Üniversite Mezunu Olmayanlar İçin İş Açmak

Dahi kafalar

New member
Gelen kutumuzdan daha fazlası:

• Uzun Covid’i Görmezden Gelmeyin. Hepimiz Savunmasızız.
  • Donald Trump, Gerçek RINO
  • Çevrimiçi Romantik Dolandırıcılıklara Dikkat Edin
Kredi… Rebecca Chew’in çizimi/The New York Times; Getty Images aracılığıyla, belterz ve Zoonar RF tarafından çekilen fotoğraflar

Editöre:

“İşgücü Piyasasını Daha Fazla Amerikalı İçin Çalıştırın” (başyazı, 29 Ocak):

Üniversite derecesi olmayanlar için daha fazla devlet ve özel sektör işi açmak, üniversite maliyetlerinin her zamankinden daha yüksek olduğu bir dönemde ve işverenlerin kalifiye adayları işe almakta zorlandıkları bir zamanda anlamlıdır. Eski moda, iş başındaki deneyimden kazanılacak çok şey var.

Bununla birlikte, bu yaklaşımdan en iyi şekilde yararlanmak için, lise eğitim sistemimizin temel aritmetik, muhasebe, mektup yazma, temel kullanım kılavuzlarını okuma ve marangozluk ve ev ekonomisi becerileri gibi beceri kazandıran kursları geri getirmesi gerekir.

Bu tür yetenekler, üniversite mezunları da dahil olmak üzere herkes için gereklidir, ancak son birkaç on yılda kayboldular.

Kasa tarafından iade değişim tutarı verilen ancak 2,93 doları hesaplayamayan genç bir kasiyer gördünüz mü?

Arthur H. Gunther
Blauvelt, New York

Editöre:

“Eski usul” bir İK uzmanı olabilirim, ancak meslektaşlarımın sözde beceriye dayalı işe alma konusundaki çılgınca acelesi konusunda endişeleniyorum. Mühlet olmak için birçok (belki de çoğu) meslek üniversite mezunu olmayı gerektirmez, ancak analitik ve eleştirel düşünebilen, kavram ve fikirleri anlayıp sentezleyebilen ve her şeyden önce tüm bunları başkalarına iletebilen bireyler gerektirir. anlaşılır bir yol.

Eskiden bu yeterlilikler kolejde (herhangi bir kolejde!!) edinilirdi ve kesinlikle başka bir yerde edinilebilirken, bugün onlara geçmişte olduğundan daha az ihtiyaç duyulmuyor.

İşe alma konusunda görünüşte daha eşitlikçi bir yaklaşımı benimseme telaşımızla, yeni çalışanlardan talep ettiklerimizi “aşağı çekiyor” olabileceğimizden korkuyorum. Ama bu sadece benim ve dediğim gibi, saf bir şekilde eski kafalıyım.

Pandemi ile ilgili sorular

Kart 1/4

Pandemi ne zaman bitecek? Üç uzmana – iki immünolog ve bir epidemiyolog – bu konuyu ve son zamanlarda okuyuculardan topladığımız, rapel ve test zamanlamasını nasıl anlamlandıracağımız, çocuklar için tavsiyeler, covid olup olmadığı da dahil olmak üzere diğer yüzlerce sorudan bazılarını değerlendirmelerini istedik. sadece kaçınılmaz ve diğer acil sorgulardır.

Uzun süreli covid ve yeniden enfeksiyonlar gibi şeyler ne kadar endişe verici? Opinion köşe yazarı Zeynep Tüfekçi, acı çekenler için yeterli araştırma ve desteğin olmaması ve durumun ne olduğu konusundaki kafa karışıklığı nedeniyle, bu sorunun kesinlikle yanıtlanması zor bir soru olduğunu yazıyor. Soruna nasıl yaklaşılacağına dair önerileri var. Devam eden başka bir Covid tehlikesiyle ilgili olarak, yeniden enfeksiyon tehlikesiyle ilgili olarak, bir virolog rekoru düzeltiyor: “Aşıların faydalarını ortadan kaldıran bir varyant henüz yok.”

Virüs nasıl değişmeye devam edecek? Virüsleri inceleyen bir grup bilim insanının açıkladığı gibi, “En azından biyolojik olarak, virüsün gelişmeye devam etmemesi için hiçbir neden yok.” Bilim yazarı David Quammen, farklı bir açıdan, Kovid ve diğer virüsleri incelemek için şu anda mevcut olan bazı son derece etkili araç ve teknikleri araştırıyor, ancak bu tür bilgilerin tek başına tehlikeyi köreltmeyeceğini belirtiyor.

