ABD'li bir adam 2002'de Oklahoma'da bir Kızılderiliyi ve başka bir kişiyi öldürdüğü için idam edildi

Dahi kafalar

New member
Smith, 22 Şubat 2002'de iki ayrı cinayet nedeniyle idam cezasına çarptırılmıştı. (Temsilci)

Houston:

2002 yılında ABD'nin Oklahoma eyaletinde biri Kızılderili olmak üzere iki kişiyi vuran 41 yaşındaki adam Perşembe günü idam edildi.

KOCO-TV televizyon kanalının haberine göre Michael Dewayne Smith, McAlester şehrindeki Oklahoma Eyalet Hapishanesinde öldürücü enjeksiyonla idam edildi.

Smith, 22 Şubat 2002'de 24 yaşındaki Hintli mağaza memuru Sharath Pulluru ve 40 yaşındaki Janet Moore'un öldürülmesi nedeniyle idam cezasına çarptırılmıştı.

Oklahoma Başsavcısı Gentner Drummond, Smith'in infazına ilişkin bir açıklama yaparak şunları söyledi: “Bugünün, Janet Miller-Moore ve Sharath Pulluru'nun ailelerine bir miktar barış getirmesi için dua ediyorum. Sevdikleri için uzun ve zor bir 22 yıl oldu. onların çektikleri eziyetlerden dolayı yüreğim sızlıyor. Drummond, “Oklahoma halkının, Michael Smith'in kurbanlarının, kaderlerini hak etmeyen iyi ve düzgün insanlar olduğunu bilmesini istiyorum” dedi.

“Cömert bir ruha sahip, parlak bir genç adam olan Sharath, ailesinde eğitim almak için Amerika Birleşik Devletleri'ne gelen ilk kişiydi. Etrafında olmak eğlenceliydi, ailesine ilham kaynağıydı ve umut verici bir geleceği vardı” dedi.

İkisinin yanlış zamanda yanlış yerde olmaları nedeniyle öldürüldüğünü ekledi. “Hepsi buydu. Adalet yerini bulduğu için minnettarım” dedi.

Geçen ay, Sharath Pulluru'nun kardeşi Harish Pulluru, Smith'in merhametinin reddedilmesi çağrısında bulunan bir bildiri yayınladı.

“Sharath harika bir insandı; ailemizden Amerika Birleşik Devletleri'ne gelen ilk kişiydi. Doktor olma sebebim odur. KFOR televizyon kanalı, açıklamaya atıfta bulunarak, “Amerika Birleşik Devletleri'ne ilk geldiğinde, Hindistan'da bir telefon kulübesinde aramasını bekledim ve yaptığımız her konuşmayı takdir ettim” dedi.

“Annemle babamın her gün yaşadığı acıyı gördüm. Sharath sevgi dolu bir oğul, erkek kardeş ve amcaydı. O ailemizin canıydı. Biz çok yakın bir aileyiz ve onun bu kadar şiddetli bir şekilde ani ölümü bizi etkiledi.” Harish, “O zamandan beri aftan vazgeçilmesini talep ediyoruz” dedi.

Smith idam edilmeden önce yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Hayatım tehlikede. Yeni delillere rağmen avukatım Mark Henricksen aileme benim adıma başka temyiz başvurusunda bulunmayacağını bildirdi. Bunu talep etmek için bu açıklamayı yapıyorum.” Sayın Henricksen işini yapıyor ve benim hayatım için mücadele ediyor.

(Bu hikaye Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak yayından otomatik olarak oluşturulmuştur.)