Temmuz düğünü: Aile, Kuveyt'teki yangından sonra kaybolan Hintli adamla iletişime geçmeye çalışıyor

Dahi kafalar

New member
Bihar'dan orta yaşlı bir kadın, Kuveyt'te çoğu Hintli 49 kişinin ölümüne yol açan bina yangınını duyduğundan beri çılgınca oğlunu arıyor.

Gelecek ay evlenecek olan oğlunun akıbeti hakkında bilgi alamadı.

Madina Khatoon, en büyük oğlu Kalu Khan'ın binada yaşadığını ve düğün için eve dönmek istediğini söyledi.

“Salı günü saat 23.00 sıralarında onunla telefonda konuştum. Düğünü gelecek ay planlandığı için bana 5 Temmuz'da Darbhanga'ya geleceğini söyledi” dedi gazetecilere.

Bihar'ın Darbhanga bölgesindeki Naina Ghat bölgesinde yaşayan Khatoon, oğlunun birkaç yıldır Kuveyt'te yaşadığını söyledi.

Köylülere göre Bay Khan, Kuveyt'te vasıflı işçi olarak çalışıyordu.

Yangının oğlunun yaşadığı binada çıktığını öğrendiğinde çaresizce onunla iletişime geçmeye çalıştı.

“Ama aramalarıma cevap vermiyor. Kalu Khan'ın kalbi kırık annesi, “Nerede olduğuna dair hiçbir bilgimiz yok” dedi.

Oğluna tam olarak ne olduğu hakkında hiçbir fikrinin olmadığını söyledi.

“O benim en büyük oğlum. Konuyla ilgili olarak ilgili makamlara ulaşmaya çalıştık ancak tüm çabalarımız sonuçsuz kaldı. Fotoğraflarını elçilik görevlilerine gönderdik. Şimdi güncelleme bekliyoruz. İlçe yönetimiyle de temas halindeyiz” dedi.

Bayan Khatoon ağlayarak, “Yüce Allah'a oğlumla ilgili iyi haberler almam için dua ediyorum” dedi.

Kuveytli yetkililere göre, güneydeki Mangaf kentindeki bir binada çıkan yangında 40'ı Hintli olmak üzere 49 yabancı işçi öldü, 50 kişi de yaralandı.

(Bu hikaye Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak yayından otomatik olarak oluşturulmuştur.)