Temple Grandin ve Görsel Düşünmenin Gücü

Dahi kafalar

New member
Gelen kutumuzdan daha fazlası:

• Kevin McCarthy’nin Kinci Hareketi
  • İklim Bilimciler, Konuşun! Politikacılar, Harekete Geçin!
  • Yargıtay Sızdıranını Bulmak
Kredi… Alanah Sarginson

Editöre:

Temple Grandin’in yazdığı “Toplum Görsel Düşünürlerde Başarısız Oluyor ve Bu Hepimizi Acıtıyor” (Opinion konuk yazısı, 12 Ocak):

Emekli bir görsel sanatlar doçenti olarak bu yazıyı alkışlıyorum. Görsel sanatlar genellikle matematik, fen ve yazma derslerinden daha az görüldüğü için, görsel okuryazarlık toplum tarafından ve ülke çapındaki eğitim müfredatlarında göz ardı edilmektedir.

Gören bir kişi, görsel bilgiyi diğer herhangi bir duyusal girdi biçiminden daha doğrudan ve anında alır ve işler. Bebeklerin ilk düşünceleri, beyinleri gördüklerini organize etmeye ve anlamlandırmaya başlarken görsel dünyayı anlamlandırmayı öğrenmekten gelir. Çizim kelimelerden önce gelir. Kelimeler daha sonra soyut semboller ve genellemeler olarak hizmet eder. Kelime dağarcığımız geliştikçe sözel düşünme hakim olmaya başlar.

Görsel düşünme bir dildir. Eğitim liderlerimizin çoğu, sözlü düşünür oldukları için görsel düşünmeyi anlamıyor. Bu nedenle görsel okuryazarlığa yeterince değer verilmemektedir.

Dünyadaki her büyük bina bir eskiz olarak başladı.

Ken Conley
İskenderiye, Va.

Editöre:

Bravo, Temple Grandin, toplumun en acil sorunlarından bazılarını çözmek için neden görsel düşünürlere ihtiyaç duyulduğunu açıkladığınız için!

Dil özürlü oğlum 6 yaşındayken Manhattan Köprüsü’nü yürüyerek geçmek istedi. Metro çıkışından köprüye giden yol belli değildi. Birkaç kez bir haritaya başvurmak zorunda kaldım.

Oğlum, tam rotayı hatasız yürüdüğü için haritayı kaldırmamı söyledi. Nasıl bildi? “Metro haritası,” dedi. “Ama o harita sokakları göstermiyor,” dedim. “Evet, ama yolu görüyorum,” diye yanıtladı.

Oğlum her zaman haritalara ve rotalara ilgi duymuştur. Bunları hızla tamamen kodlar. Artık Waze’in gittiği hiçbir yere gitmesine ihtiyacım yok. Okulu, onu “Sizi Her Yerden Eve Getirmesi Muhtemel Olan” öğrenci olarak tanıdı.

Dil gecikmelerini gideren bir okula gittiği için şanslı. Ancak görsel yeteneğini geliştirecek bir müfredat yok. Eğer okullar beynin sağ tarafını sol tarafının yarısı kadar geliştirmeye adamış olsaydı, oğlum gibi çocukların görsel dehası tamamen fark edilirdi. Belki de okyanus yatağı, Amazon yağmur ormanları veya beynin karmaşık devreleri gibi süper karmaşık alanların haritasını çıkarırlardı.

Paul Siegel
New York

Editöre:

Ben emekli bir arka öğretmenim ve tüm sınıflara ders verdim ve Temple Grandin’in okullarımızda görsel eğitim eksikliği konusundaki yorumlarına kesinlikle katılıyorum.

New York’ta mali bir kriz olduğunda ilk elenen konu her zaman arka olmuştur. Arka eğitimin ne kadar önemli olduğunun farkında olan güçler olduğunu sanmıyorum.

Öncelikle okuryazar olsun olmasın herkesin anlayabileceği evrensel bir dildir. İkinci olarak, diğer disiplinlere tercüme edilen yaratıcı düşünme ve problem çözme için bir araç sağlar.

İnsanlar farklı düşünür ve farklı öğrenir ve yalnızca akademik sınavlara olan bağımlılığımızı azaltmamız gerekir. Bu dünyada daha fazla yaratıcı düşünüre ve problem çözücüye ihtiyacımız var!

Arka sınıfta başarılı olduklarında kendilerine güven duyan, ardından okulda ve hayatta başarılı olan öğrencilerde muazzam dönüşümler gördüm.

Cynthia Shechter
Hartsdale, New York

Kevin McCarthy’nin Kinci Hareketi

Konuşmacı Kevin McCarthy, eski Başkan Donald J. Trump’ın görevden alınmasında kilit roller oynayan Cumhuriyetçilerin en sevdiği iki düşmanı olan Temsilciler Adam B. Schiff ve Eric Swalwell’i cezalandırmaya çalıştı. Kredi… Haiyun Jiang / The New York Times

Editöre:

Re “McCarthy, Schiff ve Swalwell’i İstihbarat Komitesinden Çıkardı” (haber makalesi, 25 Ocak):

Konuşmacı Kevin McCarthy, onun ne kadar zayıf bir lider ve intikamcı bir insan olduğunu bize göstermek için hiç vakit kaybetmedi. Kararının misilleme olduğunu reddediyor, ama elbette öyleydi.

