Trump, Gizli Servis ve güvenlik güçlerine teşekkür etti

Fantestik lady

Global Mod
Global Mod
Turmp, Gizli Servis tarafından götürülürken sağ yumruğunu kaldırdı ve “mücadele” dedi.

“Bir ıslık sesi, silah sesleri duyduğumda ve kurşunun cildime girdiğini hissettiğimde bir şeylerin ters gittiğini hemen anladım. Çok fazla kan vardı, bu yüzden ne olduğunu anladım” diye yazıyor New Yorker'ın mesajı.

ABD başkanlığının sanal Cumhuriyetçi adayı, Pennsylvania'da patlamalar duyulduğunda konuşmaya başlıyordu. O anda Trump sağ kulağını yakaladı ve yere düştü.

Gizli Servis unsurları hemen geldi ve bölgeyi güvenlik altına aldıktan sonra, eski ABD başkanını bir minibüse bindirerek olay yerinden uzaklaştırdılar.

Trump mesajında bu tür eylemlerin ABD'de yaşanmasından üzüntü duyduğunu ifade etti. Ayrıca “ölen saldırgan hakkında hiçbir şey bilinmiyor” dedi.

Yetkililer saldırganla ilgili olarak onun binanın dışında olduğu yorumunu yaptı ve o noktada içeri nasıl gizlice girmeyi başardığını açıklamıyorlar.

“(Ateş edenin) bulunduğu yere nasıl gittiğini bilmiyorum ama tesisin dışındaydı. Ve bence bu, olayın oraya nasıl geldiğini çözmemiz gereken bir şey,” dedi Butler İlçesi Bölge Savcısı Richard Goldinger.

AFP'den alınan bilgilerle