Sidney’deki Hint restoranı Chatkazz, övgüsü için PM Modi’ye teşekkür ediyor

Dahi kafalar

New member
Chatkazz, gurmeler arasında çok popüler.

Avustralya’da Hint yemekleri sunan bir restoran olan Chatkazz, Başbakan Narendra Modi’nin Sidney’e yaptığı son ziyarette bundan bahsetmesiyle ünlendi. Başbakan Modi, şehirdeki Hint topluluğuna hitap ederken, Hindistan-Avustralya ilişkilerinin üç C’ye bağlı olduğunu söyledi – İngiliz Milletler Topluluğu, kriket ve köriler. “Chatkazz’ı duydum”sohbet‘ Ve ‘Jalebi‘ Harris Park’ta lezzetlidir. “Hepinizin arkadaşım Avustralya Başbakanı Albanese’yi buraya getirmenizi istiyorum” dedi. Klip sosyal medyada viral oldu ve çok sayıda yorum aldı.

Chatkaaz yönetimi, bu yüksek kalibreli destekten çok memnun.

“Başbakan Modi buraya geldi, kendisine Gujarat’ta çok sevdiği ve çok meşhur körisi patlıcanlı köri ikram ettik. Biz de hizmet ettik ‘fAfda Celebi, Gujarat’ta ünlü olan ve onu sevdi. Chatkaaz’ı işaret etti ve bunun için ona teşekkür ediyoruz. Restoranın sahibi Mihir Patel, Haberler’ye verdiği demeçte, birçok restoran onu bizim yerimize yönlendirdi.

Dışında masala dosa İle pav bhajiTüm popüler Hint sokak yemekleri Chatkazz’da mevcuttur. Restoran 10 yıldır Sidney’de faaliyet göstermektedir.

Haberler’nin konuştuğu ziyaretçiler, restoranın yemeklerini ve ambiyansını da övdü.

“Buradaki yemekler harika. Vejeteryanlar için iyi bir yer,” dedi konuklardan biri. Bir başkası, “Her hafta Hint yemeği yiyorum ve burası benim en sevdiğim yer” dedi.

Chatkazz, Sidney’in Harris Park semtinde, lezzetli Hint yemeklerinin tek adresi olan Little India’da gizlenmiş durumda. Başbakan Modi ve Avustralyalı mevkidaşı Anthony Albanese, ziyareti sırasında iki ülke arasındaki dostluğun simgesi olarak Harris Park’ta inşa edilecek Küçük Hindistan Kapısı’nın temelini birlikte attı.

Harris Park, Sidney’in batısında, Hint topluluğunun çeşitli festivalleri ve etkinlikleri kutladığı bir merkezdir.