Her iki adamın da komiteye yakışmayan davranışlar sergilediğini, ancak siyasi düşmanlarına karşı şiddeti savunan Temsilciler Marjorie Taylor Greene ve Paul Gosar’ın veya koltuğunu kazanan Temsilci George Santos’un davranışlarıyla hiçbir sorunu olmadığını savunuyor. hileli ve şimdi komitelerde görev yapıyor.

Bay McCarthy, bu çocukça ama tehlikeli kısasa kısas oyununu oynarken, Meclisin sözcüsüne yakışmayan bir davranış sergiledi ve kendi grubunun aşırılıklarına olan borcunu her türlü ulusal çıkar değerlendirmesinin üzerinde tuttu.

John T. Dillon
Batı Caldwell, NJ

İklim Bilimciler, Konuşun! Politikacılar, Harekete Geçin!

Hemlock ağaçları, artık ısınan kışlardan sağ kurtulan bir haşere yüzünden ölüyor. Kredi… The New York Times için Desmond Picotte

Editöre:

Yeniden “İklim Değişikliği Hakkında Konuşan Bir Yer Bilimcisiyim. Sonra Kovuldum,” yazan Rose Abramoff (Görüş konuğu makalesi, 13 Ocak):

Dr. Abramoff’un sesi, eylemleri ve mesajı, metanetli bilim adamlarını ve işverenleri kızdırabilir, ancak bundan daha önemli bir mesaj yok. Yap yada öl!

Bilim, iklim değişikliğinin gerçek olduğu ve hızlı, kararlı ve birlik içinde hareket etmezsek insanlığın sonunu getireceği konusunda açık. Fiziksel gezegen hayatta kalacak ve çeşitli türden yaşam uyum sağlayacak ve sonunda gelişecek olsa da, iklim insanlar için, hatta belki de bugün hayatta olan torunlarımız için yaşanmaz hale gelecek.

Öyleyse ne yapılmalı? Bilim ışık tuttuğundan, gerekli önlemleri almak artık halkın ve politikacıların elinde. Daha fazla araştırma her zaman memnuniyetle karşılansa da, en çok ihtiyacımız olan şey bu değil. Anlamlı bir değişim yaratma gücüne sahip olanların harekete geçmesine ihtiyacımız var.

Bu yüzden Dr. Rose Abramoff’unki gibi daha fazla sese, eyleme ve mesaja ihtiyacımız var.

Michael L. Schultz
Hint Nehri, Mich.

Editöre:

Rose Abramoff’un, bilgisinin sonuçlarını siyasi eyleme geçerek takip etmeye cesaret eden bir iklim bilimcinin yaşadığı işyeri yansımalarına ilişkin açıklamasını öne çıkardığınız için teşekkür ederiz.

Gezegenimize ne olduğunu anlayacak kadar bilimsel anlayışa sahip olan biz sıradan insanlar, iklim bilimcilerin geri kalanı yorumlamak için donanımlı oldukları önemli verilere yanıt olarak geleneksel bilimsel soğukkanlılığı korumak yerine neden topluca konuşmadıklarını merak ederek saçlarımızı yoluyoruz. bizim.

Burada kimin davranışı uygunsuz? Abramoff’un değil. Acil bir durum herkesin güvertede olmasını gerektirir. Tüm bilim adamlarının laboratuvarlarından çıkıp sokaklara çıkma zamanı.

Cynthia Stancioff
Chesterville, Maine

Yargıtay Sızdıranını Bulmak

Mahkemedeki bazıları, yargıçların çalışanlarından daha az titizlikle sorgulandığından endişe duyduklarını söylediler. Kredi… Erin Schaff/New York Times

Editöre:

“Meyvesiz Sızıntı Soruşturması Yargıtay’daki Güvensizliği Artırıyor” (ön sayfa, 22 Ocak):

Haberiniz, soruşturmaların yargıçlar tarafından yapıldığını, ancak büyük olasılıkla eşler tarafından yapılmadığını gösteriyor.

Ne de olsa, kesinlikle ev bilgisayarlarına erişimleri, medyaya ulaşma yetenekleri ve muhtemelen aralarında, nihai feci görüşü zayıflatabilecek yargıçlardan önce taslağı yayınlama güdüsü var. Bunlar testler: erişim, yetenek, güdü.

Eşlerin sorgulanmaması, mahkemenin çağdaş Amerika’daki en yanlış bilgilendirilmiş ve yanlış yönlendirilmiş eylemlerinden birini çevreleyen koşulların eksik ve kusurlu bir şekilde soruşturulmasına neden oldu.

Emily Jane Goodman
New York
Yazar, New York Eyalet Yüksek Mahkemesi’nde emekli bir yargıçtır.

Editöre:

Bir mahkeme çalışanı, sızıntıyla ilgili sorgulandığında yargıçlara çocuk eldivenleriyle davranıldığını ima ediyor.

Hiç kimsenin kanundan üstün olmadığını kaç kez duyduk?

Görünüşe göre, bu durumda, yasanın yargıçları, yasanın sonuçlarından en az zarar gören kişilerdir.

DH Sloan
Los Angeles