Will Smith, Tokatladığı Chris Rock’tan Özür Diledi

arkamikontrolet

New member
Dün gerçekleşen 94. Oscar Mükafatları, televizyon ve sinema tarihine geçen bir ana tanıklık etti. Canlı yayın sırasında merasimin sunucularından Chris Rock, Will Smith’in eşiyle ilgili bir espri yaptı. Bu espriyi beğenilen karşılamayan Will Smith ise ayağa kalktı, Chris Rock’a yanlışsız yürüdü ve Rock’a sert bir tokat attı.

Bu hadiseden birkaç dakika daha sonra sahneye kazandığı Oscar’ı almak üzere çıkan Will Smith, yaşananlardan dolayı herkesten özür dilese de Chris Rock’tan özür dilemeyi o anda reddetti. Smith, geçtiğimiz saatlerde yaptığı yeni paylaşımdaysa bunu gerçekleştirdi. Smith’in Instagram hesabından paylaştığı özür açıklaması şöyleydi:

Will Smith’ten Chris Rock’a özür:

“Şiddetin tüm biçimleri zehirli ve yıkıcıdır. Dün geceki Akademi Ödülleri’ndeki davranışım kabul edilemez ve affedilemezdi. Benim tarafıma latifeler işin bir kesimi lakin Jada’nın tıbbi durumuyla ilgili bir latife benim için fazlaca fazlaydı ve duygusal olarak reaksiyon verdim.

Senden her insanın önünde özür dilemek istiyorum Chris. Çizgiyi aştım ve yanılmışım. Utandım ve hareketlerim olmak istediğim adamın göstergesi değildi. Sevgi ve nezaketin olduğu bir dünyada şiddete yer yoktur.

Ayrıyeten Akademi’den, şovun yapımcılarından, tüm iştirakçilerden ve dünyanın dört bir yanından izleyen herkesten özür diliyorum. Williams Ailesinden ve Kral Richard Ailemden özür dilemek istiyorum. Davranışımın, aksi takdirde hepimiz için harika olan bir seyahati lekelediği için epeyce üzgünüm.”

Will Smith, Chris Rok’a olan özrünü paylaşırken bir öteki açıklama da Oscar’ı düzenleyen Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi’nden geldi. Akademi, Will Smith’in aksiyonlarını kınadığını deklare etti ve maddelere uygun olarak yapılması gerekenin araştırıldığını belirtti. Will Smith’e verilen Oscar’ın geri alınıp alınmayacağı çabucak hemen bilinmiyor.