Umman'da işvereni tarafından esir tutulan Hintli kadın geri döndü

Dahi kafalar

New member
Jogi Dipika'nın kocası, Umman'da şef olarak çalıştığını söylemişti (Dosya)

Bir yetkili, Umman'da aşçı olarak çalıştıktan sonra işvereni tarafından esir tutulduğu iddia edilen Chhattisgarh'lı bir kadının Cuma günü Hindistan'a döndüğünü söyledi.

1 Şubat'tan bu yana Muscat'taki Hindistan Büyükelçiliği konaklama yerinde kalan Jogi Dipika (30), burada eşi Jogi Mukesh ve BJP MLA Rikesh Sen tarafından Swami Vivekananda Havalimanı'nda karşılandı.

Bu haftanın başlarında Durg bölgesindeki Bhilai sakini Mukesh, geçen yılın Mart ayından bu yana Umman'da aşçı olarak çalışan karısının işvereni tarafından rehin tutulduğunu ve onu yakalamak için hükümetten yardım istediğini iddia etmişti. geri.

Durg bölgesindeki Vaishali Nagar bölgesinden MLA Rikesh Sen gazetecilere, Mukesh'in kendisine 'Jan Darshan' (kamu şikayetlerini giderme programı) sırasında karısının hapsedilmesi ve işvereni tarafından işkence görmesi hakkında bir talepte bulunduğunu söyledi.

“Hemen yerel polis yetkilileriyle temasa geçtim ve Başbakan Vishnu Deo Sai'yi, eyalet İçişleri Bakanı Vijay Sharma'yı ve Parlamento Başkanı Raman Singh'i bilgilendirdim. Dipika bir cep telefonu alıp benimle konuşmayı başardı” dedi Rikesh Sen.

“Dipika bana Müslüman bir ailenin yanında çalıştığını söyledi. Ona kaçmasını ve Maskat'taki Hindistan büyükelçiliğine ulaşmasını söyledim. Kaçmayı başardı ama hiçbir taksi operatörü onu büyükelçiliğe götürmeyi kabul etmedi. Daha sonra orada tanıdıkları olan bazı Hintlilerle temasa geçtim ve onlar da onu büyükelçiliğe bıraktılar” dedi MLA.

Rikesh Sen, büyükelçilik yetkililerinin kendisine, tesiste benzer zorluklarla karşılaştıktan sonra ülkelerine geri dönmek isteyen yaklaşık 50 kadının bulunması nedeniyle kadını Hindistan'a geri göndermenin mümkün olan en kısa sürede olacağını söylediğini söyledi.

“Haydarabadlı Abdullah adında bir adam, kadını (Dipika) bir işe gönderme bahanesiyle 2 lakh rupi karşılığında satmıştı. Aynı şeyi birkaç kadına da yaptı. Büyükelçilik yetkililerinden onları geri göndermelerini istedim ve bunu yapacağımı söyledim.” MLA, “Uçuş parasını ödemem gerekiyor” dedi.

Rikesh Sen, Hindistan Büyükelçiliği yetkililerinin kendisine, kendisinin Delhi'ye seyahatini ayarlayacaklarını ancak daha sonraki yolculuğunun masraflarını kendisinin karşılaması gerektiğini söylediğini söyledi.

“Onun için Delhi'den bir bilet aldım ve bu akşam Raipur'a geldi. Artık polis, Abdullah ve onun gibi bu tür suçlara karışan kişilerin tutuklanabilmesi için ifadelerini kaydedecek” dedi.

Rikesh Sen, Birlik İçişleri Bakanı Amit Shah, Dışişleri Bakanı Meenakshi Lekhi, Başbakan Sai, Eyalet İçişleri Bakanı Sharma ve Raman Singh'e kadını geri getirme çabalarından dolayı teşekkür etti.

(Başlık dışında bu hikaye Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir yayından yayınlanmıştır.)