Biden’ın Öğrenci Kredisi Bağış Planı Doğru Bir Yaklaşım mı?

Dahi kafalar

New member
Gelen kutumuzdan daha fazlası:

• Çocuk felci geçirdim. Aşı olun.
  • Dr. Fauci, Hizmetiniz İçin Teşekkür Ederiz
Başkan Biden’ın borç tahliye planı neredeyse kesinlikle yasal zorluklarla karşılaşacak ve bu da herhangi bir rahatlamanın zamanlamasını belirsiz hale getirecektir. Kredi… New York Times için Al Drago

Editöre:

“Biden, Öğrenci Kredilerinde 20.000 Dolara Kadar Bağış Yapacak” (ön sayfa, 25 Ağustos):

Kızım, hayallerinin peşinden gitmek ve topluma fayda sağlayan bir beceri kazanmak için yüksek lisans okuluna gitti. O kadar büyük bir öğrenci borcuna maruz kaldı ki, piyangoyu kazanmadıkça geri ödeyemeyecekti.

Her yıl insanlar ona mevcut tüm federal kredileri kabul etmesi için ısrar etse de, hiç kimse bu karmaşık programların zorlu koşullarını, faiz oranının rekabet etmeyecek kadar yüksek olması (evet, federal hükümet bu kredilerden para kazanıyor) ya da faizin geri alınabileceği de dahil olmak üzere açıklamadı. Yat sahiplerinin ve tüketici soygun şirketlerinin borçlarının aksine, bu borçların iflas durumunda ödenmesi zordur.

Mezun olduktan sonra, sınıfındaki pek çok kişi, finansal olarak hayatlarına devam edemeyeceklerini fark ederek borç ödemeleri yüzünden bunalıma girdi. Neyse ki kızımızın borcunu ödemek için ailemin evini satabildik. Ve evet, öyle olsa bile, şu anda milyonlarca gencimize sunulan küçük yardımı küçümsemiyorum. Uzmanların gösterdiği gibi, hepimiz bu çabadan fayda sağlayacağız.

Lois Woocher Karfunkel
Plymouth, Mass.

Editöre:

Bir dakika bekle! Üniversite kredilerinden kaçınmak için finansal olarak mücadele eden bizler ne olacak? Son sekiz yılda iki kızımızın mali yardım paketlerindeki kredileri, mezun olduklarında borç yükü altına girmelerini istemediğimiz için reddettik. Kocam ve ben bunu başarmak için köşeleri kestik ve birikimlerimizi büyük ölçüde kazdık ve üniversite eğitimi yüzünden asla bir ev satın almaya gücümüz yetmedi. Her iki kızımızın da lisans diplomalarıyla borçsuz olarak mezun olmalarını mümkün kıldığımız için hiç pişmanlık duymuyoruz ve gurur duyuyoruz.

Bizim gibi gelirleri öğrenci kredisi borcundan muaf tutulanların sınırları içinde kalan ailelerin, üniversite eğitimi için ödediğimiz çılgın parayı dengelemek için üniversite öğrencisi başına 10.000 dolar almamaları adaletsiz geliyor.

Karen Littell
Santa Rosa, Kaliforniya.

Editöre:

Başkan Biden’ın kredi affı paketi, geçmişteki eşitsizlikleri kısmen ele alan, ancak üniversite yolculuklarına başlayan düşük gelirli öğrenciler için erişim ve derece kazanımı sağlamak için hiçbir şey yapmayan kaçırılmış bir fırsattır. 125.000 dolardan az kazananlar için 10.000 dolarlık borcu bağışlamak, gelire dayalı bir geri ödeme programının açık bir şeklidir.

Gelecekteki ödemelerinin eğitimlerinin işgücü piyasasında karşılığını alıp almamasına bağlı olacağını bilerek, öğrencilerin eğitimleri için borç almalarına izin veren ileriye dönük bir sistem oluşturmak daha iyi bir çözüm olacaktır. Pell Grant alıcıları için ek 10.000 $’lık borç affı, düşük gelirli kişiler için hoş bir rahatlama olsa da, bu aynı zamanda Pell Grant miktarlarının yetersiz olduğunun da bir kabulüdür.

Adil olmak için, mevcut ve gelecekteki öğrenciler için gelire dayalı geri ödeme programları sorunsuz çalışmalı ve Pell Grants en az 2,500 $ artırılmalıdır.

