Üniversite Öğrencilerim İyi Değil

Dahi kafalar

New member
Geçen sonbahardaki derslerimde, öğrencilerin üçte biri neredeyse her seferinde kayıptı ve genellikle aynı üçte biri değildi. Öğrenciler yüzlerini dizüstü bilgisayar ekranlarına gömdüler ve sorularımı yanıtsız bıraktılar. Sınıflarım küçüktü, saklanacak hiçbir yeri yoktu, ancak bazı öğrenciler açıkça onları uyuttu.

Birbirinden çok farklı iki üniversitede yazmayı öğretiyordum: biri özel ve zengin, yemyeşil çimenleri yüksek kardeşlik ve kız öğrenci yurdu evleriyle çevriliydi; diğer halk, büyük ölçüde acımasız kampüsü hakkında öğüten çeşitli gayretlilerle. Ancak sınıflarımdaki sorunlar aynıydı. Öğrenciler sadece öğrenmek için gerekenleri yapmıyorlardı.

Çeşitli önlemlerle – devam, geç ödevler, sınıf içi tartışmanın kalitesi – yirmi yıllık öğretimde karşılaştığım tüm öğrencilerden daha kötü performans gösterdiler. Deniyor gibi bile görünmüyorlardı. Özel okulda, araştırma ödevi taslaklarını tartışmak için bireysel toplantılara ihtiyacım vardı; 14 kişiden sadece altısı geldi. Genellikle, hepsi yapar.

Ben miyim, yıkanmış mıyım diye merak ettim. Ancak bunu Facebook’ta paylaştığımda, ülke çapındaki kurumlarda ders veren bir düzineden fazla arkadaşım benzer raporlar verdi. Geçen ay The Chronicle of Higher Education, 100’den fazla üniversite hocasından dersleriyle ilgili yorumlar aldı. Onlar da devamsızlık, az tartışma, eksik ödev ve başarısız sınavlar bildirdiler.

Pandemi kesinlikle üniversiteyi öğrenciler için daha zor hale getirdi ve son iki yılda şefkatli öğretim üyeleri buna karşılık olarak ders yapılarını gevşetti: Kayıtlı dersler başlattılar , esnek katılım ve son teslim tarihi politikaları ve yumuşak not verme. Kampüslerde yaygın olarak bildirilen ruh sağlığı krizinin ışığında, bazı öğrenciler ve öğretim üyeleri, aşılar ve Covid terapileri pandemi öncesi normlara dönmeyi nispeten güvenli hale getirmiş olsa bile, bu gevşek standartların ve uzak seçeneklerin süresiz olarak devam etmesi çağrısında bulunuyor.

Ben de öğrencilerime karşı şefkat duyuyorum, ancak öğrenme bozukluğu beni standartları gevşetmeye devam etmenin bir hata olacağına ikna etti. Daha gevşek standartlar soruna katkıda bulunur, çünkü öğrencilerin dersten ayrılmasını çok kolaylaştırır.

Öğrencilerin ilgisizliği herkes için bir sorundur, çünkü herkes iyi eğitimli insanlara bağlıdır. Kolej, öğrencileri mühendis ve hemşirelik de dahil olmak üzere sosyal açıdan önemli kariyerlere ve iklim değişikliğinden bir sonraki siyasi krize kadar büyük toplumsal sorunlara katlanmak için üst düzey entelektüel alışkanlıklar getiren vatandaşlar olmaya hazırlar. Daha temel bir düzeyde, aynı zamanda birçok öğrenciyi sorumlu yetişkinler olmaya hazırlar: hedefler belirlemek ve bu hedeflere ulaşmak için ne tür yardıma ihtiyaçları olduğunu bulmak.

Yüksek öğretim artık bir dönüm noktasında. Pandemi için düzenlemeler ya sona erebilir ya da kalıcı hale getirilebilir. Görev kolay olmayacak, ancak üniversitelerin öğrencilerin öğrenme yeteneklerini yeniden inşa etmelerine yardımcı olması gerekiyor. Ve bunu yapmak için, ilgili herkes – öğrenciler, fakülteler, yöneticiler ve genel olarak halk – yüz yüze derslerde ve 2022 sonbaharı ve sonrası için yüksek beklentilerde ısrar etmelidir.

