Ben Uzun Süreli Birlik Organizatörüyüm. Ama Hiç Böyle Bir Şey Görmedim.

Dahi kafalar

New member
L kışın, batı Oregon’daki bir hafıza bakım tesisindeki işçiler, sakinlerin acı çekmesini izlemenin bittiğine karar verdi. Springfield’da 72 yataklı bir ev olan Rawlin at Riverbend’deki koşullar, kritik derecede düşük personel ve eğitim eksikliği nedeniyle korkunçtu. Yaşlı sakinler yardım için odalarından çığlık attılar ve işçiler savaşta insanların almak zorunda kaldıkları türden kararlar vermek zorunda kaldılar: Nasıl olduğunu tam olarak bilmeseniz bile, acil yara bakımı yapmak için değerli zaman ayırıyor musunuz? bu, diğer sakinlerin saatlerce kendi dışkılarında oturabileceği veya koridorlarda gezinip düşebileceği anlamına mı geliyor? Yutma güçlüğü çeken bir asistanı beslemek için durur musunuz, bunu yaparsanız başkalarının beslenemeyeceğini biliyor musunuz?

İşçilere göre, Rawlin’i işleten şirket olan Onelife, bunama ve diğer ciddi sağlık sorunları olan düzinelerce sakinin bakımı için yeterli personeli sağlamadı. Kasım 2020’nin ortasından Ocak 2021’in ortasına kadar yaklaşık iki ayda yaklaşık 20 kişi öldü, bunlardan sadece altısı Covid’den. Bakıcılar, diğer ölümlerin çoğunun daha iyi tedavi ile önlenebileceğine inanıyor.

İhmal edilmeye meyilli bir endüstride genellikle ikinci bir çift göz olarak hizmet eden sakinlerin aileleri, Covid nedeniyle çoğunlukla aylarca Rawlin’e giremedi, bu nedenle evdeki personele yönelik ek baskı düzgün bir şekilde ortadan kalktı. Tesis, yerinde kayıtlı hemşiresini kaybettikten sonra, Onelife geçici olarak onu haftada birkaç gün binayı ziyaret eden ve aksi halde telefonla ulaşılması gereken bir bölge hemşiresiyle değiştirdi.

Deneyimli personel, meslektaşlarının havlu atıp dışarı çıkmalarını izlediler ve aynı şeyi yapıp yapmamalarını merak ettiler. Rawlin’de iki yıldan fazla süredir çalışan Jenn Gregory, kalan ve herkesi bir arada tutmaya çalışan birkaç tecrübeli işçiden biriydi. 12 dolar kazanıyordu. Saatte 40, Oregon’un o zamanki asgari ücretinin hemen üzerinde, 13 ve 14 dolar kazanan yeni işe alımların yanı sıra. Çoğunlukla gençtiler – bazıları liseden yeni çıkmış, tecrübesizdi.

Jenn Gregory
Eric Holmes

Bir noktada, yakın zamanda Covid’den iyileşen ve henüz koku alma duyusunu geri kazanmamış olan Bayan Gregory, bir odaya girerek büyük yatak yaraları olan ve enfekte olmuş yaşlı bir kadın buldu. Bunlardan biri bir beysbol topu büyüklüğündeydi ve kemiği açığa çıkaracak kadar derindi. Bayan Gregory, yardım etmesi için bir iş arkadaşı olan 18 yaşındaki Eric Holmes’u odaya çağırdı. Turlara devam etmek için ayrıldığında, koku o kadar dayanılmazdı ki, bir sonraki ikametgahı olan bir gazi, “Vietnam gibi kokuyordu” diye onu odasından kovdu. ”

(Onelife’ın CEO’su Zack Falk, The New York Times’a gönderdiği bir e-postada, kadının yaralarının tarifine itiraz ederek, kadının hastaneden yatak yaralarıyla geldiğine inandığını yazdı. Ayrıca eski çalışanlarının hastalıkla ilgili anılarına da meydan okudu. Sakinlerin çoğunun ölümünü çevreleyen koşullar Bay Falk’a göre, tüm işçiler uygun eğitim aldı, personel hiçbir zaman devlet tarafından zorunlu kılınan gerekliliklerin altına düşmedi ve ölüm sayısı 2019 kışındaki benzer bir zaman diliminden önemli ölçüde farklı değildi. )

Rawlin’deki bakıcılar, her yeni ölümle daha da büyüyen travmatize bir aile oluşturdular. Devleti aradılar. Yönetimden daha fazla işçi ve onları elde tutmak için daha yüksek ücret talep ettiler – en azından bir fast-food restoranında kazanacaklarından daha fazla bir şey. Başka ne yapacaklarını bilemeyerek yerel birlik ile temasa geçtiler.

