ABD’de Şaşırtan İhtar: Joker Gotham City’de Görüldü

arkamikontrolet

New member
DC çizgi roman cihanın ve hatta bütün çizgi roman evrenlerinin tahminen de en tanınan makus adamı olan Joker, bir fazlaca insanın favori berbat adamı olmayı başarmıştı. 1980’lerden günümüze kadar hem bir fazlaca Batman sinemasında kara şövalyenin düşmanı olarak ortaya çıkan birebir vakitte 2019 yılında kendi solo sinemasıyla yeniden dikkat çeken Joker karakteri, bu sefer enteresan bir olaya husus olmayı başardı.

ABD’de bir polis teşkilatı, acil durumlarda kullanılan test bildirisi özelliğini denemek isterken ezkaza Joker’in Gotham Cirty’de görüldüğüne dair bir ileti yayınladı. Bunu bakılırsan kimi vatandaşlar şaşırırken kimileri ise bu durumu toplumsal medyada paylaştı.

Joker, Gotham City’de

ABD’nin Missouri eyaletinde yaşanan hadisede Missouri Eyaleti Otoban Devriyesi takımlarının ezkaza gönderdikleri test bildirisinde, 1989 üretimi Batman sinemasında Joker’in kullandığı mor ve yeşil renkli 1978 model Dodge 3700 GT’ün Gotham City’de görüldüğü yazıyordu. Otoban Devriyesi genel merkezi, ondan sonrasında Twitter hesaplarından yaptıkları açıklamada gönderilen bildirimin bir test iletisi olduğunu ve rastgele bir acil durum olmadığını söylemiş oldu.

Pek çoğumuza garip gelen bu olay aslında ABD’nin çeşitli bölgelerinde yaşayanlar için çok bayağılaşmış bir durum haline geldi. Geçtiğimiz yıl Teksas’da bir daha misal bir test bildirisi gönderilmişti. Bildiride ünlü endişe sineması karakteri katil bebek Chucky’nin kocaman bir bıçakla oğlunu rehin aldığı yazıyordu.

Doğal ki bu sinema göndermesi içeren ihtarların haricinde korkutan yanlış ihtarlar da yapılmıtı. 2018 yılında Hawaii eyaletindeki vatandaşlar, bir balistik füzenin kendilerine hakikat geldiğini ve saklanmaları gerektiğini belirten bir ihtar bildirisi almıştı. Paniğe kapılan halk, belediye liderinin geç kalan açıklamasının akabinde sakin bir nefes almıştı.

İşte ikaza gelen birtakım reaksiyonlar

En azından artık Batman’in Missouri’de yaşadığını biliyorsunuz.

Bu uyarıyı aldım lakin endişelenmedim. Batman’in ilgileneceğini biliyordum.

Joker gerçek, tekrar ediyorum Joker gerçek.

Joker gerçek,biliyordummm.