Mart 2020’de esas olarak ABD yüksek öğretiminin tamamı bir gecede uzaktan gitti. Fakülteler, kurs tasarımcıları ve eğitim teknolojisi personeli, dersleri çevrimiçi ortama taşımak için çabaladı ve anında yeni teknikler geliştirdi. Değişiklikler genellikle gereksinimlerin gevşemesini gerektirdi. Kanadalı araştırmacılar tarafından yapılan bir araştırma, ABD’li öğretim üyelerinin yaklaşık yarısının 2020 baharında sınıflarındaki çalışma miktarına ilişkin beklentilerini azalttığını ve yaklaşık üçte birinin kalite beklentilerini düşürdüğünü buldu. Bu acil durumlarda mantıklıydı; Bana öyle geliyordu ki, öğrenciler ve fakülteler sadece bunu başarmaya ihtiyaç duyuyorlardı.

O sonbaharda çoğu öğrenci en azından kısmen çevrimiçi öğreniyordu. Eşzamanlı olarak, kolejler lisans öğrencilerine uzaktan veya eşzamansız olma seçenekleriyle nasıl öğrendikleri konusunda daha fazla özerklik ve esneklik sağladı.

Yaşadığım Dallas-Fort Worth bölgesindeki öğretim üyeleri ve öğrenciler, o yıl öğrenmede yaygın bir bozulma olduğunu anlattılar. Arlington’daki Texas Üniversitesi’nde biyoloji profesörü olan Matthew Fujita, büyük bir ders kursu olan sonbahar 2020 genetik sınıfındaki ilk sınavın sonuçlarının “bir testte gördüğüm en kötü performansı” yansıttığını söyledi.

UTA’da İspanyolca öğreten Amy Austin, öğrencilerini “ilahi küçük sessiz çevreleri” olarak adlandırmaya başladı – Dante Alighieri’nin “İlahi Komedyası”na atıfta bulundu – çünkü genellikle onun üzerinde bir daire içinde yalnızca baş harflerini görürdü. bilgisayar ekranı, hiçbiri konuşmuyor.

Öğrencilerin öz bildirimleri bu gözlemleri takip eder. Inside Higher Ed tarafından Haziran 2021’de yapılan bir anket, öğrencilerin yarısından fazlasının o akademik yılda pandemi öncesine göre daha az şey öğrendiklerini söylediğini ortaya koydu.

Kısmen çevrimiçi kursların önemli ölçüde öz disiplin ve motivasyon gerektirmesi nedeniyle, öğrencilerin çevrimiçi olarak şahsen öğrendiklerinden daha az öğrendiklerine dair çok sayıda kanıt vardır. Ve bazı dersler uzak bir formata çevrilmiyor. UTA’da biyoloji ve çevre bilimi dersleri veren Melissa Walsh, “Çevrimiçi mikroskop kullanmayı öğrenemezsiniz” dedi.

O halde, pandemi sırasında geniş ölçekli öğrenme sonuçlarını inceleyen ilk çalışmalardan birinde, araştırmacıların çevrimiçi öğrenmeye geçişin Virginia topluluğunda daha fazla ders başarısızlığı ve geri çekilme ile sonuçlandığını bulması şaşırtıcı değil. daha yumuşak derecelendirmeye rağmen kolej sistemi. Ülke çapındaki öğrenciler de kopya çekmeye daha fazla istekli olduklarını bildirdiler.

Bu kadar çok öğrencinin ellerinden gelenin en iyisini yapmadıkları bir ortamda ders almak zorunda kalması yeterince kötü. Daha da endişe verici olan, 2021 sonbaharında sınıflar esas olarak yüz yüze döndüğünde, öğrenci performansının geri dönmemesidir. Sorun sadece öğrencilerin çevrimiçi ortamda yetersiz öğrenmeleri değil. Ayrıca, bir yıl veya daha fazla uzaktan eğitimden geçtiklerinde, çevrimdışı öğrenme yeteneklerine de zarar veren alışkanlıklar geliştirirler.

Kredi… Derek Brahney

Dr. Austin, öğrencilerinin çalışmalarının kalitesinin kampüse döndükten sonra düzelmediğini söyledi. Dil bilgisi testlerinde öğrenciler pandemi öncesine göre daha düşük puan almaya devam etti. Şimdi, dedi bana, sınıfındaki öğrencilerin sorularıyla sık sık boş bakışlarla karşılaştıklarını söyledi. “Bu çevrimiçi olmak gibi bir şey!” dedi. Benim deneyimim de buydu. Derslerimde, öğrencilerim genellikle kameraları kapalıyken kendilerinin sesini kapatmışlar gibi hala Zoom’da olduklarını düşünüyorlardı.