I, Rawlin ile ilgili çağrıyı aldığımızda bir buçuk yıldır sendikadaydı. Uluslararası Hizmet Çalışanları Birliği’nin Yerel 503’ünde bir organizatör olarak, Oregon eyaletinde uzun süreli bakım çalışanlarını temsil ettim ve huzurevi endüstrisinin pandemiden önce bile kargaşa içinde olduğunu biliyordum.

Covid vurduğunda, bazı huzurevlerindeki işçiler, hastaneler uygun kişisel koruyucu donanıma sahip olduktan çok sonra, çöp torbalarında dolaşmak ve maskeler için bandana kullanmak zorunda kaldı. Ve deneyimlerime göre, standart bakım evlerinde kötü olan her şey, hafıza bakımında çok daha kötü olma eğilimindedir. Bu yüzden hafıza bakım çalışanlarından bir telefon aldığıma şaşırmadım. Sürpriz olacak olan şey, bir birlik kurmaya kendilerini ne kadar adayacakları.

Sendika kurmak için, çalışanların uygun görülen işçilerin en az yüzde 30’undan imza toplamaları ve “ilgi gösterisi” olarak Ulusal Çalışma İlişkileri Kurulu’na sunmaları gerekiyor. Çalışma kurulu daha sonra basit çoğunlukla kararlaştırılan bir seçim düzenler. Bu talimatları takip ederlerse işçilerin kazandığını hiç görmedim. İşçiler sendika kartlarında salt çoğunluğa sahipse, işverenden sendikayı gönüllü olarak tanımasını da isteyebilirler. Bunun olduğunu nadiren gördüm.

Yasal olarak, özel işverenlerin örgütlenme hakkına müdahale etmesine izin verilmemektedir. Rüşvet veremezler, tehdit edemezler, misillemede bulunamazlar, gözetleyemezler, gözetliyor görünümü veremezler veya işçileri örgütlenmeleri için işten çıkaramazlar. Benim deneyimim, birçok işverenin tüm bunları yaptığıdır. Bana bir “patron dövüşü” kazanmak için sendika destekçilerinin, çalışanların en az yüzde 70’i sendika kartlarını imzalayana kadar yeraltında örgütlenmeleri gerektiği öğretildi, böylece işveren karşı kampanyası vurduğunda katılımda yüzde 15 ila 20’lik bir düşüşe dayanabilirler. .

Grev sırasında kullanılan bir megafon.
Rawlin’de bir pencere.

Önemli dönem, seçim başvurusu ile oylama arasındaki zamandır. Trump yönetimi sırasında, çalışma kurulu, işverenlerin yasal manevralar yoluyla seçimleri ertelemelerine ve ayrıca işçilerin pazarlık aşamasına makul bir hızla geçmesini engelleyebilecek seçim sonrası itirazları sunmalarına izin veren bir kural yayınladı. Zaman beyaz yakalı bir silahtır. Kaynakları olan insanlar, kaynakları olmayan insanları kolayca geride bırakabilir. Seçime gitmek ne kadar uzun sürerse, işçilerin sendikalarını kazanma şansları o kadar az olur.

Yüksek cirolu küçük bir kadroya sahip olan Rawlin gibi bir yerde, işçiler asla bu süreci aşamazlardı. İşverenin sendika karşıtı taktikleri onları almadıysa, büyük olasılıkla yıpratma olacaktı. Bir zafer elde etmeyi başarsalar bile, işverenlere oyalamak için başka bir yol sunan bir sözleşme pazarlığı yapmaları gerekecekti. Düşman bir işverenle, bu müzakereler bir yıl sürebilir ve işçiler herhangi bir şey kazanmak için yine de grev yapmak zorunda kalabilir.

Durum göz önüne alındığında, işçilere gerçeği söyledik: Eğer bir sendika istiyorlarsa ve gerçekten değişimi bekleyemiyorlarsa, sendika kartlarında yadsınamaz bir çoğunluk elde etmeleri ve işveren sendikayı gönüllü olarak tanıyana kadar grev yapmaları gerekecekti.