Catharine Tepesi
New York
Vassar Koleji’nin eski bir başkanı olan yazar, akademik ve kültürel kurumlar için stratejik tavsiyeler sunan Ithaka S + R’nin genel müdürüdür.

Editöre:

Başkan Biden’ın öğrenci borcunu bağışlama kararlılığını vergi mükelleflerinin parasının israfı olarak eleştirenler, yüksek öğrenim ve vergi desteği arasındaki ilişki hakkında çarpık bir görüşe sahipler.

1960’larda birçok devlet okulu, mali desteğinin yüzde 50’sini veya daha fazlasını eyalet hükümetinden aldı. Daha fazla yok! Görünüşe göre Amerikan seçmenleri yüksek öğrenimi desteklemek istemiyor ve Cumhuriyetçi yasama organları da kesinlikle istemiyor.

Dolayısıyla, vergi parası tarihsel olarak her zaman yüksek öğrenimin finansmanının bir parçasıydı ve bu borç affı, eskiden cömert vergi mükellefi fonlarının çok küçük bir oranıdır. Yüksek öğretim “özgür” değildir ve hiçbir zaman da olmamıştır; her zaman ödenmesi gerekir. Ve nihayetinde, faturayı kesen ya öğrenim ücreti ya da vergilerdir.

William O. Beeman
San Jose, Kaliforniya
Yazar, Minnesota Üniversitesi’nde antropoloji profesörüdür.

Editöre:

Borçlulara öğrenci kredilerinde 10.000$’lık bir azalma vermek yerine, hükümet, kamu yararına çalışılan her yıl için öğrenci borcunda yıllık, belki de 5.000$’lık bir azalma teklif etmelidir. Kapsanan mesleklerden bazıları öğretmenler, polis memurları, itfaiyeciler, halk sağlığı kliniklerinde çalışan sağlık devası sağlayıcıları, tam zamanlı kamu savunucuları ve tam zamanlı orduyu içerecektir.

Toplumu iyileştirme karşılığında öğrenci borçlarında yapılacak indirimler, hükümetin başka bir “uyandırdığı” hediyeye içerleyen bazılarını susturabilir.

Paul L. Newman
Merion İstasyonu, Pa.

Editöre:

Başkan Biden’ın 10.000 dolarlık öğrenci kredisi affı ve ertelenmiş ödemeler duyurusu memnuniyetle karşılandı. Ancak gerçek bir rahatlama sağlamak için ihtiyaç duyulan şeye yakın değil.

Birinci nesil bir Latin üniversite mezunu olarak, büyük miktarda öğrenci borcunun altında ezilmeye devam ediyorum. Yakın zamanda yapılan bir anket, öğrenci kredisi borcu olan Latinlerin yüzde 57’sinin, öğrenci kredilerini geri ödeme konusundaki endişeleri nedeniyle uzun zamandır hayalim olan bir ev satın almayı yeniden düşündüğünü gösterdi.

Eğer liderlerimiz yeni bir okul inşa etme konusunda ciddiyse, o zaman ezici bir çoğunlukla Siyah kadınları ve Latin kökenli öğrencilerin yüzde 72’sini etkileyen öğrenci kredisi borcunu hafifletmeleri gerekiyor. Bu ülkeyi tam sözünü yerine getirmekten alıkoyan ırksal eşitsizlikleri gerçekten ele almak için Başkan Biden, benim gibi mezunlar için 10.000 dolarlık öğrenci borcunu hafifletmekten vazgeçemez.

Ariana A. Andrade
San Francisco
Yazar, Latino Community Foundation’ın kıdemli iletişim yöneticisidir.

Editöre:

Öğrenci kredilerinin iptaline ilişkin kamuoyu tartışmasında bariz bir şekilde eksik olan şey, gelecekte yüksek düzeyde öğrenci borcunun tekrarını önlemek için herhangi bir şey yapılıp yapılmayacağıdır. Bu konunun merkezinde, federal mali yardımın (krediler ve hibeler) varlığının üniversite öğrenim düzeyi üzerindeki etkisi vardır.

Federal mali yardımın varlığının, üniversite yöneticilerini, eğitim ücretlerini sürekli olarak artırabileceklerinden daha fazla artırmaya teşvik ettiğini düşünmek mantıksız değildir, çünkü artışların aynı krediler ve hibeler tarafından sübvanse edileceğini bilirler.