Pek çok öğrenci sınıfa gelme alışkanlığından kurtuldu. Dr. Walsh, bu baharda anadal olmayanlar için biyoloji dersinde öğrencilerin sadece yüzde 30 ila yüzde 40’ının derse katıldığını ve sadece bir avuç onun kayıtlı derslerini izlediğini tahmin etti. Derse katılmayan öğrenciler, yakın zamanda kampüs çapında bir öğretim ödülü kazanan Dr. Walsh’ın en iyilerini kaçırıyorlar.

“Beni etkili bir eğitmen yapan şeyin” dedi, “kişiliğimle, sınıfa nasıl dahil olduğumla, mizahı kullanmamla çok ilgisi var. çok hareketliyim Sınıfta dolaşmayı ve öğrencilerle konuşmayı seviyorum.” Bunu yapmak sadece onları meşgul etmenin değil, aynı zamanda öğrenmelerini test etmenin ve öğretimini anında ayarlamanın bir yoludur. “Sınıfa gelmeyen öğrencilerle bunu yapamam” dedi.

Dr. Walsh, öğrenciler sınıfta değilse, paha biçilmez bir öğrenme deneyimi olan araştırma konusunda işbirliği yapmaları için onları işe alamayacağını da sözlerine ekledi. Ayrıca tıp fakültesi için tavsiyeler yazarken yapacak çok az şeyi var.

Sorun, herhangi bir profesörün sınıfından daha büyük. Meslektaşlar esneklik talep ederken veya Dr. Walsh’ın belirttiği gibi, onun gibi kadrolu olmayan öğretim üyeleri, öğrenci değerlendirmelerine dayalı olarak sözleşme yenileme ve terfi için değerlendirilirken yüz yüze katılımda ısrar etmek zordur. Öğrenciler, izlemeyecekleri bile olsa kaydedilmiş dersler bekliyorlarsa, eğitmenler bunları sağlamak için baskı hissedecektir.

Bazı öğrencilerin Covid dönemi politikalarının sağladığı esneklik ve özgürlükle başarılı oldukları doğrudur. Dallas’taki Texas Üniversitesi’nde (geçen yıl eşimin ders verdiği ve benim öğretmenlik yaptığım yer) ikinci sınıf öğrencisi Jeffrey Vancil, ilk yılında ders kayıtlarını kendi programında ve daha hızlı izleyerek daha verimli çalışabileceğini söyledi. Binadan binaya geçmek için zaman kaybetmesine gerek yoktu. Fazladan zamanla siyasi gruplar için ve gönüllü itfaiyeci olarak çalışabilirdi.

Dersleri çoğunlukla yüz yüze geçtikten sonra, ders dışı derslerini geri almak zorunda kaldığını ve notlarının düştüğünü söyledi. Ona göre en iyi yaklaşım, dersleri nasıl alacaklarını “insanların seçmesine izin vermek” olacaktır. “dedi.

Uzaktan ve kayıtlı sınıflar ayrıca çalışan veya çocuklar için deva yapan öğrencilerin okulu programlarına uydurmalarına da olanak sağlayabilir. UTA’da kıdemli olan Ahlam Atallah, çevrimiçi kursların iki çocuğu evdeyken ders almasına izin verdiğini söyledi. Ayrıca uçsuz bucaksız banliyö kampüsüne gidip gelmesi veya park yeri bulması da gerekmedi.

Ancak evde ders almanın dikkatini dağıttığını fark etti. Atallah, “2 yaşında bir çocuk koşuşturup ‘Anne, anne, bir şeyler atıştırabilir miyim?’ diye sorarken okuduğunuz bu roman hakkında konuşamazsınız” dedi. Geçen akademik yıl, her iki çocuğu da şahsen okuldayken, dersleri kayıtlı olanlar da dahil olmak üzere, neredeyse tüm yüz yüze derslerine gitti. Sınıfta, “Tüm dikkatimi derse, profesörüme ve diğer öğrencilerime verebilirim” dedi.

Çocuğu olanlar da dahil olmak üzere çoğu öğrenci için yüz yüze olmak odaklanmalarına ve başarılı olmalarına yardımcı olur. Bay Vancil, üniversiteye gittiğinde zaten iyi öğrenme alışkanlıkları geliştirdiğini söyledi. Tecrübelerime göre, çoğu öğrenci yok. Bu nedenle, öğrencilerin daha fazla uzaktan eğitim ve daha fazla esneklik talep ettiğini duymak endişe verici. Ortalama olarak başarısız olma olasılıklarının daha yüksek olduğu koşulları soruyorlar.