Seçtikleri yol bu.

Sayımıza göre, uygun işçilerin yüzde 85’i bir hafta içinde sendika kartlarını imzaladı ve sendikalarının tanınmasını talep etmek için yönetime başvurdu. Yönetime yanıt vermesi için 72 saat süre verdiler. Sosyal medyaya işçileri sendika hamlesi hakkında konuşurken gösteren videolar yükledik, bu da kampanyanın hemen kamuya açıklanması anlamına geliyordu. Rawlin, sendikayı gönüllü olarak tanımayacağını söyledikten sonra, işçiler grev niyetlerini bildirdiler.

A tanınma grevi radikal bir eylemdir. Tüm çalışma yıllarımda, hiç biriyle birlikte olmamıştım. Örgütlenmeyle tanışmam yirmi yıldan uzun bir süre önce, Seattle’daki bir Amazon deposunda, işgücünü sendikal hale getirmeyi umarak işe başladığımda geldi.

O zamanlar, 1999’da şirket, ülke çapında dağıtım merkezleri açarak internetin Walmart’ı olmaya hazırlanıyordu. Daha şimdiden, Amazon şiddetle sendika karşıtı görünüyordu. Şirket politikaları, insanların bir araya gelmesini veya birbirleriyle konuşmasını çok zorlaştırıyordu. Seattle deposunun organize olduğu söylentileri yayıldığında, yönetim el ilanları ve diğer sendika yanlısı materyaller için bizi aramaya başladı.

Bu girişimin başarısızlığına rağmen, örgütlenme arzum devam etti. Diğer aktivizm türlerinde görmediğim şeyi sendikalarda görmüştüm: güç. Bir işletmeyi kapatma yeteneği, şirket kârı için dizginlenemeyen atılım üzerindeki tek kontrol gibi görünüyordu. Bu yüzden, Washington’daki sağlık çalışanları için 1199NW’de yerel bir S.E.I.U.’da işe girdim ve burada örgütlenmenin temellerini öğrendim: İşçilere bunun onların sendikası olduğunu söyle ve sonra öyle davran; işçiler riskleri bilir; asla yalan söyleme.

Eyalet çapındaki hastanelerde sendika seçimlerini kazandıkça, örgütlenmenin ücretler ve sosyal haklar için toplu pazarlık hakkından çok daha fazlasına yol açabileceğini gördüm. Dönüştürücü olabilir. İnsanlar okula geri dönmeye karar verirler. Sonunda bakkaldaki “okuyuculara” güvenmek yerine bir göz doktoruna görünmek için randevu alırlar. Kötü niyetli ortaklar bırakırlar. Kısacası, kendilerini de içeren daha iyi bir gelecek hayal etmeye başlarlar. Buna tanık olmayı sevdim.

Ama aynı zamanda yokuş yukarı bir savaşta olduğumuzu hissettim. Sendika üyeliği onlarca yıldır düşüyordu. İşçi kurulunun 1949 “Joy Silkdoctrine ,”, En Büyük Neslin birçok üyesinin sendikalaştığı adil standart, işçiler sendika kartlarını gösterip tanınma talep ettiğinde, işverenlerin sendikanın iddiasında “iyi niyetli bir şüphe” olmadıkça sendikayı tanıması ve pazarlık aşamasına başlaması gerektiğine karar verdi. Çoğunluğun oyuyla, sadece kampanyayı baltalamak için zaman kazanmak için bir seçimde ısrar etmeyi yasa dışı kılıyor. Joy Silk standardı 1970 civarında terk edildi ve kurallar işverenler için daha elverişli hale geldi.

İşçi haklarına yönelik saldırı, Ronald Reagan, ardından George H. W. Bush ve ardından Bill Clinton döneminde devam etti. Fox News ve Rush Limbaugh’un yükselişiyle birlikte işçilerin sendika karşıtı duyguları içselleştirdiğini gördüm. Çoğu insan George W. Bush başkanlığını düşündüğünde, 11 Eylül saldırılarını, Irak savaşını ya da Katrina Kasırgasını düşünür. Hatırladığım şey, emeğe yapılan saldırıydı. Fazla mesai hakları kaldırıldı, federal güvenlik standartları geri alındı ve birçok hükümet çalışanı önemli ihbar korumalarını kaybetti.

