Rahul Gandhi Kuveyt'te yanıyor

Dahi kafalar

New member
Mangaf kentinde bir işçi konutunda yangın çıktı.

Yeni Delhi:

Kongre Milletvekili Rahul Gandhi Çarşamba günü “Kuveyt Şehrindeki bir yangında 40'tan fazla Hintlinin ölümüyle ilgili korkunç haber” karşısında yaşadığı şoku ve üzüntüyü dile getirerek “Orta Doğu'daki işçilerimizin durumunun ciddi bir endişe kaynağı olduğunu” söyledi. .

“Kuveyt şehrinde çıkan yangında 40'tan fazla Hintlinin öldüğü yönündeki korkunç haber karşısında şok oldum ve üzüldüm. Acılı ailelere en derin başsağlığı dileklerimi iletiyor, yaralanan herkese acil şifalar diliyorum. Orta Doğu'daki işçilerimizin durumu ciddi bir endişe kaynağıdır” dedi Bay Gandhi, X kanalındaki bir paylaşımında.

Kuveyt Şehrindeki bir yangında 40'tan fazla Hintlinin ölümüyle ilgili korkunç haber karşısında şok olduk ve üzüldük.

Hayatını kaybedenlere en içten başsağlığı dileklerimi iletiyor, yaralılara acil şifalar diliyorum.

Ortadoğu'daki işçilerimizin durumu ciddi…

— Rahul Gandhi (@RahulGandhi) 12 Haziran 2024
“Hindistan Hükümeti, ortaklarıyla işbirliği içinde vatandaşlarımızın güvenliğini birinci öncelik haline getirmeli ve onurlu bir yaşam standardı sağlamalıdır” diye ekledi.

Bu arada Dışişleri Bakanı Kirti Vardhan Singh, Çarşamba günü erken saatlerde Kuveyt'in güneyindeki Mangaf kasabasındaki yangın trajedisinde yaralanan Hintlilere yapılan yardımları denetlemek üzere Başbakan Modi adına acilen Kuveyt'e gidiyor.

Bakan aynı zamanda yerel yetkililerle de koordinasyonu sağlayacak.

“Başbakan Narendra Modi'nin talimatı üzerine, ülkenin Dışişleri Bakanı Kirti Vardhan Singh, yangın trajedisinde yaralananlara yapılan yardımları denetlemek ve bu felaketin kurbanlarının cenazelerinin bir an önce ülkelerine geri gönderilmesi için yerel yetkililerle koordinasyon sağlamak üzere acilen Kuveyt'e gidiyor. Talihsiz bir olay” dedi Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Randhir Jaiswal, X'teki bir gönderide.

Kriti Vardhan medyaya Başbakan Modi'nin bir toplantı çağrısı yaptığını ve Kuveyt'i ziyaret edeceklerini söyledi. Derhal önlem alınacağını söyledi.

“Başbakan Modi bizi toplantıya çağırdı ve toplantının ardından Kuveyt'i ziyaret edeceğiz. Derhal önlem alınacaktır” dedi.

Kuveyt'in güneyindeki Mangaf şehrinde işçilerin barındığı bir binada Çarşamba günü erken saatlerde yangın çıktı.

Hindistan'ın Kuveyt Büyükelçisi Adarsh Swaika, 30'dan fazla Hintli işçinin tedavi gördüğü Al-Adan Hastanesini ziyaret etti.

Büyükelçi Adarsh Swaika, bugünkü yangında yaralanan 30'dan fazla Hintli işçinin kaldırıldığı Al-Adan Hastanesini ziyaret etti. Birkaç hastayla görüştü ve onlara büyükelçiliğin tam desteği konusunda güvence verdi” dedi.

Büyükelçi ayrıca, yangında yaralanan ve çoğunluğu Hintli olduğu sanılan altı personelin kabul edildiği Farwaniya Hastanesi'ni de ziyaret etti.

Hastane yönetimi, bu altı kişiden dördünün taburcu edildiğini, birinin Jahra Hastanesi'ne nakledildiğini ve koğuştaki diğer bir hastanın durumunun stabil olduğunu doğruladı.

Bugün Hintli işçilerin karıştığı trajik yangın kazasıyla ilgili olarak Hindistan Büyükelçiliği +965-65505246 acil durum numarasını kurdu.

“Etkilenen herkesin bu yardım hattı aracılığıyla kendilerini güncel tutmaları isteniyor. Büyükelçilik mümkün olan her türlü desteği sağlamaya kararlıdır” dedi.

Daha önce, Dışişleri Bakanı S. Jaishankar, Kuveyt Şehrindeki yangın olayıyla ilgili haberlerden duyduğu derin üzüntüyü dile getirmişti.

“Kuveyt Şehrindeki yangın haberi beni derinden sarstı. 40'tan fazla kişinin öldüğü ve 50'den fazla kişinin hastaneye kaldırıldığı bildirildi. Büyükelçimiz kampa gitti. Daha fazla bilgi bekliyoruz. Ailelere en derin başsağlığı dileklerimi iletiyorum” Trajik bir şekilde hayatını kaybedenlere, yaralılara acil şifalar diliyorum. Büyükelçiliğimiz bu konuda etkilenen herkese mümkün olan en büyük desteği sağlayacaktır.”

(Başlık dışında bu hikaye Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir yayından yayınlanmıştır.)