Endemik Covid nasıl görünebilir? David Wallace Wells, bir tahmine göre her yıl 100.000 Amerikalının koronavirüsten ölebileceğini yazıyor. Bunu durdurmak, yüksek aşılama düzeylerini artırmak ve sürdürmek için yaratıcı bir çaba gerektirecektir. İmmünobiyolog Akiko Iwasaki, yeni aşıların, özellikle de burundan verilenlerin, cevabın bir parçası olabileceğini yazıyor.

Ron Sanders
Sarasota, Florida
Yazar, birkaç federal ajans için eski bir İK direktörüdür.

Editöre:

Çoğu iş için üniversite derecesi gerekliliklerinin sona ermesi, ekonomik fırsatları ortaya çıkaracaktır. Ancak bu adım, işçiyi yalnızca işçi olarak değil, aynı zamanda benzersiz bir amaç ve potansiyele sahip bir birey olarak tanıyan bir kültür değişiminin parçası olmalıdır.

Başyazı, birçok işçinin endişe ve acı hissettiğini belirtti. Bu duygular ele alınmadığı takdirde toplum için ağır sonuçlar doğuracaktır. Örneğin Gallup, çalışanların tükenmişliği nedeniyle işverenlerin yılda 322 milyar dolar kaybettiğini tahmin ediyor.

Danışmanlık firması Gartner, “İnsanlar hayatlarında bir amaç ister ve buna çalışmak da dahildir” tavsiyesinde bulundu. Pek çok ABD çalışanının mutsuz olmasının bir nedeni, işe yönelik eğitim sistemimizin bir bireyin tutkularını ve yeteneklerini belirlemeye yardımcı olmaması ve ardından bu kişiye kim olduklarına uygun beceri geliştirme seçenekleri sunmamasıdır.

Ebeveynler, eğitimciler, işverenler ve topluluk paydaşları, insanlara hangi işin onlara anlam (ve maaş çeki!) sağlayacağını belirlemelerine nasıl yardımcı olacağımızı yeniden düşünmelidir. Bir kişinin benzersiz amacını ortaya çıkarmak – ve kolej veya başka bir kişiselleştirilmiş yol aracılığıyla becerilerini geliştirmek – yeni görevimiz olmalı.

Ryan Stowers
Arlington, Va.
Yazar, Charles Koch Vakfı’nın yönetici direktörüdür.

Editöre:

Üniversite diplomam varken, çalıştığım en iyi beyaz yakalı profesyonellerden bazılarının diploması yoktu. İş gereklilikleri, “Üniversite derecesi veya eşdeğer eğitim/iş deneyimi” şeklinde olmalıdır. Bu işin kolay kısmı.

Ancak sadece işgücü piyasası veya siyasi nedenlerle üniversite diploması şartını ortadan kaldırmak yetersizdir. Hangi iş adaylarının başarılı olma olasılığının daha yüksek olacağını tahmin eden bu faktörlerin (deneyim, eğitim, kişilik, ekip/yönetim tarzı uyumu) belirlenmesi kilit önemdedir.

Bu bilginin yokluğunda, işe alım kararları büyük ölçüde içgüdüsel duygulara veya desteklenmeyen kişisel görüşlere dayanacaktır.

John Miraglia
Eski Köprü, NJ

Editöre:

Bir derece hiçbir zaman zekanın veya yaratıcılığın kanıtı olmadı.

Ancak teknolojinin üstel bir hızla en önde gelen sınır haline geldiği bir dünyada, onlarca yıldır yaptığımız gibi diğer uluslara zemin kaybetmeye devam edemeyiz.

Yüksek öğrenim uçurumundan tamamen atlamayalım. Üniversiteyi daha uygun fiyatlı hale getirme konusundaki ilk noktanızı bir öncelik olarak vurgulamak isterim.

Warren Horton
Greenport, NY

Uzun Covid’i Görmezden Gelmeyin. Hepimiz Savunmasızız.

Beyaz Saray, ülkenin, Başkan Biden’ın görev süresi boyunca yürürlükte olan halk sağlığı acil durumundan düzenli bir geçişe ihtiyacı olduğunu söyledi. Kredi… Haiyun Jiang / The New York Times

Editöre:

“Biden, ABD’nin Covid için Halk Sağlığı Acil Durumunun Mayıs’ta Sona Ermesine İzin Vereceğini Söyledi” (haber makalesi, 31 Ocak) ve “Üç Yıl Sonra Bir Bülten Geliyor” (1 Şubat):

Biden yönetiminin koronavirüs halk sağlığı acil durumunun Mayıs ayında sona ermesine izin verdiğini öğrendiğimde hüsrana uğradım ve The Times’ın Virüs Brifingini bitirdiğini okuduğumda iki kat hüsrana uğradım ve hayal kırıklığına uğradım.