Zamanla, orada burada sağlık çalışanlarının zor kazanılan zaferleri bana bir imparatorluğun kıyısındaki çatışmalar gibi görünmeye başladı. Bu kavgalar işçilere çok pahalıya ve işverene çok az mal oluyor. Şirketler, insanları birbirine düşürmek için eğitilmiş sendikaları çökerten danışmanlara para akıtabilir. Irkçı karalamalar göndermek için kullanılan beyaz işçilerin e-posta adreslerini gördüm ve programlar aniden bekar anneleri aksatmaya başladı. Reforme edilmiş bir sendika yöneticisinin sözleriyle, iş, “asla birleşik bir iş gücüne dönüşmeyeceğinden emin olmak için” kolektif ruhu kırmaktı. ”

Yaz Troskosu

Onelife’ın bir sendika hırsızını işe alıp alamayacağını görmek için bekledim. Onelife, Greg Falk adlı eski bir doktor ve oğlu Zack tarafından kuruldu. 2016 yılında, Greg Falk, Oregon Tıp Kurulunun “profesyonel olmayan veya onursuz davranış” ve “ağır veya tekrarlanan ihmalde bulunduğunu tespit etmesinin ardından tıbbi lisanstan vazgeçmeyi kabul etti. ” (Zack Falk, babasının “pratiğinin uzun ve pahalı bir savunmasına girmek yerine emekli olmayı seçtiğini söyledi.”) 2017’de Dr. Falk, Rawlin’i Onelife’ın genel müdürü olan Zack ile birlikte açtı.

Falkların parası olduğunu biliyordum – Greg Falk ve karısı 6 dolar satın almıştı. Geçen yıl 25 milyon ev – ancak Onelife, Oregon’da tümü Medicaid fonu alan dört tesisiyle nispeten küçük bir operasyondu. Onelife’ın sendika bozan birine büyük harcama yapmak istemeyeceğini düşünmüştüm. Yanılmışım.

Çok geçmeden, Rawlin otoparkında beyaz bir yemek çadırı belirdi. Çadırın içinde işçileri sendikalar hakkında “eğitmeye” gelmiş bir adam vardı. Sendika karşıtı coşkusuyla tanınan ulusal bir danışmanlık firması tarafından gönderildi. Firma tarafından daha sonra açılan bir form, Onelife’ın şirkete günde 3.500 dolar artı masraflar ödediğini gösterdi. Çadır, işçiler için ücretsiz yemek, danışman için otel ve kiralık araba, günde 1.000 dolar daha fazla ekleyebilirdi.

Sendika bozucunun konuşması neredeyse her zaman aynıdır: Sendikalar yozlaşmıştır ve paranızı alacaktır. Nasılsa hiçbir şey değişmeyecek. Sendikalar eskiden önemliydi ama şimdi onlara ihtiyacımız yok. Çoğu zaman bir işçi, başka bir sendikayla yaşadığı kötü bir deneyimi anlatmak için dışarı çıkar. Bazen şirketten, sendika karşıtı bir çalışanın lastiklerinin kesildiğini ve çalışanların örgütlenme hakkına saygı duyduklarını ancak şiddete göz yumamadıklarını söyleyen bir e-posta geliyor. onun evi.

Son birkaç yılda, işyerinde cinsel tacizle ilgili güç dengesizlikleri konusundaki anlayışımız muazzam bir şekilde büyüdü; iş örgütlenmeye geldiğinde bu tür dengesizliklere ilişkin anlayışımız öyle değil. Kariyer fırsatlarının tavsiyelere bağlı olduğu yüksek ücretli sektörlerde, işçiler itibarları nedeniyle rehin tutulur. Düşük ücretli endüstrilerde, program değişikliği gibi basit şeyler, bir çalışanın, özellikle de çocuk bakımına bağımlı olan tek bir ebeveynin hayatını alt üst edebilir. Sendika hırsızları tarafından sağlanan ücretsiz yiyecek, bir sendikayı reddetmek için pek bir teşvik gibi görünmeyebilir, ancak Rawlin’deki bazıları gibi yoksulluk içinde yaşayan işçiler için gıda güvensizliği gerçekti.

