Rize’de Şişmiş Batarya Bomba Üzere Patladı [Video]

arkamikontrolet

New member
Rize’de yaşanan onca hadiseden hiç bir ders almadığımızı gösteren bir haber geldi. Sahip olduğu akıllı telefonun şişen bataryasını değiştirmek için bir işletmeye giden vatandaş, şişen bataryayı elinde patlattı. Yaşananları anlatan işletme sahibi Gökhan Akyıldız, şişen bir bataryaya ne yapılmaması gerektiğini komik bir lisanla deklare etti.

Yaşanan olay her neyse ki ağır faydalanma ya da mevte yol açmadı. Lakin işletmenin güvenlik kameralarına yansıyan imgeler, olay anında yaşanan paniği gözler önüne serdi. “Eski bataryayı vermek istemedim. Müşteriye batarya şişmiş patlayacak, geri dönüşüme falan datayım dedim. Müşteri ısrarla batarya benimdir ver dedi. Ben de vermek zorunda kaldım.” sözlerini kullanan Gökhan Akyıldız, şişmiş bataryaların fazlaca tehlikeli olduğunu belirtti.

“Şişmiş bataryayı hamur üzere yoğurmaya başladı”

Gökhan Akyıldız, şişmiş bataryayı teslim ettiği müşteriyi tekraren uyardığını lakin bir türlü kelam dinletemediğini, bunun kararında da bataryanın patladığını tabir etti. “Şişmiş bataryayı hamur üzere yoğurmaya başladı.” diyerek o anları anlatan işletme sahibi adam, en sonunda bir patlama sesini duyduğunu lakin bu sesin çocukların attığı torpillerden kaynaklı olduğunu düşündüğünü belirtti.

Cep telefonu tamiriyle uğraşan Akyıldız, “Telefon bataryası niye şişer?” sorusunun yanıtını şu biçimde verdi: Batarya kullanması epeyce farklı bir şeydir. örneğin akşamdan sabaha kadar telefonlarınızı şarjda bırakmayın. Bu bataryanın şişmesine sebep olur. Oyun telefonu olmayan telefonlarla oyun oynamayın. Telefonunuz şarjdayken mutlaka telefonunuza müdahale etmeyin. Şarj kablosu takılımı? O telefona hiç dokunmayacaksın! örneğin şarjdayken biri seni aradı, kabloyu çıkar telefonla konuş

İşletmenin güvenlik kamerasına yansıyan imgeler