Bazı eğitmenler, öğrencilere öğrenme boşluğunu kapatma şansı vermek için fazladan iş yapıyor. Dr. Walsh, iş yükünü “astronomik, yorucu” olarak tanımladı. Dr. Austin geçmişte öğrencilerin ödevleri yeniden yazmalarına izin verdi, ancak politikayı sınavlara kadar genişletti. Daha birçok öğrencinin ödevlerini yeniden yazması gerektiğini keşfetti. Yeniden yazmalara not vermenin iş yükünü “iki katına çıkardığını” tahmin etti. Ancak, “Eğer yeniden yazmaları yapmasaydım, derslerimde başarısız olan daha çok insan olurdu” diye ekledi.

Eğitimleri tehlikede olan öğrenciler olduğundan, öğrenme yeteneklerini yeniden oluşturma sorumluluğunun büyük bir kısmını onlar taşır. Ancak öğretim üyeleri ve yöneticilerin öğrencilere merak, dürüstlük ve sorgulama topluluğuna katılım gibi entelektüel alışkanlıkları teşvik eden bir ortam vermeleri gerekir. Bu alışkanlıklar sadece iyi bir eğitimin aracı değildir; büyük ölçüde, onlar eğitimdir .

Bu tür alışkanlıkları besleyecek bir kültür inşa etmek için, kolejler alışılmadık gibi görünen bir kaynaktan dersler alabilir: Dallas Üniversitesi, harika kitaplar müfredatına sahip küçük bir Katolik üniversitesi ve muhafazakarlık için bir itibar. Fakülte üyelerinden bazıları bana ülke çapında öğrenme dökümünün orada olmadığını söyledi.

Diğer her yerde olduğu gibi, Dallas Üniversitesi’nde dersler Mart 2020’de uzaktan başladı. Ancak çoğu o sonbaharda yine yüz yüzeydi. Üniversitedeki kişilerin kurumsal kültürle tutarlı olduğunu söylediği halde, bu kadar hızlı dönüş alışılmadık bir hareketti. Eylül 2020’de bir öğrenci kampüs gazetesinde bir köşe yazısında şunları yazdı: “Bu Ağustos’ta kampüse dönme beklentisi beni meraklandırdı, ‘Odysseus yıllar sonra eve dönerken böyle mi hissetti?’”

Üniversitede İtalyanca öğreten Anthony Nussmeier, pandemiye tepkisini, öğrenciler için bütünsel bir deva anlayışı sergilediği için övdü ve “acil sağlık zorunluluğunu daha az önemli olmayan diğer zorunluluklarla: ruh sağlığının önemi, arkadaşlığın önemi, çoğumuz için diğer insanlara fiziksel yakınlığın önemi.”

Okulun kararının bir sonucu olarak, öğrencilerinin Zoom U.’daki akranlarının yaptığı gibi ayrılma alışkanlıklarını geliştirmek için fazla zamanı olmadı.

Dallas Üniversitesi’nde üçüncü sınıf öğrencisi olan Gabriella Capizzi, yüz yüze olmanın sorumluluğunun onu daha çok çalışmaya ve daha fazla öğrenmeye ittiğini söyledi. Bayan Capizzi, olumlu bir kaygı duygusunun onu sınıf tartışmasına hazırlanmaya motive ettiğini, çünkü bazı profesörlerin öğrencileri soğukkanlılıkla çağırdığını söyledi. “Kendinle birlikte giriyorsun ve bir defterin var ama ya biliyorsun ya da bilmiyorsun,” dedi. “Bir şeyi doğru yaptığınızda bir adrenalin patlaması oluyor. Aslında ilerliyorsunuz ve öğreniyorsunuz.”

Geçen ay okulda, Dante, Milton ve Shakespeare’i okuyan zorunlu bir birinci yıl kursu olan İngilizce profesörü Scott Crider’ın Edebi Gelenekler II’sini ziyaret ettim. 16 öğrenci – ikisi yoktu – kaba bir daire içinde oturdular, tekerlekli sıraları duvarlara dayandı. Hiçbir dizüstü bilgisayar veya telefon görünmüyordu. (Dr. Crider, üniversitede yaygın bir gelenek olan ikisini de yasakladığını söyledi.) Öğrenciler spiral ciltli defterlerini ve sone kopyalarını dikkatle işaretlediler.

