “Hazır olmaması şaşırtıcıydı. Zorluklarının ne olduğunu biliyorsun. Sadece hazır ol. Farkında olsalar da olmasalar da gördükleri şey, inanılmaz derecede küçülen bir konuşmacıydı.

“Gerçekten, onurlandırmak için bile – ‘onur’ kelime değil – yapılan taleplerin bazılarını tanımak için, işi bitirmek için kaldıraca sahip olmanız gerekir. Ondan yapmasını istedikleri şeyi yapma yeteneğini geri alıyorlardı. Bu çok talihsizdi. İşin başka bir şeye dönüştüğünü görmek istemiyorum. Konuşmacı olmalı.”

McCarthy’ye herhangi bir tavsiyede bulundu mu?

Evet, dedi; ilk oylamadan önce kendinden emin göründüğünde ona “Bitir” dedi.

Ama dört uzun gün boyunca – McCarthy’nin serbest kalmasına yardım ettiği çirkin güçler tarafından alçaltıldığı günler – bunu başaramadı.

“Pekala,” dedi ağzına bir çikolata daha atarak, “nasıl sayılacağını bilmek zorundasın.”

Eshoo, McMarathon’daki sonraki oylama turları sırasında bir noktada Pelosi’nin ondan bir kalem istediğini söyledi. Eshoo, “Gazetenin bir bölümünü aldı ve sayıları kendisi yönetiyordu” dedi. “Rakamlar ortaya çıkmadan önce de rakamlara sahipti. O gece Capitol’den ayrıldığımda, keşke sayı ustasının kullandığı buruşuk gazeteyi saklasaydım.”

Pelosi, McCarthy “yerde Gaetz’e gittiğinde” bunu “özellikle endişe verici” bulduğunu söyledi. Bu gereksiz görünüyordu.” Neden “banyoda halletmiyoruz” ya da başka bir özel alanda dedi. “Bana göre, birlikte hareket etmeyecek olmaları Birleşik Devletler Kongresi’ne duydukları saygısızlığın göstergesiydi. 15 oy almaları bir merak konusuydu. Bundan sonra olacaklar için bu nasıl bir işaret?”

Pelosi, yeni azınlık lideri Hakeem Jeffries ile konuşmacı oyları için oturma davetini kabul etmedi. Michael Corleone’nin kulağına fısıldayan vaftiz babası olmak istemiyordu. Kaliforniya delegasyonundaki eski arkadaşları Eshoo, Doris Matsui ve Mike Thompson ile arkada oturmayı seçti.

Pelosi, gazetecilere yaptığı açıklamada, yeni liderliğin üzerinde durmamaya yemin etmişti, “Mutfakta ‘oğlum doldurmayı sevmiyor’ diyen kayınvalide olmaya niyetim yok. oyol – bu şekilde yapıyoruz bizimaile.'”

Odadaki bazıları, eski yardımcısı Steny Hoyer’ın muhtaç göründüğünü ve hala yeni liderliğin arkasında oturduğunu hissetti.

Pelosi’ye Hoyer ve eski 3 numarası Jim Clyburn’ü geri adım atmaya ve yeni nesle yer açmaya ikna etmesi gerekip gerekmediğini sordum.

Onlardan ben sorumlu değilim, dedi. “Hayır.”

Eshoo, Pelosi’nin tutunmasına gerek olmadığını, çünkü görev süresinin “yer ve bizden önce gelenler hakkında gerçek bir huşu duygusuyla dudak uçuklatan” olduğunu söyledi. Eshoo, itibarının “Washington Anıtı gibi duracağını” söyledi. Bunu soyleyemezler.”

Deneyenler olmadığından değil. Cumhuriyetçi adaylar, Fox News ve sağ için, Demokratik kötülüğün özü olan bir “Şeytan” idi. “SNL”, 2006’da onu bir uber-lib olarak karikatürize etti, Pelosi rolündeki Kristen Wiig, birinin ağzı tıkaçlı, zincir ve deri kaplı bir çift yardımcıyla konuşuyordu. Ancak parti grubunun en solu da işleri onun için asla kolaylaştırmadı ve hatta bazı ılımlı Demokratlar onu görevden almak için acınası bir bıçak kullandılar. Tip O’Neill’ın yaptığı gibi, onunkine denk başarılara rağmen asla uzmanların kalbini kazanmadı.

