Anneler, Yok ve Şimdi

Dahi kafalar

New member
Gelen kutumuzdan daha fazlası:

• 16 Elit Okula Dava
  • Hıristiyanlığın Kalbi
  • Üretimi Yeniden “Harika” Hale Getirin
Kredi. . . Liana Finck

Editöre:

Amanda Hess’in (Critic’s Notebook, 15 Ocak) “Sparing a Thought for Absent Mothers”, parlak ve içtendi ve bir anne olarak kendi zorluklarına girmemize izin verdi. Bravo.

İşte “Kayıp Kız” ve makalesinde belirtilen diğer hikayelerle ilgili sorunum. Her şey üst orta sınıf, ayrıcalıklı, genellikle beyaz, kaybolmak için parası, alanı ve desteği olan kadınlarla ilgili. Dadıları, kahyaları ve gevşekliği üstlenmeye istekli kocaları olmayan çoğu anne için, bu, münhasırlığı içinde can sıkıcı bir fantezidir.

İndirimli öğle yemeği kuponları, sınırlı okul sonrası bakım ve biraz aile desteği ile bekar bir ebeveyndim ve bu makale beni tiksindiriyor. Annelik bir lütuftur, bir armağandır, bazen bir lanettir – genellikle yorucu ve çıldırtıcıdır, ancak sevgi, zorunluluk ve sevildiğini hisseden çocuklar yetiştirme uğruna kendi egolarımızı bastırma yeteneğimiz nedeniyle yaptığımız bir iştir.

Felicia Carparelli
Şikago

16 Elit Okula Dava

Duke Üniversitesi, bir fiyat sabitleme karteli aracılığıyla mali yardım ödüllerini azaltmak için komplo kurmakla suçlanan bir davada adı geçen 16 seçkin okuldan biridir. Kredi. . . The New York Times için Travis Dove

Editöre:

“Öğrencilere Mali Yardımı Sınırlamak için Gizli İşbirliği Yapmakla Suçlanan En İyi Kolejler” (haber makalesi, 11 Ocak):

Altısı Ivy League’de olmak üzere 16 seçkin üniversiteye karşı açılan antitröst davası, potansiyel son olarak, bu okulların yozlaşmış “oynamak için öde” kabul uygulamalarına son vermek için.

Bu okullar, antitröst yasalarından bir muafiyetten yararlanarak, kabul kararlarını verirken başvuranın mali yardım durumunu veya servetini dikkate almayacağına söz verdi. Bununla birlikte, (neredeyse tüm seçkin kolejler ve üniversiteler gibi) kabul tercihlerini bağışçıların çocuklarına ve sadece zengin olarak gördükleri sadece zengin insanların çocuklarına veriyorlar. potansiyel bağışçılar.

Bu tür okullardaki sözde miras tercihleri bile genellikle yalnızca para bağışında bulunan mezunların çocuklarına verilir. Örneğin, Harvard’ın bir araştırması, mezun çocukların mali yardım için başvururlarsa kabul avantajlarının çoğunu kaybettiği sonucuna varmıştır.

Seçkin kolejlerdeki ve üniversitelerdeki öğrenciler Amerika’daki en iyi işler için tercih edildiğinden ve bu okullar öğrencilerini kısmen ailelerinin servetine veya konumuna göre seçtiklerinden, aslında Amerika Birleşik Devletleri’nde buna benzer bir kalıtsal aristokrasi yarattık. bir monarşideki unvanlı şahsiyetler. Bu bitmeli.

jonathan zell
Columbus, Ohio
Yazar bir avukattır.

Hıristiyanlığın Kalbi

Kredi. . . Paige Mehrer

Editöre:

Christopher Caldwell’in yazdığı “Paganism Replaceing Hristiyanlık mı?” (Opinion konuk makalesi, 3 Ocak):

İnsanların bir inanç doktrinini her zaman kendi amaçlarına hizmet eden bir şeye dönüştürebilmiş olmaları, saf inanç diye bir şeyin olmadığı anlamına gelmez. Hıristiyanlığın kalbi karmaşık değildir. Mesih figürünün kendisi ve hepimizden birbirimize olan yükümlülüğümüzü yerine getirmemiz için açık sözlü talebidir: “Birbirinizi benim sizi sevdiğim gibi sevin. ”

Hastaları, yaralıları ve umutsuzları nerede bulursa yargısız iyileştirdi. Toplumun dışladığı insanları doğal bir sevgiyle karşıladı: cüzamlılar, zinacılar, Samiriyeliler. Ölmekte olduğu çarmıhın iki yanında çarmıha gerilmiş suçlulara dönerek, “Bugün benimle birlikte cennette olacaksınız. ”

Hıristiyan inancıyla ilişkilendirilen talihsiz katılıklara ve hoşgörüsüzlüklere rağmen, özünde, saf merhamet ve sevginin iyileştirme gücüne sahip olduğumuz en iyi ve en parlak örnek Mesih’in kişiliğinde kalır.

Margaret McGirr
Greenwich, Conn.

Üretimi Yeniden “Harika” Hale Getirin

Kredi. . . Pete Gamlen

Editöre:

Amerika Birleşik Devletleri’nde artan üretim, “Made in America, Again” (Business, 7 Ocak) bölümünde uygun bir şekilde tartışıldığı gibi, istihdam artışı ve ulusal güvenlik için önemlidir.

Port Gibson, Miss., gibi makalede bahsedilen hazır giyim fabrikası tarafından yapılan yenilikler daha fazla işe yol açabilirken, bugünün yerli imalat iş gücü, gelecekteki beklenen büyüme bir yana, mevcut ihtiyaçlar için boyut veya beceri setleri açısından yeterli değildir.

Amerikalı nesiller, iyi ücretli imalat işlerinin diğer ülkelere göçüne tanık olduktan sonra, bu tür fırsatların artık burada olmadığına inanmaya başladılar.

Gerekli olan, üretimi yeniden “havalı” hale getirmek ve modern imalat işlerinin heyecan verici olduğunu ve doğru mesleki eğitimle iyi ve tatmin edici bir yaşama giden açık bir yol oluşturduğunu göstermek için koordineli bir çabadır.

Yenilikçi üretim teknolojisi geliştiren eğitimciler ve bilim adamları olarak, çocukları ileri üretim konusunda heyecanlandırmamız gerekiyor, böylece onlar bunu harika bir kariyer seçimi olarak görüyorlar.

Gary Fedder
Pittsburgh
Yazar, Carnegie Mellon Üniversitesi’ndeki Üretim Vadeli İşlemler Enstitüsü’nün direktörüdür.

Kazanmak