İki öğrenci “Paradise Lost”un son iki mısrasında hece ritmini tartıştı. Diğerleri, sınıf arkadaşlarının beyaz tahtada çalışmalarını izlemek için boyunlarını uzattılar. Şiirsel ölçüyü ayrıştırmak herkesin iyi vakit geçirme fikri değildir, ancak öğrenciler sıkılmaktan başka bir şey görünmüyordu. Dr. Crider’ın mizahına güldüler. Hemen hemen herkes bir William Carlos Williams şiiriyle ilgili gözlemlerini, sorularını ve hatta şikayetlerini paylaşarak konuştu. Dersin bitmesini istemiyordum.

Dallas Üniversitesi’nde konuştuğum insanlara göre, eğitimin kişisel, ilişkisel karakteri yüksek entelektüel standartlardan ayrılamaz. Bayan Capizzi, sert noter olarak bilinen bir profesörden aldığı bir edebiyat dersini hatırladı. Malzeme hakkında konuşmak için en az bir hafta önce ofisini ziyaret etti ve hatta daha sık bir kağıt zamanı geldiğinde. “Her birimiz için yüksek bir standarda sahip olması iyiydi, ama sonra kendimiz için standardımız var” dedi. “Zor ama zor olmasını istiyorsun ve zor olduğu için bunun bir parçası olmak istiyorsun.”

Ms. Capizzi’nin yorumları sosyolog Daniel F. Chambliss ve Christopher G. Takacs’ın, 2014 yılında yayınladıkları “How College Works” kitabında öğrencilerin motive olduklarında öğrendiklerini ve “temel beceriler üzerinde çalışmak için en güçlü motivasyonun geldiğini” tespit eden sosyologların yorumlarını yansıtıyor. belirli diğer insanlarla duygusal temelli yüz yüze bir ilişkiden – örneğin, öğrencinin çalışmasını önemseyen saygın bir profesörle bu bire bir yazma eğitimi.

Bu ilişkileri uzaktan kurmak çok daha zordur ve ilişkiler yoluyla öğrendiklerini erken keşfetmeyen öğrenciler, onları nasıl arayacaklarını asla bilemezler. Bütün dersleri uzaktan alabilmeyi dileyen Vancil Bey bile, hocalarının mesai saatlerine yaptığı sık ziyaretlerden çok şey öğrendiğini söyledi.

Profesörler, öğrencilerle ilgilenmenin onların başarılı olduklarını görmek istemek anlamına geldiğini kabul etmelidir. Bu, yüksek beklentileri ve öğrencilerin bunları aşmasına yardımcı olma isteğini gerektirir. Yöneticilerin, ilişkileri merkeze koyan ilkeleri yürürlüğe koyması gerekecektir. Bu, öğrenciler talep etse bile uzaktan öğrenmeyi genişletme cazibesine direnmek ve fakülte iş yüklerinin öğrencilere bireysel ilgi için zaman bırakmasını sağlamak anlamına gelecektir.

“Gençler dünyanın umududur,” dedi Dr. Crider. Mevcut öğrenciler, “önceki gibi aynı standartlara yükselme yeteneğine sahipler ve zihinsel olarak hasta olduklarını veya çalışamayacak kadar travmatik olduklarını varsaydığımızda onlara zarar veriyoruz” diye ekledi.

Herhangi bir düzeyde öğretme mantrası “Öğrencilerle oldukları yerde tanışın” dır. Ancak eğitim ilişkiler üzerine kuruluysa, o zaman kolejler de öğrencilerin öğretmenleriyle bulundukları yerde buluşmalarında eşit derecede ısrar etmelidir. Sınıf, laboratuvar ve ofis, biz eğitmenlerin elimizden gelenin en iyisini yaptığı ve öğrencilerin büyük çoğunluğunun da ellerinden gelenin en iyisini yaptığı yerlerdir. Amacımız, öğrencileri bizimle tanıştıkları yerin çok ötesinde bir yere götürmek.

Jonathan Malesic, “Tükenmişliğin Sonu”nun yazarıdır. Southern Methodist Üniversitesi’nde birinci sınıf yazarlık dersi veriyor ve Dallas’ta yaşıyor.

The Times, editöre çeşitli mektuplar yayınlamaya kararlıdır. Bu veya makalelerimizden herhangi biri hakkında ne düşündüğünüzü duymak isteriz. İşte bazı ipuçları . Ve işte e-postamız: [email protected] .

Facebook , Twitter (@NYTopinion) hakkında The New York Times Görüş bölümünü izleyin ) ve Instagram .