Federal politika yapıcıların, kolejlerin öğrencilerine federal krediler ve hibeler almaya hak kazanmalarını, ya mutlak miktara ya da izin verilen yıllık artışlara ya da her ikisine bağlı olarak, üniversite öğrenim ücreti üzerindeki fiyat kontrollerine bağlı hale getirmeyi ciddi olarak düşünmeleri gerekir.

Alan Meisel
Pittsburgh
Yazar emekli bir hukuk profesörüdür.

Çocuk felci geçirdim. Aşı olun.

Kredi… The New York Times için Victor J. Blue

Editöre:

1950’lerde çocukluk çağı çocuk felci kurbanı olarak, Jeneen Interlandi’nin “Çocuk Felcinin Yayılmasını Durdurmak, Dini Grupları Utandırmayın” kitabını büyük bir ilgiyle okudum (Opinion, 18 Ağustos).

Bir tıp doktoru olan babamın 1954’te bana Salk aşısını vermeyi reddetmesinden sonra çocuk felcine yakalandım çünkü bu aşı ikinci sınıf öğrencilerine yönelik bir aşı denemesinin parçasıydı ve ben henüz o grupta değildim. Kardeşim aşı oldu ve kısa süre sonra hastalığa yakalandım, sonraki üç ayı hastanede, bir yılı da koltuk değnekleriyle geçirdim.

Çoğu Amerikalı gibi ben de ülkemizdeki çocuk felcinin geçmişte kaldığını varsaydım. Ne de olsa, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki son hastalık vakası 2013’teydi ve burada ortaya çıkan son vaka 1979’daydı. Şimdi bir Rockland County, NY, adam onunla birlikte geldi ve virüs New York’ta tespit edildi. York Şehri atıksu.

Aşı tereddütü ve aşı direnci, ebeveynler uzun süredir devam eden tıbbi protokolleri takip edip çocuklarına aşı yaptırırsa önlenebilecek potansiyel bir halk sağlığı krizine yol açtı.

Şimdi bile, onlarca yıl sonra, bir parçası olduğum herhangi bir grupta en hızlı yürüyen kişiyken, uzun süre ayakta durma sorunum var ve yürümemi sınırlamak zorunda kalıyorum. Tek bacağıma korse takıyorum. Ve post-polio sendromunun semptomlarını yaşıyorum.

Çocukları ve aşılanmamış yetişkinleri aşılamak için güvenli ve akıllıca olanı yapmak önemlidir. Çocuk felci genellikle zayıflatıcı ve yaşamı tehdit eden bir hastalık olabilir.

Steve Cohen
Memphis
Yazar, Tennessee’nin Dokuzuncu Kongre Bölgesi’ni temsil eden bir Kongre üyesidir..

Dr. Fauci, Hizmetiniz İçin Teşekkür Ederiz

Kredi… Doug Mills/New York Times

Editöre:

Gregg Gonsalves’in “Tarih Fauci Dönemini Nasıl Hatırlayacak” başlıklı yazısı (Opinion konuk yazısı, nytimes.com, 23 Ağustos):

Anthony Fauci’nin 2020’nin ilk birkaç ayında Amerikan halkını Covid-19’un tehlikeleri hakkında eğitmesini izlediğimde halk sağlığının benim görevim olduğunu biliyordum. Onun ciddi bir endişe döneminde tüm Amerikalılara açıklık getirdiğini izlemek, orada olduğunu fark etmemi sağladı. başkalarına hizmet etmekten daha büyük bir amaç değildi.

Dr. Fauci, ulusumuzun kararlılığını test eden birçok halk sağlığı krizinde bize yol gösterdi. Halk sağlığı, bilim ve siyaset arasındaki dengeyi test eden Covid-19’a verilen siyasi tepki, ülkenin sağlığına zarar verdi ve hükümette çok az kişi virüsü siyasetten ayrı tutmaya istekliydi. Ancak Dr. Fauci, Amerikalılara virüs hakkındaki gerçeği söyleme taahhüdünde her zaman sarsılmaz kaldı.

Hükümette dürüst, kararlı ve Amerikan halkına bağlı insanların çok az olduğu bir zamanda, Dr. Fauci, insanları siyasetin önüne koyan otantik, güvenilir liderliği bünyesinde barındırıyor. Dr. Fauci’ye sahip olduğumuz için şanslıydık.

Kiran Bhatia
Brookline, Mass.