Pelosi’den Başkan Barack Obama ve Başkan Biden ile çalışmayı karşılaştırmasını istedim.

Temmuz 2008’de Barack Obama ve Bayan Pelosi. Kredi… Joshua Roberts/Reuters

Her ikisinin de “Senato merkezli” olduğunu, ancak “Amerikan halkıyla farklı şekillerde bağlantı kurduklarını” söyledi.

“Obama daha Obama benzeri bir şekilde” – burada elini başının üzerinde salladı – “ve Joe gerçekten normal bir Joe tarzında” – burada elini kalbinin üzerinde salladı. “İkisi de oldukça harika. İnsanlara her zaman şunu söylüyorum: ‘Nedenini bilmek zorundasın. Neden tek olman gerektiğini düşünüyorsun? Vizyonun nedir?’ Ve Ne’nizi – nasıl yapacağınızı bilmelisiniz.’ İkisi de bu konuda iyi.” Obama’nın imza niteliğindeki sağlık devası planı söz konusu olduğunda, Pelosi’nin tüm yasama hilelerinin Neyi Nedenine sunması ve onu yasa haline getirmesi gerekiyordu.

Pelosi daha tokmağı teslim etme şansı bulamadan, mahkûmlar tımarhaneyi ele geçirmişti. Çılgınlık, ülkenin mali temerrüdün eşiğinde sallandığı sahneleri içeriyor; Lauren Boebert ve Marjorie Taylor Greene kongre bayanlar tuvaletinde yere atılıyor; 6 Ocak saldırısını kendisi yönetiyor olsaydı “kazanırdık” ve silahlı olurdu diyen ve “uzay lazerlerini” kim suçladı diyen Greene’e İç Güvenlik ve Gözetim Komitelerinde yer verilmesine karşı tepki Kaliforniya’daki bir orman yangını nedeniyle önde gelen bir Yahudi aile tarafından kontrol edildiği söylendi; ve tabii ki, Yeteneksiz Bay Ripley’in fabülist çılgınlıkları, en son az’ı engelli bir gazinin köpeğinden para çalmakla suçlanan, travesti karşıtı / sözde eski travesti George Santos.

McCarthy kaosu bastırmaya çalışırken, Pelosi genç torunlarını o öğleden sonra Wizards’a karşı maça götürmek için mavi ve sarı bir süveter (Golden State Warriors renkleri) giyip giymeme konusunda kafa yormakla meşguldü; ayrıca Salı günü şampiyonluk takımının onurlandırılmasını izlemek için Beyaz Saray’a gideceklerdi. Alexandra, çocukların Mimi’nin dediği gibi onları Warriors kutlamasına götürürse çocuklarının okulu özleyeceğinden şikayet ettiğinde, Mimi, “Bu, Steph Curry ile Beyaz Saray.” Tartışmanın sonu.

Pelosi’nin eski idman partnerleri bile onun siyasetteki ustalığı önünde eğildiler. 1987’de Kongre’ye geldiğinde Hill’deki birçok kişi tarafından bir Armani amatörü, donuk bir gülümsemeyle varlıklı bir San Francisco ev kadını, eski bir Baltimore kongre üyesi ve belediye başkanının iyi bağlantıları olan kızı olarak görülüyordu. Ama eski Konuşmacı John Boehner’ın bana söylediği gibi, kariyerini “sert bir orospu çocuğu” olarak bitiriyor. İlk Bayan Konuşmacıya çağdaş çağın en iyi konuşmacısı diyor; Hatta geçen ay Capitol’de portresini sergilerken ağlamıştı.

Bayan Pelosi’nin babası Thomas D’Alesandro Jr., 1961’de Beyaz Saray’da Başkan John F. Kennedy ile. Bayan Pelosi ve annesi Annunciata D’Alesandro, arka planda. Kredi… William Allen/İlişkili Basın
Bayan Pelosi, Meclis’teki ilk seçimini kazanmadan önce 1987’de. Kredi… Paul Sakuma/İlişkili Basın
Eski Meclis Başkanı John Boehner, resmi portresinin açıklandığı Aralık ayında Pelosi’ye saygılarını sundu. Kredi… The New York Times için Pete Marovich

Nasıl para toplayacağını ve adaylarını nasıl seçeceğini biliyordu ve “partisini inanılmaz bir şekilde bir arada tuttu” dedi. “İtmeye geldiğinde, onları sıraya dizdi. Vücudumda kötü bir kemik yok. Tamam? Sadece bilmiyorum. O yapar.” Eski düşmanına duyduğu hayranlıkla kıkırdadı.

