Okullardan Kim Mutsuz? Cevap Beni Şaşırttı.

Dahi kafalar

New member
Jill Lepore’un New Yorker’da hemen hemen her şey yüzünden çıkan okul yönetim kurulu kavgaları hakkındaki makalesinde gözüme çarpan bir istatistikti. Son zamanlarda maskeleme, eleştirel ırk teorisi ve hangi kitapların atanacağı (veya yasaklanacağı) konusundaki çatışmalar hakkında dökülen tüm mürekkebe rağmen, Amerikalı ebeveynler çocuklarının eğitiminden genel olarak memnunlar. Lepore şöyle açıklıyor:

Çocuklarımın devlet okulundan oldukça memnun olmama rağmen, çoğunlukla çocuklarının devlet okullarından memnun olan ebeveynlerle çevriliyim ve ben çocukken ailemin gittiği bir devlet okuluna gittim. temelde mutlu, sayının bu kadar yüksek olmasına hala şaşırdım.

Pandemi ile ilgili tüm kaos nedeniyle ebeveyn memnuniyetiyle ilgili son rakamların daha düşük olabileceğini düşünürdüm. Ancak 1999’dan beri okul memnuniyetini her yıl 2021’de izleyen Gallup’a göre, “Okul çağındaki çocukların ebeveynlerinin yüzde 73’ü, en büyük çocuklarının aldığı eğitimin kalitesinden memnun olduklarını söylüyor.” 2021’de, memnuniyetin 60’lara düştüğü 2013 ve 2002’dekinden daha fazla ebeveyn memnundu ve 2019’da, Covid pandemisi okullara büyük bir darbe indirmeden önce memnuniyette yüksek bir noktadaydık – yüzde 82 -.

Gallup rakamlarını daha derine inmek, Amerikan okullarına karşı olumsuz duygular besleyen insanların bu okullara devam etmediğini ortaya çıkardı: Genel olarak, Amerikalıların sadece yüzde 46’sı okullardan memnun. Gallup, Demokratların, “kadınlar, yaşlı yetişkinler ve düşük gelirli Amerikalıların, meslektaşlarına göre K-12 eğitiminden memnun olduklarını söyleme olasılıklarının daha yüksek olduğunu” tespit etti. Benim hipotezim, bunun Kongre’yle ilgili bir özdeyişi andırdığı yönünde: İnsanlar kendi temsilcilerini sevmeye eğilimlidir (bu yüzden onları her yıl geri göndermeye devam ederler), ancak genel olarak Kongre hakkında belirsiz bir görüşe sahip olma eğilimindedirler.

Charles Butt Vakfı tarafından yapılan anket, kitap yasaklarının iyi bir şekilde duyurulduğu ve Aralık ayında bir anti-kritik ırk teorisi kanununun imzalandığı bir eyalet olan Teksas’ta benzer bir dinamiğin devam ettiğini gösteriyor. 1.154 Teksaslı yetişkinin katıldığı üçüncü yıllık ankette şunlar bulundu:

Bu, genel anlamda eğitim sistemimizin mükemmel bir şekilde ilerlediği anlamına gelmiyor. Özellikle daha yüksek yoksulluk oranlarına sahip okullardaki öğrencilere ve fiziksel engelli ve öğrenme farklılıklarına sahip öğrencilere hizmet vermede, iyileştirmenin pek çok yolu vardır. Ancak bu, Amerikan eğitim sistemini gerçeklerden arınmış bir bölge olarak sunduklarında, artık temelleri öğretmeye odaklanmayan, ebeveynlerin önemli veya sürekli bir şekilde kaçtığı veya kaçması gereken hikayeleri tuz zerresi ile almamız gerektiği anlamına geliyor. .

Gallup anketinin de gösterdiği gibi, evde eğitim salgın öncesi yüzde 4’e geri döndü ve Ulusal Eğitim İstatistikleri Merkezi’nden alınan veriler, 2020-21 öğretim yılında devlet okullarına kayıtta açık ara en büyük düşüşler, K öncesi veya anaokulundaki çocuklar arasında oldu. Bu çocuklar muhtemelen devlet okullarından kalıcı olarak uzak kalmayacaklar; onların başlangıcı sadece ertelendi.

Ayrıca okullardan duyulan memnuniyetsizliğin bir sonucu olarak çerçevelenen seçim sonuçları hakkında biraz daha düşünmemizi sağlamalıdır. Kendisini Demokratik bir siyasi veri ve veri hizmetleri firması olarak nitelendiren TargetSmart, Virginia’nın 2021 valilik seçimlerinde kimin oy kullandığını gösteren kayıtları analiz etti. Demokratik liderliğindeki devlet pandemiyi okullarda ele aldı.

TargetSmart’ın bulduğu:

Tüm bunlar, en azından, okullara karşı öfkeyi, hatta animusu harekete geçiren bazı kişilerin oyunda çok fazla cilde sahip olup olmayacağı sorusunu gündeme getiriyor. öğretmenler veya müfredatla ilgili herhangi bir yeni deneyim. Ara sınavlara girerken, en azından devlet okullarımızda olup bitenler hakkında kimin kızgın olduğu ve bunun milyonlarca çocuk ve onların çocukları için her gün neler olduğu gerçeğiyle bir ilgisi olup olmadığı hakkında kolay sonuçlara direnmeliyiz. aileler.

Küçük Zaferler

Ebeveynlik bir eziyet olabilir. Minik zaferleri kutlayalım.

Tiny Victory’nizi yayınlamak için bir şans istiyorsanız, bizi Instagram
@NYTparenting adresinde bulun ve #tinyvictories hashtag’ini kullanın; bize e-posta ; veya Küçük Zaferinizi bu sayfanın altına girin. Tam adınızı ve konumunuzu ekleyin. Küçük Zaferler, netlik ve stil için düzenlenebilir. Adınız, konumunuz ve yorumlarınız yayınlanabilir, ancak iletişim bilgileriniz yayınlanmaz. Bize göndererek, bize gönderdiğiniz tüm içerik ve diğer bilgilerle ilgili Okuyucu Gönderim Koşullarını okuduğunuzu, anladığınızı ve kabul ettiğinizi kabul etmektesiniz.