Grev yaklaştıkça, sendika bozucunun etkisi kendini göstermeye başladı. Gördüğümüz ilk kayma, bekar annelerin çoğunun çalıştığı günlerdeydi. Sonraki fişler akrabaları veya en yakın arkadaşları arasında geldi. Beş gün içinde desteğimizin yüzde 20’sinin biraz altında kaybettik. Kampanyamız serbest düşüşteydi.

Destek yüzde 60 civarında seyrederken, greve devam edip etmeyeceğimize karar vermek için işçilerle görüştük. Willamette Nehri kıyısındaki boş bir pizzacının otoparkında toplandık. Bakıcılar grev işaretleri yaptı. 40’lı yaşlarında, güçlü elleri, gür siyah saçları ve zeytuni teniyle bir tıp teknisyeni olan Summer Trosko ile özel olarak konuşmak için kenara çekildim.

Birlik hareketinde her zaman birden fazla lider vardır, ancak çoğu zaman bir lider lideri ortaya çıkar. Bayan Trosko o kişiydi. Sakinlerinin başına gelenlere karşı ahlaki bir sessiz öfke çekirdeğine ve iş arkadaşlarına karşı derin bir şefkate sahipti. Ona, bir arada tutabileceğimizi ve çoğunluk ile grev yapabileceğimizi düşünmediğimi söyledim. Yapabileceğimizi düşündü. “Dışarı çıkıp doğru şeyi yaptığında,” dedi, “evren arkanda. ”

I Bir eylemden önceki gece her zaman gerginimdir. Tek yapmak istediğim lazanya yemek ve tempo tutmak. Greve giden günlerde, işçilerin deneyimleri hakkında yaptıkları videoları yayınlamaya devam ediyorduk, ancak ertesi gün çok farklı bir medya ortamında olacaktık. Grevi desteklemek için elini uzatan ilk grup, solcu silah yanlısı bir grup olan Sosyalist Tüfek Derneği’nin yerel şubesiydi. Onlara bolca teşekkür ettik ve bağlarını ortaya çıkaran grev gözcülüğü hattına hiçbir şey giymemeleri için yalvardık. “Sosyalist Tüfek Derneği Hafıza Çalışanlarını Destekliyor” yazan tabelalara ihtiyacımız olmadığı gibi, Oregon’da neredeyse kesinlikle takip edecek olan Gururlu Çocuklara da ihtiyacımız yoktu.

Sağlık grevleri diğer grevler gibi değildir. İşin doğası gereği, neredeyse tamamı kadın olan ve çoğu zaman da beyaz olmayan kişilerden oluşan bakıcılar, işi öylece bırakıp gidemezler. 10 gün önceden haber vermeleri gerekir, böylece işveren, personel bulma kurumlarından yedek işçileri işe almak için zamana sahip olur ve genellikle değiştirdikleri çalışanların ücretlerinin iki katını öderler.

Grevciler için büyük bir dezavantaj, ne kadar kolay değiştirilebildikleriydi. Yardımlı yaşam ve evde bakım, yeterince denetlenmeyen bir endüstridir: Oregon, hafıza bakım tesislerinde bakıcılar için herhangi bir sertifika gerektirmez. Bayan Trosko gibi tıp teknisyenleri bir Pazartesi günü sokaktan sıfır deneyimle işe alınabilir ve Perşembe gününe kadar OxyContin ve morfin gibi Program II ilaçlarını dağıtabilir. Ve Falks grevcilerin değiştirilmesi için iki katı ödeme yapsa bile, bu yaklaşık iki düzine işçi için saatte sadece fazladan 12 ila 16 dolar anlamına geliyordu.

Yerel bir pizzacı grevcilerin buluşma yeriydi.
Rawlin’in vefat etmiş bir sakini tarafından yapılmış bir battaniye.

Grevin başladığı sabah, Rawlin’in önünde bir grev gözcülüğü kuruldu. Son anda, Yerel 503 üye, grevcileri günde 100 dolardan grevcilere desteklemek için oy kullanmıştı, bu rakam hala birçok işçi için bir kayıp anlamına geliyordu. İnsanlar, sosyal mesafenin gevşettiği gevşek bir daire içinde hareket etti. Öğle saatlerinde eylemciler, kilise üyeleri ve diğer sendikalardan işçiler grev hattına katıldı.