Virginia’dan Demokrat bir milletvekili olan Abigail Spanberger, mevcut Kongre üyelerinin ve ailelerinin bireysel hisse senedi alım satımını yasaklayan yasaya ortak sponsor olduktan sonra Pelosi’nin sert tarafını gördü. Spanberger, Pelosi’nin tasarı can çekişene kadar oyalandığını iddia etti. (Şimdi yeniden tanıtıldı.) Kocası hisse senedinde bir servete sahip olan Pelosi, milletvekillerinin serbest piyasa ekonomisine katılabilmeleri gerektiğini savundu.

Eshoo, 2019’da Pelosi’nin (benimle yaptığı bir röportajda) AOC ve Squad’ı geri çevirdiğini ve Twitter’da hükmedebileceklerini ancak Meclis’te “Onlar dört kişi ve bu kadar oy aldıklarını” söylediği zamanı hatırladı.

Alexandra Pelosi’nin annesiyle ilgili HBO belgeselinin en çok dikkat çeken kısmı, koridorlardaki kalabalığın onun kanını istemek için “Gelirse ben olurum” diye bağırmasından birkaç dakika önce, konuşmacının Başkan Trump hakkında söylediği 6 Ocak’taki sinema bölümüydü. onu yumruklayacak. Eshoo tarafından “hem iç hem de dış zarafete sahip bir hanımefendi” olarak tanımlanan Nancy Pelosi için ham bir andı.

Nancy ve Alexandra Pelosi, sahasını işgal etmiş olsaydı gerçekten bir saman makinesi fırlatıp atmayacağı konusunda uzun bir süre düşünmediklerini söylüyorlar. “Belki de asla bilemeyeceğiz,” dedi Alexandra. Konuşmacı olarak Pelosi, bir kadının Trump’la nasıl dövüşebileceği konusunda ateşli turuncu bir ceket, sallanan parmak, dramatik yırtma ve alaycı alkışlarla bir ustalık sınıfı sundu. Ona takma adı olan “Gergin Nancy” isabetli olmadı çünkü Eshoo’nun dediği gibi kritik anlarda “hiç göz kırpmadı veya parmak boğumu beyaz olmadı.”

Alexandra kabul etti: “Onun çatladığını hiç görmedim. Bu onun DNA’sında var. Ağlamıyor, mızmızlanmıyor, sinir krizi geçirmiyor. Sloganı, Denizcilerin dediği gibi, ‘Emeyi kucaklayın.’”

Pelosi’ye yaklaşık 60 yıllık kocası Paul’e yönelik vahşi saldırının istifa kararını nasıl etkilediğini sordum. Alexandra, bir QAnon mümin tarafından çekiçle dövülmesinin, atılgan çizgisinin altında onu Frankenstein gibi göstermesine neden olduğunu ve aciz bir eliyle doktorların kaybedebileceğini düşündüklerini söyledi. Kızı, “gerçekten havalı bir kedi” olduğu için durumu incelikle hallettiğini söyledi.

Nancy Pelosi, “Muhtemelen zaten gidecektim” dedi. Ama ekledi, “diyelim ki 20 oyla kazandık ve bu büyük bir şeydi, kalabilirdim. Doğrudur, sahaya çıktığımda aklımda iki düşünce vardı, kalmak ya da kalmamak. Hareket zamanı gelmişti.”

2016’da şunları söyledi: “Hillary kazansaydı, gidebilirdim. Ancak Donald Trump’ın hükümetle istediğini yapmasına izin vermeyecektim.” Aynı yaşta olan Mitch McConnell’in olmadığı halde kendisine sürekli olarak iş için çok yaşlı olup olmadığı sorulmasına da sinirlendi.

