500 Metre İçin 435 TL Alan Taksiciden Açıklama

arkamikontrolet

New member
Geçtiğimiz günlerde 500 metrelik yol için 435 TL para isteyen ve yolcudan bu parayı alan taksici, ortaya çıkan taksimetre görüntüsü daha sonrası açıklama yaptı. Cuma günü saat 12.00 sularında İstanbul Bahçelievler’de meydana gelen olayda konutunun önünden bindiği takside şoka uğrayan Ahmet Durmaz isimli genç, 500 metre için 435 TL ösöylemiş olduğini söylemişti. Taksimetrenin görüntüsünü da çeken genç yolcu, sonraki gün şikayetçi olacağını duyurmuştu.

Toplumsal medyada gündem olan olay daha sonrasında açıklama yapan taksi sürücüsü, olayın nasıl gerçekleştiğini anlattıktan daha sonra özür diledi. Hüseyin Keleş isimli taksici, gencin kelamlarını doğrular biçimde ‘taksimetrenin hatası‘ kelamlarını sarf etti.

Taksici: 30 yıldır taksiciyim, birinci kere bu biçimde bir şey yaşıyorum

Yaşanan olay gündem olduktan daha sonra açıklamalarda bulunan taksici Hüseyin Keleş, durumu uzun uzun anlattı. 30 yıldır taksicilik yaptığını ve başına birinci kere bu biçimde bir şey geldiğini, hadiseden daha sonra taksimetre firmasına gittiğini ve genç yolcunun parasını geri vermek istediğini söyleyen Keleş, konuşmasında şunlara da değindi:

“Müşteriyi aldıktan daha sonra taksimetreye bakmadım. İkitelli tarafınca taksiye bindi, ‘İyiler’e gideceğiz‘ dedi. Biraz ilerledikten daha sonra telefonunu çıkardı kamerayla çekmeye başladı. Telefonla çekmeye başlayınca huylandım. Taksimetre 435 TL’yi gösterince inmek istedi. Ne olduğunu sordum, fişini kestim ve paramı aldım. daha sonra arkadaşlarımı aradım, taksimetreye bu kadar artırım gelip gelmediğini sordum. Bir yanlışlık olduğunu söylemiş olduler. daha sonra taksimetre firmasına gittim, 7-8 saat bekledim zira orada o denli 3-4 tane daha taksi vardı. 30 yıldır taksicilik yapıyorum. ömrümde hiç başıma bu biçimde bir şey gelmedi”

Yolcu Ahmet Dursun taksimetreyi bu biçimde kayda aldı

Hüseyin Keleş kelamlarını şu demeçlerle tamamladı:

500 metre kadar bile gitmedik, 435 TL tuttu. Birinci açıldığında baksaydım onu görürdüm aslına bakarsan lakin bakmadım. kimi vakit bu biçimde binde bir oluyor, olaydan daha sonra kaçacak yer aradım. Bize yakışmayan bir iş. Allah’tan taksiye binen çocuk işverene ulaştı. İşveren da beni aradı, gereğini yapacağız. Üzgünüm, parasını takdim edeceğiz. Bizim bir kabahatimiz yok, taksimetreden kaynaklı. Yerimiz, adresimiz muhakkak. Haklı olan taraf her şeyi söyler. Yapacak bir şey yok. Elinde fiş var, biz de mağduruz. Kendisine, ‘Yeni artırım geldi, 2 aydır mazota çalışıyoruz, sen düştün bize‘ dedim”

Tıpkı yolcu Ahmet Durmaz’ın da dediği üzere 500 metrelik bir yol için 435 TL aldığını söyleyen taksici Hüseyin Keleş, birinci başta taksimetreye bakmadığını, bu yüzden de açılış fiyatındaki aykırılığı görmediğini söylemiş oldu. Ahmet Durmaz’ın parasını kendisine teslim edeceğini söyleyen taksiciye karşılık ise bir daha mağdur olan yolcudan geldi.

Yolcu Ahmet Durmaz parayı geri istemediğini, bu olayı burada kapatacağını ve her insanın de kapatması gerektiğini söylemiş oldu. “Ben artık mevzuyu kapattım. Parayı geri almayacağım. Daha ilgilenmiyorum. Olan oldu, mevzuyu kapatalım”