Ben Engelli Bir Üniversite Öğrencisiyim. Bana Çocukmuşum Gibi Davranmayı Bırak.

Dahi kafalar

New member
Fikir

Tarafından desteklenen

Ana hikayeyi okumaya devam edin

Ben Engelli Bir Üniversite Öğrencisiyim. Bana Çocukmuşum Gibi Davranmayı Bırak.

17 Mayıs 2022, saat 05:00

• Herhangi bir arkadaşınıza bir hikaye gönderin

Abone olarak, sahip olduğunuz 10 hediye makalesi her ay vermek. Paylaştıklarınızı herkes okuyabilir.

Bu makaleyi ver
    makale ver
    Bu hikayeyi ver
    Bu makaleyi hediye edin

• 4

• Uygulamada oku
İle samuel habibve Dan Habib

Habibler bir baba-oğul film ekibidir.

21 yaşındaki Samuel Habib, flört etmek, evden ayrılmak ve üniversiteye gitmek istiyor. Ancak Samuel ve diğer milyonlarca engelli genç yetişkin için, devlet okulunun ötesinde ve yetişkinliğe giden yolda gezinmek zordur.

Samuel, yine GNAO1 olarak bilinen bir mutasyonun neden olduğu nadir bir nörogelişimsel bozuklukla yaşıyor. 350 kiloluk tekerlekli sandalye kullanıyor, iletişim cihazı kullanıyor ve her an nöbet geçirebilir.

Yukarıdaki kısa belgeselde Samuel, Amerika’nın en asi engelli eylemcilerinden rehberlik istiyor. Kendisi ve başkaları için bir yol haritası olarak tam yetişkin yaşamlarını nasıl kurduklarını öğrenmek istiyor. “Engelli bir yetişkin şöyle dursun, kimse size nasıl yetişkin olunacağını bilemez” diyor. “Ama bunu çözen engelli engelli insanlar var. Belki onlar benim akıl hocalarım olabilirler.”

(Buradan sesli anlatımla izleyebilirsiniz.)

Dan Habib bir film yapımcısı, LikeRightNow Films’in kurucusu ve Westchester İnsani Gelişme Enstitüsü’nde kapsayıcı topluluklar proje direktörüdür. Samuel Habib bir film yapımcısı, topluluk üniversite öğrencisi, multimedya prodüksiyon asistanı ve enstitüde sunucudur.

The Times yayınlamayı taahhüt ediyor harf çeşitliliği editöre. Bu veya makalelerimizden herhangi biri hakkında ne düşündüğünüzü duymak isteriz. İşte bazıları ipuçları . Ve işte e-postamız: [email protected] .

Op-Docs, bağımsız film yapımcıları tarafından hazırlanan kısa, fikir odaklı belgeseller için bir forumdur. Op-Docs ve diziye nasıl gönderileceği hakkında daha fazla bilgi edinin. Facebook, Twitter (@NYTopinion) ve Instagram’da The New York Times Opinion bölümünü takip edin.