Bayan Pelosi, 2018’de Başkan Yardımcısı Mike Pence, Başkan Donald Trump ve Senatör Chuck Schumer ile Oval Ofis’te. Kredi… Doug Mills/New York Times

En iyi New York polisleri o eyaletteki ana sorunun suç olduğunu anlasaydı, Demokratların Kasım ayında Meclis’te tutunabileceğine inandığını söyledi.

Pelosi, Kathy Hochul hakkında “Bu, seçimden 10 gün önce değil, erkenden ele alınması gereken bir sorundu” dedi ve ekledi: “Vali, sorunun nerede olduğunu yeterince erken anlamadı.”

Kocası konusuna geri dönerek, evinin “olay mahalline” dönüştürülmesinin ve ardından Paul hakkında hastalıklı komplo teorilerinin ve saldırıyla dalga geçen Cumhuriyetçilerin vurulmasının hayal bile edilemeyeceğini söyledi.

Pelosi, “Peşimde oldukları ve sonra ona vurdukları gerçeği,” dedi. “O güçlü bir insan, atletik. Bu zor oldu. Gerçekten olağan haline dönmesi yaklaşık üç ya da dört ay daha alacak.”

Her zaman annesinin süper egosunun kimliği olan Alexandra daha açık sözlüydü: “Bence bu onun ruhuna gerçekten ağır bir yük oldu. Bence kendini gerçekten suçlu hissetti. Bence bu onu gerçekten kırdı. Şükran Günü’nde, evde şeytan çıkarma ayini yapmaya çalışan ve dua ayinleri yapan rahipler geldi.

Bayan Pelosi ve eşi Paul Pelosi, 118. Kongre’nin ilk günü olan 3 Ocak’ta Kongre Binası’nda. Kredi… The New York Times için Mark Peterson

Alexandra, tüm şeytanlaştırma göz önüne alındığında, annesinin kamu hizmetinin gerektirdiği aile için kişisel fedakarlık hakkında her zaman açık sözlü olmuştur; kızı, annesinin soyadlarını lanet bir kelimeye çevirdiği konusunda anne babasıyla dalga geçti.

Alexandra, “Böyle bir şeyin daha önce olmaması bir mucize,” dedi. “Hep endişeliydik. Hayata gelen en büyük korkun gibi.

Şimdi Nancy Pelosi yeni liderliğin yolunu açtığına göre, Başkan Biden’ın da aynısını yapması gerektiğini düşünüyor mu? Bir dönemi daha bitirdiğinde 86 yaşında olacaktı. (Chuck Grassley 89 yaşında Senato’ya yeniden seçildi ve bu ay kalçasını kırdı.)

Biden’ın “harika bir iş çıkardığını” ve tekrar aday olup olmama konusunda kendi kararını vereceğini söyledi. Artıları ve eksileri tartması gerekeceğini söyledi: “Yaş onun için olumlu bir şey mi? Hayır.” Ancak, yakın zamanda asırlık Norman Lear ile tanıştığını ve onun çok keskin olduğunu belirterek, yaşın “göreceli bir şey” olduğunu söyledi. Artı olarak, “Bence Jill, onun koşması için gitmeye hazır,” dedi.

Pelosi, 2024’te Trump’ı yenebilecek tek kişinin Biden olduğunu mu düşünüyor?

“Hayır,” diye yanıtladı. “Zamanı geldiğinde başka harika adaylarımız olduğunu düşünüyorum.”

Bazı Demokratların Biden’ın yeniden seçim adaylığını yeniden düşündüklerini çünkü Beyaz Saray’ın Biden’ın başkan yardımcısı olduğu günlere ait birçok yerde – Wilmington, Del., yeşil 1967 Corvette’inin bulunduğu garaj. Özellikle cumhurbaşkanının Perşembe günü umursamazca “pişmanlık duymadığını” söylemesinden sonra, bunun Demokratların bu konuda Trump’ın peşinden gitme yeteneğini etkisiz hale getirmesinden endişe ediyorlar.

Pelosi, Meclis İstihbarat Komitesi’nde geçirdiği uzun yılların kendisine, Trump’ın devreye girdiği belgeler üzerindeki “engelleme” türü ile Biden’ın belgeleri “açıkça ortaya koyma” biçimi arasında büyük bir fark olduğunu öğrettiğini söyledi.

