Amazon ve Trendyol, Zelzele Yardımı İçin Harekete Geçti

arkamikontrolet

New member
6 Şubat 04.17 ve 13.17’de meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüklerindeki sarsıntılar, Kahramanmaraş ve etraf vilayetlerde büyük bir yıkıma yol açtı. Birinci sarsıntının akabinde Türkiye, uluslararası çapta yardım talebinde bulundu.

Yardım talebi kararında bir epeyce ülke Türkiye’ye dayanak gruplarını gönderirken, bu talebe milletlerarası şirketlerden de karşılık geldi. Bugün, dünyanın en büyük lojistik ağlarından birine sahip Amazon da bir açıklama paylaştı.

Amazon’un birinci yardım teslimatı Çarşamba günü bölgeye ulaşacak:

Amazon, Kızılay ve başka yardım kuruluşlarının acil muhtaçlıklarını karşılamak için yardım materyallerini İstanbul’daki lojistik merkezinden zelzele bölgesine göndereceğini deklare etti. Amazon’un bağışlayacaklarından kimileri şöyle belirtildi:

• Battaniye
  • Çadır
  • Isıtıcı
  • Mama
  • Çocuk bezi
  • Bebek maması
  • İlaç
  • Diğer acil durum eşyaları
Amazon, bölgeye yardım materyallerini taşıyan birinci tırların bölgeye çarşamba günü varmasını beklediklerini belirtti. Ayrıyeten bu teslimatların Amazon’un yardımlarının birincisi olacağı, önümüzdeki günlerde Amazon’un lojistik ve teslimat ağının da afet yardım kümelerine sunulacağını paylaştı.

Trendyol da yardım açıklamasında bulundu:

Türkiye’nin e-ticaret devlerinden Trendyol da besin, temel muhtaçlık gereçleri, kıyafet, ısıtıcı ve hijyen eserleri taşıyan tırların AFAD uyumunda afet bölgesine yanlışsız yola çıktığını deklare etti. Ayrıyeten mahallî idarelerle koordine bir biçimde Trendyol Go aracılığıyla yemek dağıtımlarının başladığı ve Trendyol Express depolarının acil gereksinim materyallerinin dağıtımı için hazır hale getirildiği de bildirildi.

elbet tek yardım eden şirketler Amazon ve Trendyol değil, ulusal ve milletlerarası bir epey şirket yardım eli uzattı:

“Türkiye, Suriye ve yıkıcı sarsıntılardan etkilenen herkese kanılarımızı ve taziyelerimizi gönderiyoruz. Apple, yardım ve kurtarma eforlarına bağışta bulunacak.”

Türkiye ve dünyada ismini saymakla bitiremeyeceğimiz bir fazlaca şirket, sarsıntı daha sonrasında yardım edeceğini deklare etti. Getir, tüm operatörler, Migros ve daha kaç ulusal şirketin yanı sıra Apple ve Amazon üzere devasa isimler de dayanağını deklare etti.