Bir Büyükelçinin Karısının Hayatı

Dahi kafalar

New member
Fikir

Tarafından desteklenen

Ana hikayeyi okumaya devam edin

Bir Büyükelçinin Karısının Hayatı

24 Ocak 2023, 05:00 ET

• Herhangi bir arkadaşınıza bir hikaye gönderin

Abone olarak sahip olduğunuz 10 hediyelik eşya her ay vermek. Paylaştıklarınızı herkes okuyabilir.

Bu makaleyi ver Bu makaleyi ver Bu makaleyi ver
Tarafından Theresa Traore Dahlberg

Bayan Traore Dahlberg bir film yapımcısıdır.

2015 yılında Burkina Faso, Ouagadougou’da ilk uzun metrajlı sinemam olan “Ouaga Girls”ü çekerken, Fransız büyükelçisinin eşiyle tanıştırıldım. Benden operasını seslendirmemi istedi ama büyükelçilik konutunun gösterişli bahçelerine girerken onun yerine günlük hayatında onu takip edip edemeyeceğimi sordum.

Burkinabeli bir baba ile İsveçli bir annenin çocuğu olarak çocukluğum Burkina Faso ve İsveç arasında seyahat ederek geçti. Bu sinemanın yapımı sırasında birçok çelişkili duygu ve düşünceye sahiptim. Rezidansta mükemmel bakımlı ağaçların koridorunda yürürken, büyükannemin Burkina Faso’nun bir Fransız kolonisi olduğu zaman bana anlattığı hikayeleri hatırladım.

Yukarıdaki kısa belgesel, konut duvarları tarafından hem korunan hem de izole edilen bir büyükelçinin karısının hayatına bir büyüteç tutarak, sınıfın karmaşık ve örtüşen güç dinamiklerini, kadınların rollerini ve post-kolonyalizmi araştırıyor.

Theresa Traore Dahlberg bir görsel sanatçı ve film yapımcısıdır.

The Times yayınlamaya kararlı çeşitli harfler editöre. Bu veya makalelerimizden herhangi biri hakkında ne düşündüğünüzü duymak isteriz. İşte bazıları ipuçları . Ve işte e-postamız: [email protected] .

Op-Docs, bağımsız film yapımcıları tarafından hazırlanan kısa, üzerinde düşünülmüş belgeseller için bir forumdur. Op-Docs ve diziye nasıl gönderileceği hakkında daha fazla bilgi edinin. Facebook, Twitter (@NYTopinion) ve Instagram’da The New York Times Opinion bölümünü takip edin.