Ayrıca, “Belgelerin doğası nedir? Belki de orada olmaması gereken bir kelime vardır.” Yoksa “en katı” sınıflandırılmış kategoride mi olduğunu söyledi?

MSNBC’deki analistlerin bile Beyaz Saray’ın verdiği mesajın korkunç olduğunu söylediğini fark ettim ve Pelosi şu yanıtı verdi: “MSNBC’nin büyük bir hayranı değilim. Oradaki bazı kişileri seviyorum ama. …”

Pelosi’nin başarıları hayret verici. Obama’nın sağlık yasası tasarısını geçirmesinin yanı sıra, 2008’de banka kurtarma paketini zorlayarak ekonomiyi kurtardı. Geçen yıl iklim değişikliğine tarihi bir yatırım yaparak harcama tasarısını yönetti. Diğer üst düzey Demokratlar açıklanamaz bir şekilde trajik karara katılırken, Irak işgaline karşı savaşan o ender, cesur milletvekiliydi.

Gazetecilik yapan diğer kadınlara Pelosi’ye ne sormam gerektiğini düşündüklerini sorduğumda hepsi aynı şeyi söylediler: “Bunu nasıl yapıyor?”

Altı yılda doğurduğu beş çocuğu büyütürken “Erkekler erkek olacak” evreninde zirveye tırmandı. Yardımcılarına göre, konuşmacı olarak 20 saatlik günleri olduğunu, günlerin genellikle beş dakikalık artışlarla planlandığını ve hala yorulmadan çalıştığını ve dünyayı dolaştığını ve içki içmemesine rağmen kendisi ve kocası olduğunu söyledi. sosyalleşmek gibi Ve tüm bunlara ek olarak, Covid kuşatması sırasında kıyafetleriyle eşleşen maskeler takarak ve 20 yaş daha genç kadınlar yüksekten çıkarken bile Capitol’ün mermer zeminlerinde hızlı bir şekilde yürümek için stilettolarını yapıştırarak titizlikle bakımlı kalmayı başarıyor. topuklar.

Yaş, Bayan Pelosi’yi yüksek topuklu ayakkabılardan alıkoymadı. Kredi… The New York Times için Tom Brenner

Sen bir ucubesin, dedim ona.

Kabul etti: “Biraz ucube olduğum için herkesin benim gibi olduğunu söylemiyorum. Bu konuda kendimi gerçekten kutsanmış hissettiğimi söylemeliyim.”

Kızının belgeselinde, Pelosi’nin Mike Pence ve Trump yönetimi üyelerinden bir pandemi brifingini dinlerken ev işi yaptığı komik bir sahne var. Covid stratejilerinden açıkça etkilenmedi. Başkan yardımcısına dolu dolu teşekkür ettikten sonra, onu susturur ve kameranın arkasındaki Alexandra’ya “Ben orospu muyum neyim?” diye sorar.

Bunu sorduğumda Pelosi güldü. “Kilimlerimi yaptım” dedi. “Mutfağımı yaptım. Yatağımı topladım. Ve hala konuşuyor.”

Enerjisini İtalyan genlerine ve bitter çikolataya borçlu. Rahatsız edici sorulardan kaçınmak için ünlü tatlı iştahını bile kullanmaya başladı.

Ona yoga yaparken kasımı çalıştırdığımı söylediğimde gülümsedi. “Görmek? Her türlü egzersizden uzak duruyorum.” Güç yürüyüşleri yapıyor, ancak kızı bunun “güç çağrıları alırken yürüyüşlere” dönüştüğünü söyledi. Alexandra evvel, annesini kondisyon bisikleti üzerinde, telefonla konuşurken konteynırdan çikolatalı dondurma yerken ve hafif bisiklet sürerken gördü.

Bir Fox News muhabiri geçenlerde Kongre salonunda Pelosi’ye başkanın gizli belge çentiklerini nasıl ele aldığını sorduğunda Pelosi, ağzı dolu olduğu için konuşamadığını belirterek bir kurabiyeyi kemirdi. Marine One’ın dönen bıçakları yüzünden Ronald Reagan’ın zor soruları duymuyormuş gibi yaptığı günleri çağrıştırıyordu.

