Anne Babalar, Hayatınızı Ne Daha İyi Hale Getirir?

Dahi kafalar

New member
İki yıl önce bugün, anaokuluna giderken küçük kızımın elini özellikle sıkı tuttuğumu hatırlıyorum. Okuldan gelen bir e-posta ile telefonumun titrediğini hissettiğimde neredeyse ön kapıdaydık: Topluluktaki bir ebeveyn koronavirüse maruz kalmıştı ve “çok dikkatli olmak gerekirse, çocuğunuzu mümkünse evde tutmanızı öneririz. ”

Midem düştü ve geriye dönüp baktığımda, bunu benim için her şeyin değiştiği an olarak görüyorum. Önümüzdeki birkaç gün boyunca, çocuklarımın okulları dönemin geri kalanında kapılarını kapattı, yetmiş yaşındaki ebeveynlerimin ikisi de Covid’e yakalandı ve ülke çapındaki milyonlarca ebeveyn gibi kocam ve ben tam zamanlı işlerimizi durdurmaya çalışıyorduk. ayrıca o zamanlar 3 ve 7 yaşında olan iki çocuğumuza evde eğitim ve bakım verirken, 2020 baharı perişandı – ve nispeten kolaydı. Çocuk bezi gibi temel ihtiyaçları karşılamak için mücadele etmiyorduk, yaşamak için güvenli bir evimiz vardı ve işlerimiz uzaktan çalışmaya uyarlanabilirdi.

O zamandan beri ülke çapında yüzlerce ebeveynle pandemik ebeveynlik deneyimleri hakkında konuştum. 2021’de meslektaşım Jessica Bennett ve ben ilk çığlıklarınızı yakaladık ve Dr. Pooja Lakshmin’in The Times için yazdığı gibi, özellikle annelerin toplum tarafından ihanete uğradığını hissettiklerini katalogladık.

Covid vaka seviyeleri şu anda düşük olsa da, çoğu Amerikalı ebeveyn için işler normale dönmüyor. Çocuk bakımının mevcudiyeti hala gülünç ve ebeveynlerin işlerini yapma yeteneklerini etkiliyor. Pew Araştırma Merkezi’nden yeni bir rapor, 2021’de işten ayrılan kişilerin yüzde 48’inin bunu kısmen çocuk bakımı sorunları nedeniyle yaptığını söylediğini gösteriyor. Sizi bilmem ama benim beynim hala oldukça bozuk.

Üçüncü pandemi yılına girerken, ebeveynlerin karşılaştığı sorunlar (çünkü bunlardan çok fazla var) hakkında konuşmak için çok zaman harcamış olsam da, The Times ayrıca çözümler hakkında sizden haber almak istiyor.

Şu anda size ne yardımcı olur? Vergi kredileri veya ücretli izinlerle ilgili hükümet politikasının yenilenmesi mi olacak? Ebeveynlere değer verdiğini göstermek için daha fazlasını yapan bir kültür mü? Sürekli çocuk bakımı? Masaj terapisi? Sahile bir gezi mi? Farklı bir iş mi? Aileye yakınlaşmak mı? Lütfen aşağıdaki formda bize biraz kendinizden ve ailenizin koşullarından ve size neyin yardımcı olacağından bahsedin.

12 Mart 2020’de çocuğumu anaokulunda bıraktım, çünkü onun meleksi küçük yüzüne baktım ve çok uzun bir süre okuldaki son günü olacağını biliyordum. bunu ondan almak istiyorum. Her iki çocuğum da gittikleri okulları sevdiler ve pandemi bana bir şey öğrettiyse, o da deneyimli öğretmenlerin şaşırtıcı önemi ve sağladıkları günlük yapı, bilgi ve özendir. Bana ve diğer ebeveynlere en çok yardımcı olacak genel bir politika değişikliği varsa, bunun özellikle okul öncesi düzeyde öğretmenlere daha fazla ödeme yapmanın bir yolunu bulmak olacağını düşünüyorum. (Ayrıca arkadaşlarımla ve çocuksuz çocuklarla bir spa hafta sonu kullanabilirim, ancak bu benim ikinci isteğim olabilir.)

Küçük Zaferler

Ebeveynlik bir eziyet olabilir. Minik zaferleri kutlayalım.

Tiny Victory’nizi yayınlamak için bir şans istiyorsanız, bizi Instagram
@NYTparenting adresinde bulun ve #tinyvictories hashtag’ini kullanın; bize e-posta ; veya Küçük Zaferinizi bu sayfanın altına girin. Tam adınızı ve konumunuzu ekleyin. Küçük Zaferler, netlik ve stil için düzenlenebilir. Adınız, konumunuz ve yorumlarınız yayınlanabilir, ancak iletişim bilgileriniz yayınlanmaz. Bize göndererek, bize gönderdiğiniz tüm içerik ve diğer bilgilerle ilgili Okuyucu Gönderim Koşullarını okuduğunuzu, anladığınızı ve kabul ettiğinizi kabul etmektesiniz.