Ulusal Eğitim Bakanı’ndan Yüz Yüze Eğitim Açıklaması

arkamikontrolet

New member
Omicron varyantı niçiniyle olay sayılarında patlamaların yaşandığı bugünlerde gündemin en kıymetli isimlerinden bir tanesi de Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer‘di. Çünkü veliler ile öğrenciler uzaktan öğretime geçiş isterken Ulusal Eğitim Bakanlığı ise buna sıcak bakmadı ve dün prestijiyle da yeni periyot yüz yüze olarak başladı.

Bugünse Mahmut Özer’den yeni bir açıklama geldi. Konya’da gündeme ait değerlendirmelerde bulunan Özer, bir kere daha yüz yüze kesintisiz eğitim vurgusu yaptı. Omicron varyantının okullara yansımasının hayli düşük olduğunu tabir eden Bakan Özer, birinci devirdeki kararlılığın ikinci periyotta de sürdürüleceğini belirtti.

“Kapalı olan sınıfların oranı yüzde 1’in altında”

Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafınca yapılan açıklamalarda, 850 bin sınıfın sadece 50 adedinde yüz yüze eğitime orta verildiği söz edildi. Kapalı olan sınıfların oranının yüzde 1 bile olmadığını söyleyen Bakan Özer, okul dışı ortamlardaki tedbirlere de dikkat çekti. Mahmut Özer, Konya’da şu biçimde konuştu:

“Yaklaşık 850 bin dersliğin olduğu eğitim sistemi. Bugün prestijiyle 850 bin derslikten yalnızca 50’sinde hadise niçiniyle yahut yakın temas niçiniyle yüz yüze eğitime orta verildi. Şu an prestijiyle Omicron varyantının yaygınlığı çok yüksek bulunmasına karşın okullarımıza yansıması son derece düşük. Kapalı olan sınıfların oranı yüzde 1’in hayli epeyce altında. İnşallah maske, aralık ve paklık kurallarına dikkat ederek okullarımızı yüz yüze eğitime devam ettireceğiz. Bizim için çocuklarımızın sıhhati fazlaca kıymetli. Bu tedbirler, hayli kıymetli. Bu tedbirlere okul dışı ortamlarda da riayet etmek epey değerli. Zira toplumda tüm toplumsallaşma yerleri birbirini etkiliyor. Doğal olarak okulları da etkiliyor. Onun için velilerimizden ve toplumumuzdan istirhamımız, okulların yüz yüze eğitime açık kalması için sıhhat kurallarına uymaları. İnşallah bu süreç birinci periyotta olduğu üzere devam edecek.”