Birçok kişinin söylediğinin aksine Covid bitmedi. Ölümlerin ve hastaneye yatışların sayısı azalırken, birçok insan hala virüse yakalanıyor. Covid’in uzun vadeli sonuçları daha yeni netleşmeye başlıyor ve birçok medya kuruluşu tarafından zar zor ele alındı.

Nature Reviews Microbiology’de yayınlanan bir çalışmada belirtildiği gibi,”Dünya genelinde en az 65 milyon kişinin uzun süredir Covid geçirdiği tahmin ediliyor ve vakalar her geçen gün artıyor.” Kanıtlanmış etkili tedaviler yoktur ve devam eden araştırmalar sınırlıdır. Milyonlarca insan işine dönemez durumda.

40 yaşındaki kızım, çift aşılı ve çift takviyeli, şimdi uzun süredir Covid hastası. O aciz durumda. Zinde ve atletikti ve şimdi yürüyemiyor ve zar zor beş dakika ayakta durabiliyor. Aynı belirsiz, iç karartıcı gelecekle karşı karşıya kalan onun gibi milyonlarca insan var. Covid’in zayıflatıcı sonuçları ömür boyu sürebilir.

Ülkenin eğitime ihtiyacı var. Daha fazla araştırma yapılmalı, daha fazla çalışma ve deneme başlatılmalı, daha fazla klinik kurulmalı, devayı iyileştirmek için daha fazla kaynak uygulanmalı ve uzun süredir Covid’i olanlar için sonuçlar alınmalı. Virüsü alan herkes, hafif veya asemptomatik bir vaka geçiren ve önceden herhangi bir hastalığı olmayanlar bile, uzun süreli Covid’e yakalanmaya karşı savunmasızdır.

Stephanie H. Stauffer
New York

Donald Trump, Gerçek RINO

Eski Başkan Donald J. Trump, geçen ay Columbia, SC’deki Eyalet Başkenti’nde bir kampanya etkinliği düzenledi. Kredi… The New York Times için Nicole Craine

Editöre:

Re “Trump, 2024’te GOP Başkan Adayı’nı Destekleme Taahhüdünde Bulunmayacak” (haber makalesi, 3 Şubat):

Sonunda gerçek ortaya çıktı. Donald Trump’ın herhangi bir Cumhuriyetçi cumhurbaşkanı adayını (kendi yüce benliği dışında) destekleme konusundaki isteksizliği, kendisinin bir RINO, Yalnızca İsimde bir Cumhuriyetçi olduğunu gösteriyor.

Kendisinden farklı düşünmeye cesaret eden herhangi bir Cumhuriyetçiye karşı kullandığı lakap budur. Ama aslında Bay Trump ve dalkavukları başından beri RINO’ydular çünkü 92 yılımda anladığım şekliyle “Cumhuriyetçi” tanımına kesinlikle uymuyorlardı.

Albert Kutzin
Melville, New York

Çevrimiçi Romantik Dolandırıcılıklara Dikkat Edin

Yetkililer, Bayan Kleinert’e internette kendisini Tony olarak tanıtan bir adama 39.000 dolarlık hediye çeki gönderdikten sonra yapabilecekleri hiçbir şey olmadığını söylediler. “En çok acıtan kayıp, sevdiğini kaybetmektir” dedi. Kredi… The New York Times için Amanda Mustard

Editöre:

Re “Emekliler Salgının Yalnız Günlerinde Aşk Dolandırıcılığına Milyonlarca Dolar Kaybetti” (Business, 6 Şubat):

Yaşlılar (ve diğerleri), yalnızca flört sitelerinden değil, tüm çevrimiçi kaynaklardan gelen aşk dolandırıcılığına karşı dikkatli olmalıdır. Sosyal kelime oyunu sitelerinden birinde oynarken çevrimiçi aşk dolandırıcılığına kapılan birini tanıyorum.

Genellikle dolandırıcının “Bu ilginç bir seçimdi – çok yaratıcı” gibi bir yorum yapmasıyla başlar. Birini pohpohlayan ve içine çeken bir şey.

Hedefin aile üyeleri, sahte bir çıktı bulduklarında dolandırıcılığı keşfettiler. Evet, gerçekleşmeyen bir ziyaret için seyahat parasına ihtiyaç duyulması klasik bir durumdu.

Jan Owens
Mount Pleasant, Wis.