Grev yapan işçiler, gün boyu, birçoğu destek gösterisi olarak sendika çıkartmaları takan, yerlerine geçecek olan kişilere yer açmak için garaj yolunu temizledi. Orijinal personelin bazı üyeleri de el ilanları alarak ve özür dileyerek, grevcilerin gözlerinin içine bakamadılar. Zack Falk, parlak bir spor arabada grev gözcülüğünde ileri geri yuvarlandı. Onelife için çalışan bir adam, grev gözcülüğünü videoya çekiyor gibi görünüyordu – şirket tarafından gerçekleştirilen ve işçilerin tehdit edici olduğuna inandığı birçok eylemden sadece biri. Çalışanlar, greve gitmeleri halinde işlerine geri dönemeyeceklerinin söylendiğini ve iki işçi grevden önce yönetim tarafından köşeye sıkıştırıldıklarını söyledi. (Sayın Falk bu iddiaları reddediyor.)

Ancak örgütlenme hakkı etrafındaki korumalar büyük ölçüde mevcut değildir. Bir işveren aleyhine karar vermek için çalışma kurulunun kriterlerini karşılamak son derece zordur. Genel olarak, bir şikayetçi ilk olarak yöneticilerin örgütlediğini bildiklerini ve niyetlerinin misilleme yapmak olduğunu kanıtlamalıdır. Polis reformu aktivistlerinin bildiği gibi, niyeti kanıtlamak çok zordur. Mucizevi bir lanet e-posta şeklinde yeterli kanıt sağlasanız bile, süreç yavaştır ve çareler genellikle dişsizdir – kesinlikle bir işverenin bunu tekrar yapmasını engelleyecek kadar güçlü değildir.

Onelife’a karşı diğer şeylerin yanı sıra zorlama iddiasıyla iki suçlamada bulunduk, ancak ikisinin de devam etmesini beklemiyorduk ve sonunda onları geri çektik. Onaylanmış olsalardı, yalnızca Rawlin’in içinde ilanların yayınlanmasıyla sonuçlanabilirdi.

Grevin dördüncü gecesinde, grevciler, ölen sakinler için bir mum ışığı nöbeti düzenledi. Mum ışığı nöbetleri bazen canımı sıkıyor çünkü çoğu zaman kadınlar, öfkelerinden korkan bir halktan değişimi koparmak için azizlik yapmaya bu şekilde zorlanıyorlar. Basitçe söylemek gerekirse, sokak bakım işçilerini temsil eden sendikanın trafik ölümleri konusunda mum ışığında nöbet tuttuğunu hiç görmedim. Ancak bu durumda, nöbet tamamen ciddi bir hareketti. Sakinlere çok yakın olan, bazı durumlarda ailelerinden daha yakın olan bakıcılar, gerçekten bir araya gelip yas tutacak bir yerleri yoktu.

Ellerinde şemsiyelerle ıslak çimenlerin üzerinde toplandılar. Açılır bir çadırın altında, üzerlerinde ölenlerin oda numaralarının yazılı olduğu mumlar vardı. Bakıcılar hangi anıları paylaşabileceklerini paylaştılar, ancak tıbbi mahremiyet kuralları isimlerin ve detayların kullanılmasını yasakladığından, çoğu kodlanmış, yalnızca çalışanların anlayabileceği bir dildi. Yükselip alçalan tonlarda “O benim en iyi arkadaşımdı” dediler; “O harika bir adam oldu”; “o alıngan küçük bir şeydi”; “onlar bizim ailemiz. ”

Bayan Trosko, kalabalığa işçilerin 10 gün daha grev yapacaklarını söyledi. İnsanların kazanamayacaklarından şüphelendikleri zaman savaşmalarını sağlayan şeyin ne olduğunu sık sık merak etmişimdir. İşte biliyordum. Sakinleri içindi.

I Rawlin işçilerinin sendikalarını aldıklarını söyleyebilmeyi isterdim, ama olmadı. 14 gün süren grevin ardından greve giden işçilerin çoğu birlikte işten ayrılma kararı aldı. Yaklaşık on iki çalışan tesise yürüdü ve istifa mektuplarını şahsen teslim etti. Bayan Trosko harika hissettiğini söyledi.

