Bahreyn’de Hindistan kökenli doktor, Filistin karşıtı tweetleri nedeniyle kovuldu

Dahi kafalar

New member
Yeni Delhi:

Kraliyet Bahreyn Hastanesi, sosyal medya hesabında Filistin karşıtı tweetler paylaştığı iddia edilen Hint kökenli bir doktoru kovdu. Dr. Sunil Rao, X’teki bir dizi paylaşımında, Hamas grubunu dağıtma çabaları Gazze’de insani bir krize yol açan İsrail’e desteğini ifade etti.

İsrail’i destekleyen paylaşımları, İsrail’in Hamas saldırısına misilleme olarak Gazze’de yaklaşık 3.000 kişinin öldürüldüğü bir dönemde geldi.

Kraliyet Bahreyn Hastanesi, X’te işten çıkarıldığını duyurdu ve şunları söyledi: “Dikkatimizi çekti ki Dr. Dahiliye uzmanı olarak çalışan Sunil Rao, toplumumuzu rahatsız edici tweetler attı. Tweetlerinin ve ideolojisinin kişisel nitelikte olduğunu ve hastanenin görüş ve değerlerini yansıtmadığını teyit etmek isteriz.

Hastane, “Bu, davranış kurallarımızın ihlalidir ve gerekli yasal işlemleri başlattık ve hizmetleri derhal sonlandırıldı” dedi.

Dr. Rao ayrıca özür diledi ve yorumlarının duyarsız olduğunu kabul etti.

“Bu platformda yayınladığım açıklama nedeniyle özür dilemek istiyorum. Mevcut olay bağlamında duyarsızdı. Bir doktor olarak her hayat önemlidir. X’e yaptığı açıklamada, “Son 10 yıldır burada bulunduğumdan beri bu ülkeye, insanlarına ve dinine derin saygı duyuyorum” dedi.

Bu platformda yayınladığım açıklama nedeniyle özür dilemek istiyorum.
Mevcut olay bağlamında duyarsızdı. Bir doktor olarak her hayat önemlidir. On yıldır burada olduğum için bu ülkeye, halkına ve dinine derin saygı duyuyorum.
كلماتي ve افعالي

— SUNIL J RAO (@shilpasunil_rao) 19 Ekim 2023
ABD’nin Irak ve Suriye’deki askeri üslerinin artan saldırı altında olduğunu söylemesinin ardından, İsrail’in Hamas’la savaşının enerji üreten Orta Doğu’da daha geniş bir çatışmayı tetikleyeceğine dair yeni endişeler var. Bir Amerikan destroyeri ayrıca Yemen’de konuşlanmış Husi savaşçıları tarafından İsrail’e ateşlenen seyir füzelerini ve insansız hava araçlarını da düşürdü.

Gazze ile Mısır arasındaki Refah sınır kapısı, ABD ve Avrupa’nın bölgeye insani yardım girmesine izin verilmesi için açılması yönünde baskı yapmasına rağmen kapalı kalmaya devam ediyor.