Bebeklerin Beslenmeye İhtiyacı Vardır. Formül Kıtlığı İle Siyaset Oynamayın.

Dahi kafalar

New member
Birçok Amerikalı ebeveynin gördüğü muamele beni sık sık hayal kırıklığına uğrattı, ama bu hafta çileğim, öfkem çok yoğundu. Bunun nedeni, Amerika Birleşik Devletleri’nde bir formül kıtlığı olması ve kıtlığın aşırılığı – The Times’daki bir rapora göre Pazar günü sona eren haftada ulusal stokta kalma oranı yüzde 43’e ulaştı – Şubat ayında yapılan bir geri çağırma nedeniyle. Similac, Alimentum ve EleCare formüllerinden oluşan partileri seçin, aynı zamanda geri çağırmadan önce gelen tedarik zinciri sorunları nedeniyle.

Bebeklerini beslemek için can atan ebeveynler var, bu yüzden bu çok basit bir konu olmalı – o bebekleri besleyin! – ve yine de bazı insanlar, ya yardıma karşı oy verenlerin yaptığı gibi (sanki şu anki Ukrayna politikamız bir formülün geri alınmasına bağlıymış gibi) konuyu Ukrayna’ya Amerikan yardımı ile yan yana getirerek ya da bebekleri önererek partizan puanları kazanmaya çalışıyor. federal gözaltındaki belgesiz göçmenlerin sadece hattın arkasına gitmesi gerekiyor.

Bu, pandeminin başlangıcından bu yana ailelerin formül bulmak için uğraştığı ilk sefer değil. Pandemi veya şu anda gördüğümüz türden bir kıtlık olmasa bile, formül pahalıdır – Cerrahın ofisi tarafından yayınlanan 2011 tarihli bir bilgi sayfasına göre, bir çocuğun ilk yılında 1.200 ila 1.500 dolar arasında bir potansiyel maliyet. Bugün, 1.500 ila 1.900 $ gibi daha pahalıya mal olacak.

Anne babaların bebekleri için temel beslenmeyi strese sokmamak için süregelen bu soruna dikkat çekmek ve daha kalıcı çözümler aramak yerine, sosyal medyada bir sürü cahil yorum gördüm. Emzirmek istemeyen veya emziremeyen kadınları utandırmak için bu fırsat. Ebeveynlerin karşılayamayacakları bebekleri olmaması gerektiğini söyleyen insanlar da gördüm, ki bu çok zalimce: Bebeklerin beslenmesi gerekiyor. Tam dur. Ve anneleri başlangıçta emzirebilse bile (ki bu her zaman böyle değildir), zaten sütten kesilmişken süreci yeniden başlatmak haftalar hatta aylar alabilir. Bebekler ihtiyaç duydukları beslenmeyi bekleyemezler.

Daha önce burada bulunduk. 2020’de, panikle boş mama, bebek bezi ve ıslak mendil rafları alırken benzer sıkıntılar yaşayan ebeveynlerle konuştum. Genellikle WIC olarak adlandırılan Kadınlar, Bebekler ve Çocuklar için Özel Ek Beslenme Programının alıcıları, ihtiyaç duydukları şeyi bulmakta en çok zorlandılar, çünkü her eyalet programı, satın alınabilecek formüllerin markalarına, boyutlarına ve miktarlarına farklı sınırlar koyuyor. . Bebeği hipoalerjenik bir bebek maması olan Alimentum’a konan Catie Weimer, o zamanlar bana “Çeklerin çalışma şekli, bir mağazada sadece üç kutu bulursam, daha sonra fazladan bir kutu almak için geri ödeme alamam” dedi. ” diye ekleyerek, “Dört kutulu bir mağaza buluyorum veya bir kutudayım.”

Ülke genelindeki bebek bezi bankası yöneticilerine göre, pandeminin başlangıcından bu yana formül ihtiyacı arttı. Memphis merkezli Sweet Cheeks Bebek Bezi Bakanlığı’nın genel müdürü Cori Smith, bebek bezi bankasının pandeminin başlangıcında bebek bezi ve dönem malzemelerine ek olarak formül dağıtmaya başladığını telefonda söyledi. Smith, “Müşterilerimiz bir şey istediklerinde onları dinliyoruz ve sürekli istek alıyoruz, bu yüzden bunun üstün bir şey olduğunu düşündük” dedi.

“Bazı müşteriler WIC alıyor,” dedi, “ama bu ayı geçirmek için asla yeterli değil ve biz boşluğu dolduran olmaya çalışıyoruz.” Bazı aileler mama alacak paraları olmadığı için bebeklerine tam yağlı süt vermeye çok erken başlarlar. Sweet Cheeks formül dağıtmaya ilk başladığında, Smith, ayda 30 ila 50 kutu dağıttığını söyledi; Bu, geri çağırmanın bankanın her zamanki sağlayıcılarından formül almayı neredeyse imkansız hale getirdiği ve bebekleri özel formüllere ihtiyaç duyan aileler için en kötüsü olduğu bu yıla kadar ayda 100 ila 200 kutuya sıçradı. “Ortalık karıştı. Smith, “Son üç aydır vazgeçmek için bir formülümüz olmadı” dedi.

