Papa Francis: “Cinsiyet ideolojisi” “en çirkin tehlike”

Fantestik lady

Global Mod
Global Mod
“Farklılıkları ortadan kaldıran, her şeyi eşitleyen, farklılıkları ortadan kaldıran insanlığı ortadan kaldıran çağımızın bu çirkin ideolojisi üzerine çalışmalar yapılmasını istedim. Kadın-erkek, kadın-erkek verimli bir gerilim içindedir.” baba 87 yaşındaki Arjantinli.

“Canterbury Başpiskoposu'nun oğlu tarafından yazılan, 20. yüzyılın başlarından kalma bir roman okuduğumu hatırlıyorum: 'Dünyanın Efendisi'. Roman gelecekten bahsediyor ve kehanet niteliğinde, çünkü tüm farklılıkları ortadan kaldırma eğilimini gösteriyor. ,” diye ekledi Jorge Mario Bergoglio.

Bu ilk kez değil baba cinsel kimliğin genetik farklılıklara göre değil, eğitim ve çevreye göre belirlendiğini öne süren bu teoriyi eleştirmektedir.

2016 yılında, Fransa'da çığ gibi eleştiriye yol açan bu teoriden etkilenen, Fransız okul ders kitaplarının “el altından beyin yıkamasını” kınadı.

2019'da Vatikan, Katolik okulu öğretmenlerinin “erkek ve kadın arasındaki doğal farkı inkar eden” cinsiyet “ideolojisine” karşı koymalarına yardımcı olmayı amaçlayan bir metin yayınladı.