Virginia Valisi Glenn Youngkin, Hintli-Amerikalı doktor Bimaljit Singh Sandhu’yu baş idari makam olarak atadı

Dahi kafalar

New member
doktor Bimaljit Singh, Virginia Commonwealth Üniversitesi Tıp Merkezi’nde öğretim üyesidir.

Richmond (ABD):

Virginia Valisi Glenn Youngkin, Hintli-Amerikalı gastroenterolog Dr. Bimaljit Singh Sandhu, sağlık sektöründe kilit bir konuma atandı.

doktor Bimaljit Singh Sandhu, Salı günü, Amerikan Yerlilerinin eyaletin sağlık eğitim sisteminde önemli bir rol oynayacağı bir pozisyon olan Virginia Commonwealth Üniversitesi Sağlık Sistemi Otoritesi’nin yönetim kurulu üyesi olarak yemin etti.

Kurulun rolü, sağlık sistemi, tıp fakültesi, hemşirelik okulu ve eczacılık okulunun genel işleyişini denetlemektir.

“Bu büyük bir sorumluluk. Çeşitli tıp fakültelerine ve hastanelere bağış toplama yönü ve stratejik yön sağlıyoruz, böylece en ileri seviyedeyiz ve Virginialılara en iyi bakımı sağlayabiliyoruz” dedi. Sandhu, Richmond’daki yemin töreninden sonra.

Bu rolde Dr. Sandhu, Virginia Commonwealth Üniversitesi sağlık sistemi ile çalışmak için bazı imalat endüstrileri, tıbbi biyoteknoloji endüstrisi edinin.

doktor Faridkot, Pencap doğumlu Sandhu, 2004 yılında Virginia Commonwealth Üniversitesi Tıp Merkezi’nde gastroenterolog olarak öğretim üyesi olarak Amerika Birleşik Devletleri’ne göç etti.

(Bu hikaye Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak kullanılan bir yayından otomatik olarak oluşturulmuştur.)