Austin Bebek Bezi Bankası’nın genel müdürü Holly McDaniel bana şunları söyledi: “Genellikle her ay 400 ila 500 kutu dağıtıyoruz. Bu ay stoklarımızda sekiz adet var. Hangisi yıkıcı.” Formül arayanların, başka bir yerde formül bulamazlarsa, erzakları olabileceğinden, çocuk doktorlarının ofislerini aramalarını önerdi. Toplum klinikleri de bir seçenek olabilir. Diğer birçok uzmanla birlikte, insanların güvenilir bir kaynaktan aldıkları formülü mühlet yapmalarını istiyor. Ev yapımı formüle karşı birçok uyarı. Steven Abrams’ın The Times’tan Catherine Pearson’a söylediği gibi, “Ev yapımı mamalardaki besinler, bebeklerin ihtiyaç duyduğu kritik bileşenler, özellikle protein ve mineraller açısından yetersizdir.”

McDaniel, “Genel olarak yoksulluk içinde yaşamanın önünde çok fazla engel var ve bu, mücadeleyi ve stresi artırıyor. O kadar zor.”

Birçok insanın perde arkasında acil sorunu gidermek için çalıştığını bildiğini söyledi, ancak Dr. Adams’ın bana söylediği gibi, Kanada’dan bir kamyon dolusu formül gönderebileceğiniz durum. Austin Dell Tıp Okulu Texas Üniversitesi pediatri bölümünde profesör ve Amerikan Pediatri Akademisi’nin beslenme komitesinin eski başkanı Dr. Abrams, “Bebek maması kanunla düzenlenir” dedi. Kanunen belirli bileşenlerin gerekli olduğunu söyledi, çünkü 1970’lerin sonlarında bir ürün reformülasyonu, bebeklerde ciddi reaksiyonlara yol açan temel bir besin maddesinin yetersiz seviyelerine yol açtı. Dr. Abrams, mevcut tüzükte katı etiketleme ve fabrika denetim kuralları bulunduğunu belirterek, “Farklı formüller için acil durum açılışı oluşturacaksanız çok dikkatli olmalısınız” dedi.

Formülün süresi dolduğundan, diğer ürünlerde olduğu gibi ulusal bir formül stoğuna sahip olmak zordur. Bazıları bunu çok fazla düzenleme sorunu olarak analiz etti. The Dispatch için yazan Scott Lincicome, “koruyuculuğu, düzenlemeleri ve ağır hükümet yönlendirmesiyle bebek formülü, bugün milliyetçi ‘endüstriyel politika’ savunucularının her tür için önerdiği şeyin poster çocuğu. ‘stratejik’ endüstrilerin Ve işte… işte buradayız .” Kısa vadede hızlı politika değişikliklerinin tavsiye edilebilir veya uygulanabilir olup olmadığını bilmiyorum, ancak bunun tekrar olmasını önlemek için bazılarının dikkate alınmasına karşı değilim.

En çok hissettiğim şey, bebeklerin şu anda ek stres, utanç veya barikatlar olmadan beslenmesi. Smith, ek formül finansmanı için yerel politikacılara ulaştığını, ancak bu hafta başında onunla konuştuğumda kendisinden haber almadığını söyledi. (Konuyla ilgili olarak iki kongre çalışanına ulaştım ve şimdiye kadar cırcır böcekleri.) Smith, mamanın daha yüksek fiyatı nedeniyle, insanların mama bağışlama olasılığının bebek bezlerine göre daha düşük olduğunu söyledi. Ancak perakende satın alan bireylerin yapamayacağı şekilde doğrudan tedarikçilerden satın alabilir, bu nedenle onunki gibi kuruluşlara bağış yapmak, böylesi akut kriz zamanlarında olmadığımızda bile her zaman iyi bir fikirdir.

Bizimki gibi zengin bir ülkede bile, bebeklerini beslemeye gücü yetmeyen ebeveynler her zaman vardır. İhtiyaç arttı. Çözülmesi gereken en acil ulusal sorunlarımızdan biri olarak ele alınmalıdır.

Küçük Zaferler

Ebeveynlik bir eziyet olabilir. Minik zaferleri kutlayalım.

Tiny Victory’nizi yayınlamak için bir şans istiyorsanız, bizi Instagram
@NYTparenting adresinde bulun ve #tinyvictories hashtag’ini kullanın; bize e-posta ; veya Küçük Zaferinizi bu sayfanın altına girin. Tam adınızı ve konumunuzu ekleyin. Küçük Zaferler, netlik ve stil için düzenlenebilir. Adınız, konumunuz ve yorumlarınız yayınlanabilir, ancak iletişim bilgileriniz yayınlanmaz. Bize göndererek, bize gönderdiğiniz tüm içerik ve diğer bilgilerle ilgili Okuyucu Gönderim Koşullarını okuduğunuzu, anladığınızı ve kabul ettiğinizi kabul etmektesiniz.