Avustralya Başbakanı Anthony Albanese’den Hint toplumu için büyük övgü

Dahi kafalar

New member
Anthony Albanese, Başbakan Modi’nin Harris Park’taki Küçük Hindistan kapısı için bir plaket açtığını söyledi.

Sidney:

Avustralya Başbakanı Anthony Albanese Salı günü Hint topluluğuna övgüde bulunarak “milyonlarca kişilik topluluğun” Avustralya’ya çok şey kattığını söyledi. Avustralya-Hindistan ilişkileri için yeni merkezin Parramatta’da olacağını duyurdu.

Sidney’deki Qudos Bank Arena’da düzenlenen özel bir topluluk etkinliğinde konuşan Albanese şunları söyledi: “Milyonlarca kişiden oluşan topluluğunuz bu ülkeye çok şey kattı. Bu gece burada bulunan insanlar – aileleriniz, topluluklarınız her zaman ilişkinin can damarı olacak.’ Hindistan ve Avustralya paylaşıyor.’

“Ve bu gece yeni Avustralya-Hindistan İlişkileri Merkezi’nin Parramatta’da olacağını duyuruyorum. Hint-Avustralya deneyiminin canlılığının bir kanıtı olan bir yer” diye ekledi.

Avustralya ziyaretinin ikinci gününde Başbakan Modi, heyecan verici bir resepsiyon için Avustralyalı mevkidaşı Anthony Albanese ile birlikte Sidney’deki Qudos Bank Arena’ya geldi.

Albanese, Başbakan Modi’nin Harris Park’taki Küçük Hindistan kapısı için bir plaket açtığını söyledi. Hintli ve Avustralyalı öğrencilerin birbirlerinin ülkelerinde okumalarını istediklerini söyledi. Ayrıca Hindistan doğumlu Sameer Pandey’in Lord Mayor olarak seçilmesinden de bahsetti.

“Başbakan Modi ve ben az önce Harris Park’taki Küçük Hindistan Kapısı’nın mezar taşı için bir plaketin açılışını yaptık. Ve bu güzel bir ziyaret olmaz mıydı? Şimdi daha fazla bağlantı görmek istiyoruz – daha fazla Avustralyalı ve Hintli öğrenci yaşıyor.” ve birbirimizin ülkelerinde eğitim alıp bu deneyimleri eve taşımak istiyoruz. Başbakan Modi, “Daha fazla iş lideri, sanatçı ve aile deneyimlerini, bilgilerini ve fikirlerini paylaşıyor” dedi.

Albanese, dünyanın en büyük demokrasisini Avustralya’ya getirdikleri için Kızılderililere teşekkür etti. Albanese, Hint topluluğuna övgüde bulundu ve Avustralya’daki Kızılderililerin uluslarını ve ortak toplulukları daha iyi hale getirdiklerini söyledi. Hintli Avustralyalıları seçimlere katılmaya çağırdı.

“Avustralya’ya dünyadaki en büyük demokrasinin ruhunu getirdiniz. Ve demokrasimizin daha güçlü ve daha kapsayıcı olmasına yardımcı oldunuz. Başbakan Modi, Avustralya toplumunu güçlendirdiniz ve ülkemize böylesine güzel ve çeşitli bir kültürün faydalarını ve zenginliklerini getirdiniz” dedi.

“Avustralya’yı eviniz yaptığınız için, hayatınızı ve geleceğinizi burada gördüğünüz için çok gururluyum. Ulusumuzu ve ortak topluluklarımızı daha iyi hale getiriyorlar. Avustralya’yı daha güçlü kılıyorlar” dedi.

Albanese, Başbakan Modi’nin kitlesel çağrısını ünlü rock yıldızı Bruce Springsteen’inkiyle karşılaştırdı. Avustralya Başbakanı, yaptığı açıklamalarda Başbakan Modi’den “patron” olarak bahsetti.

“Bugün kutlamakta olduğum Başbakan olarak ilk yılımda, arkadaşım Başbakan ile altı kez görüştüm. Ama onunla böyle bir sahnede durup bu muhteşem denizin manzarasını izlemekten daha iyi bir şey olamaz.” “Ne büyük onur! Albanese, “Başbakan Modi’yi burada hepinizle birlikte ağırlamak ne büyük bir zevk” dedi.

“Başbakan olarak çok sayıda kalabalığın önünde konuşabilirim. Ama bu gece buradaki sıcaklık ve enerjinin eşsiz olduğunu söylemeliyim. Daha önce arkadaşıma Başbakan dedim, en son birini gördüğümde.” Buradaki sahne Bruce Springsteen’di ve Başbakan Modi gibi hoş karşılanmadı. Başbakan Modi patrondur” dedi.

Anthony Albanese, Hindistan ziyaretini hatırladı. Gujarat’ta Holi’yi kutlamaktan ve Hindistan-Avustralya maçının ilk gününde Ahmedabad’daki stadyumu ziyaret etmekten bahsetti. Ayrıca 1991’de Hindistan’a yaptığı beş haftalık ziyaretten de bahsetti.

“Unutulmaz anlarla dolu bir yolculuk oldu: Gujarat’ta Holi’yi kutlamak, Yeni Delhi’de büyük Mahatma Gandhi’ye çelenk koymak ve Dördüncü Test’i asla unutamayacağım ilk gün Ahmedabad’daki inanılmaz stadyumda tur atmak. Albanese, “Gittiğim her yerde, Avustralya halkı ile Hindistan halkı arasında derin bir bağ duygusu hissettim” dedi.

(Başlık dışında, bu makale Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak yayın yoluyla yayınlanmıştır.)