Dünyanın en önde gelen kadınlarından biri olan Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, enerjisi ve kararlılığı kalmadığı için yaklaşan seçimlerden önce görevi bırakacağını söylediğinde, Pelosi’nin yorulmak bilmezliğini düşündüm. 4 yaşında bir kızı olan ve 5 yıldır görevde olan 42 yaşındaki ilham verici ve çekici, “Tankınız dolu olmadığı sürece siyasetin sıcak teneke çatısında kalmanız gerektiğini düşünmediğini söyledi. biraz yedekte.

Pelosi olsaydım, St. Helena bağımda bir şezlongda sırtüstü uzanmış BritBox izlerdim. Ancak, duble espresso içerken, son hafta sonu aktivitelerinden bazılarını Jenga tarzı üst üste dizdi.

Geçen hafta sonu San Francisco’ya dönmüştü. O Pazar günü, destekçileri için bir teşekkür etkinliği düzenledi. Sonra “kazandığımız” 49ers maçına gitti ve daha sonra trompetçi Chris Botti’yi görmek için San Francisco Jazz Şenlik’e uğradı.

Kredi… Damon Winter/The New York Times

Geçen hafta sonunu New York’ta bir otelde geçirdi. O ve Paul Cumartesi öğleden sonra “Leopoldstadt”ı görmeye gittiler ve Alexandra’nın oğullarını Pazar günü “The Music Man”in kapanış gösterisine götürdüler. Aile, Cumartesi gecesi Balthazar’a gitti ve burada Paul ve Nancy, Meredith Willson şovundaki birçok şarkının önizlemesini yaptı. (Paul evvel, bir yardım programında Prof. Harold Hill’i canlandırdı.)

Alexandra, “Saldırıdan bu yana ilk kez sevinçleri var,” dedi. “Bütün bu kursları alarak orada üç saat oturduk. Telefonunu hiç çıkarmadı. Oturup garsona ‘Ah, acelemiz var’ derdik.”

The Los Angeles Times köşe yazarı Jackie Calmes’in dediği gibi, Pelosi geçen ay beni diğer birkaç kadın muhabirle birlikte Eğitim Kurulu Odasına öğle yemeğine davet etti. ” Her ikisi de Teksas’tan “Cactus Jack” Garner ve Sam Rayburn gibi daha önceki konuşmacılar, Lyndon Johnson gibi genç milletvekillerini içki, kart ve boğa seansları için davet etmişlerdi.

Pelosi, Teksas eyalet mührü resminin karşısına kendisine ait iki yeni fresk sipariş etmişti: Golden Gate Köprüsü ve 1919’da Kongre Binası’nın dışında yürüyen oy hakkı savunucuları.

Kredi… Maureen Dowd/New York Times

1987’de AIDS alarmını vermeye kararlı bir şekilde Meclis’e geldiğinde, iktidardaki erkeklerin “Kadınlar neden sadece yapmak istedikleri şeylerin bir listesini yapmıyorlar” gibi sözlerle kadınları görevden alacağını söyledi. tamamla ve bize listeyi ver?” Hâlâ cinsiyetçiliğin acısını hissettiğini açıkladı – “insanlar bunu fark etmese veya istemese de günde bin nick” – ve siyasi yükselişini engellemeye çalışan erkekler hakkında sinsice, “Zavallı bebekler” dedi. “Kayıtları düzeltmek için” bir anı kitabı planlıyor.

Four Seasons’tan ayrılırken Pelosi, kendisine taktığı Afgan kadın zanaatkarlar tarafından verilen turkuaz bir yüzüğü bana gösterdi ve “Kongre’nin dünyadaki kadınlar için daha güçlü bir ses olmasını istediğini” söyledi. Ayrıca Kongre’deki kadınlara elinden gelen her şekilde yardım etmek istediğini söyledi.

Eski unvanı, büyük kadrosu ve geniş balkonu olmasa bile hala ünlü olmayacak mı?

“Ben çok güçlü bir kadındım ve şimdi çok etkili bir kadın olacağım” dedi. “Ne olursa olsun.”

The Times yayınlamaya kararlı çeşitli harfler editöre. Bu veya makalelerimizden herhangi biri hakkında ne düşündüğünüzü duymak isteriz. İşte bazıları ipuçları . Ve işte e-postamız: [email protected] .

The New York Times Görüş bölümünü takip edin
Facebook , Twitter (@NYTopinion) ve instagram .