Araba ve aylık taksitlerle ev alınır mı?

Fantestik lady

Global Mod
Global Mod
“Evi daha yüksek fiyata satmak için 8 ay boyunca tadilat yapıyordum ancak 1 yıl sahibi olmadan önce satarsam vergi ödemem gerektiğini öğrendim. Evi bir komşuma kiraladım ve Sözleşme sonunda bana alacağını ancak iki aracın parasını ödeyebileceğimi, geri kalanını ise aylık taksitlerle ödeyeceğimi söyledi.

Bu uygulama bir mülkün satışı için en güvenilir yöntem olmasa da, finansal ve teknolojik çözümlerin çeşitlendirilmesini destekleyen bir platform olan XY Booster'ın yönetici danışmanı Ramón Bernardo Martínez Juárez, bu yöntemin son yıllarda popüler hale geldiğini ve bir kişi tarafından kurulur 'Satın alma sözleşmesi vaadi'.

Uzman, “Sözleşme, sözleşmede belirtilmediği sürece taraflardan herhangi birine yasal olarak satın alma işlemini tamamlama zorunluluğu getirmeksizin, taşınır veya taşınmaz mal edinme vaadi oluşturuyor” diye açıklıyor.

Satış vaadi sözleşmesinde bulunması gereken unsurlar

Martínez, bir satış vaadi sözleşmesinin geçerli olabilmesi için içermesi gereken üç temel unsurun altını çiziyor:

1. Yasal uyum: Sözleşmenin hüküm ve koşulları açık ve yerel yasalara uygun olmalıdır.

2. Söz Garantisi: Bağlantıyı veya bölümü ve uyulmaması veya geri çekilmesi durumunda verilecek cezaları açıkça belirtin.

“Hipólito durumunda, bir fırsat maliyeti maddesi ekleyebilirsiniz. Bu, başka teklifleriniz varken evi bir kenara bırakırsanız ve alıcı satın almaktan vazgeçerse, peşinatın, birikmiş ödemelerin veya birikmiş ödemelerin tamamını veya bir kısmını elinizde tutabileceğiniz anlamına gelir. varlıklar” .

3. Yasal korumalar: Her iki taraf için de yerel yasalara uygun yasal korumalar içermelidir.

Bu sözleşme ne kadar uzatılabilir?

Danışman, bunların değişebileceğini ve taraflar arasındaki anlaşmaya bağlı olarak birkaç günden birkaç yıla kadar satıcının takdirinde olduğunu belirtiyor.

“Bir hafta veya beş yıla kadar alım satım vaatleri görmek zorunda kaldım.”

Sözleşmenin uygulanabilirliğine ilişkin olarak ev, arsa ve apartman daireleri, arabalar, makineler ve diğer varlıklar olmak üzere her türlü taşınır veya taşınmaz mal için kullanılabileceği belirtiliyor.