Elizabeth Roby

Tam olarak anlayamadığım nedenlerden dolayı, bunun gibi kampanyalardan sonra genellikle zarara işaret eden şeyler olmadı. Kazanmakla gelen her şey başardı. Bir işçi ehliyetini aldı, bir diğeri kötü niyetli bir ilişkiden ayrıldı ve en az iki işçi daha okula döndü. Panda Express’ten bakım endüstrisine geçen Elizabeth Roby, sertifikalı bir hemşire yardımcısı olmak için eğitim almaya karar verdi. Bayan Gregory bir sonraki işinde 15 doların altında çalışmayı reddetti ve daha sonra indiği tesiste Bay Holmes’a katıldı. Şimdi saatte 16 dolar kazanıyorlar.

Bayan Trosko ve başka bir tıp teknisyeni, Hermes Ochoa, eyalet çapında seyahat ederek milletvekilleri ve onların seçmenleriyle bellek bakımı endüstrisinde daha fazla şeffaflık ve gözetim ihtiyacı hakkında konuştular. Kısmen onların çabaları ve grevin çektiği medyanın ilgisi sayesinde, Rawlin, her ikisi de sendikalı olan Oregon İnsani Hizmetler Departmanından ve ilçenin Yetişkin Koruma Hizmetleri biriminden ihmal ve yetersiz personel alma iddialarına ilişkin sorulara yanıt vermek zorunda kaldı. Rawlin’i organize eden sendika SEIU 503’ün bir parçası. (Bay Falk, Onelife’ın grev sırasında eşi görülmemiş sayıda şikayetle dolup taştığını ve işçilerin Onelife’ın itibarını zedelemeye çalıştıklarına inandığını söyledi.) Bir düzineden fazla ihmal iddiası doğrulandı.

Bir dahaki sefere farklı yapacağım şeylerin bir listesi var, ancak tanınma için grev yapma kararımdan pişman değilim. İşçilerin kampanya ayı boyunca deneyimlediklerini bildirdiği misilleme – taciz, tehditler, gözetim – bir seçim için bekleseydik ve personelin büyüklüğü ve ciro oranı göz önüne alındığında muhtemelen iki ila altı ay içinde gerçekleşecekti. , işçiler yine kaybederdi.

İş kanunu, on yıllar önce örgütlenme hakkını işlevsel olarak korumayı bıraktı ve “zamanında yapılan seçimler”le ilgili kuralların basit bir şekilde eski haline getirilmesi bunu düzeltmeyecek, ancak olabilecek bir değişiklik var. Yaz sonunda, çalışma kurulundaki yeni genel danışman, 1970’lerde terk edilen standart olan Joy Silk doktrinine potansiyel olarak geri dönmekle ilgilendiğini ifade eden bir not yayınladı. ve Whole Foods, 10 ila 20 yıl önce birlik olmuş olabilir. Ve eğer Joy Silk geçen kış Rawlin’deki bakıcılar düzenlediğinde standart olsaydı, Bayan Trosko ve iş arkadaşları, kartlarını teslim ettikten hemen sonra sendikalarını kurabilirlerdi.

Belki de Rawlin kampanyası bir zafer gibi geldi çünkü işçiler çoğunluklarını elinde tuttular ve sonunda onları rahatsız eden şeyler hakkında konuştular, ama şimdi bunun daha çok bir seçeneğe sahip olmakla ilgili olduğunu düşünüyorum. Başından beri, Bayan Trosko ve diğerleri, emeklerinin değeri ve bununla ne yapacakları konusunda seçimler yaptılar. Birlikte örgütlenmeyi seçtiler. Birlikte saldırmayı seçtiler. Sakinlerinin nasıl yaşadıklarını veya nasıl öldüklerini umursamadıklarını düşündükleri bir tesisi desteklemek için emeklerini kullanmayacakları için birlikte istifa etmeyi seçtiler. Hafıza bakım işçileri sendika olmadılar, ama sendika gibi davrandılar.

Vanessa Veselka, eski bir işçi örgütleyicisi ve “The Great Offshore Grounds” ve “Zazen” romanlarının yazarıdır. Clayton Cotterell bir fotoğrafçı ve yönetmendir.

The Times yayınlamaya kararlıdır harf çeşitliliği editöre. Bu veya makalelerimizden herhangi biri hakkında ne düşündüğünüzü duymak isteriz. İşte bazıları ipuçları . Ve işte e-postamız: harfler@nytimes. com .

The New York Times Opinion bölümünü takip edin
Facebook , Twitter (@NYTopinion) ve Instagram .