ABD’de vurularak öldürülen Telangana öğrencisi Akhil Sai Mahankali’nin ebeveynleri, cesedini kurtarmak için yardım istiyor

Dahi kafalar

New member
25 yaşındaki öğrenci, Telangana’nın Khammam bölgesindendi. (Temsilci)

Haydarabad:

Amerika Birleşik Devletleri’nde kurşun yarası sonucu öldüğüne inanılan Telangana’nın Khammam bölgesinden bir öğrencinin ailesi, cesedin eve getirilmesi için hükümetten yardım istedi.

Khammam bölgesindeki Madhira şehrinden 25 yaşındaki Akhil Sai Mahankali, Pazartesi günü ABD’nin Alabama eyaletinde öldü ve bir Hint uyruklu tutuklandı ve adam öldürmekle suçlandı, polis söyledi.

Bay Mahankali ABD’de MS okudu. Ailesi Salı günü yaptığı açıklamada, oraya bir yıldan biraz daha uzun bir süre önce gittiğini ve yarı zamanlı işler yaptığını söyledi.

Oğlu, öğrenimini üç ayda tamamlayacağını ve bir iş bulacağını söylemişti.

Ağlayan annesi, oğlunun eve ölü geleceğini asla düşünmediğini söyledi. “Onu daha yüksek öğrenime gönderdik. Oğlumuzu böyle kaybedeceğimizi hiç düşünmemiştim” dedi.

Ailesi, oğullarının cenazesini memleketlerine geri götürmek için Telangana, Hindistan ve ABD hükümetlerinden yardım istedi. Ailesi, son ayinleri Miryalaguda’da gerçekleştirmeyi planlıyor.

ABD’deki polis ve sağlık personeli, Akhil Sai Mahankali’yi Pazar günü saat 21:30 sularında hayati tehlikesi olan bir kurşun yarası ile buldu. Montgomery Advertiser gazetesine göre, onu hastaneye götürdüler ve burada doktorlar onun öldüğünü bildirdi.

Hem kurban hem de sanık Alabama’nın başkenti Montgomery’dendi ve ikincisinin şu anda hapiste olduğunu da sözlerine ekledi.

(Başlık dışında, bu haber Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve sendikasyon beslemesi tarafından yayınlanmıştır.)

Günün Öne Çıkan Videosu

İzleyin: Türkiye’yi vuran büyük depremden 128 saat sonra iki aylık bebek kurtarıldı