Bir Okul Tartışması: Yüz Yüze mi, Uzaktan mı?

Dahi kafalar

New member
Gelen kutumuzdan daha fazlası:

• Uçak İçi Atıştırmalıkları Durdurun
Amy Valenzuela ikinci Covid aşısını aşı oranlarının yüksek olduğu Los Angeles’ta alıyor. Kredi. . . The New York Times için Allison Zaucha

Editöre:

“Omicron’un Yürüyüşü Okullarda Çalışma Barışını Tehlikeye Atıyor” (ön sayfa, 9 Ocak):

Bu zorlu dönemde okul çağındaki çocukların ebeveyni olmadığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Aceleyle oluşturulmuş ve asla yüz yüze ilişkilerin yerini tutamayacak bir yaklaşım olan uzaktan eğitimle kaybedilen okul yıllarının korkunç maliyetinin farkındayım. Aynı zamanda, olağan “sendikaları suçla” yorumu beni rahatsız ediyor.

Sendikalarla zaman zaman sorunlar oldu elbette, ancak bunlar çalışan haklarını desteklemek için varlar ve devlet okullarındaki öğretmenler yıllarca çeşitli hastalıkların etkilerinden mustarip oldular. Yetersiz finanse edilen eğitim, okul binalarının yıkılmasına, aşırı kalabalık sınıflara ve hemşireler, sosyal hizmet uzmanları vb. açısından çocuklara ve öğretmenlere çok az destek verilmesine yol açtı.

Bir pandemi sırasında devlet okullarından en az beklenmesi gereken şey, yönetimin personele yüksek kaliteli maskeler (KN95’ler anlamına gelir) sağlaması, sınıflara HEPA hava filtreleri ekleyerek havalandırmayı iyileştirmesi, herkes için düzenli testler sağlaması ve öğretmenleri buna zorlamamasıdır. Covid aerosollerinin havayı hızla doldurabileceği aşırı kalabalık sınıflarda çalışın. Bu önlemler pahalıdır ancak herkesin güvenliğini sağlamak için kesinlikle gereklidir.

Ülke çapında iyi finanse edilen birçok özel okul, bu destekleri sağlayabildikleri için açık kalmayı başardı. Sendikaların talep ettiği şey, ilgili herkes için daha sağlıklı bir ortam.

Nancy Bruski
Evanston, Ill.
Yazar, sıklıkla okullarla çalışan bir klinik sosyal hizmet uzmanı ve ruh sağlığı danışmanıdır.

Editöre:

Son Covid-19 dalgalanmaları sırasında Chicago Devlet Okulları öğrencisi olarak deneyimimi paylaşmak istiyorum.

Popüler inanışın aksine, lisedeki deneyimim güvenli olmaktan çok uzaktı (tamamen aşılanmış olmama rağmen). Bir okul gününden geçmek, bir mayın tarlasında yürümek gibi geliyor. Öğrenciler maskelerini takmıyor. Öğrencilerin büyük bir kısmı aşısızdır. Kalabalık, kötü havalandırılan bodrum kafeteryasında yemek yememiz gerekiyor. Ve şimdi uzaktan eğitime erişimim reddediliyor çünkü henüz Covid’e yakalanmadım. Okul güvenli bir yer değil.

Chicago Devlet Okulları liderleri okulları açık tutmak için şiddetle mücadele ediyor. Ancak, okulların gerçekten güvenli bir şekilde açık kalmasını istiyorlarsa, öyle davranmaya başlamaları gerekir. Maskelere, testlere, aşılara ve hibrit öğrenme seçeneklerine ihtiyacımız var. Ama hepsinden önemlisi, okullarımızda olup bitenler hakkında doğru bilgiye ihtiyacımız var.

Lütfen öğrencileri her yerde ve her yerde dinleyin – okullar bize, sonuçta.

Lucia Boyd
Şikago

Editöre:

Neden bu kadar çok devlet okulu öğretmeni, Covid’in gerçek olduğu ve aşıların işe yaradığı bilimini kabul ederken, okullarda enfeksiyon oranlarının düşük olduğu ve Omicron’un önceki varyantlardan daha az öldürücü olduğu bilimini görmezden geliyor?

Newark Öğretmenler Sendikası başkanı John Abeigon, “Tek bir öğretmen yardımcısının gereksiz yere ölmesine izin vermeden önce tüm Newark şehrinin işsiz olduğunu görürdüm. ” Demokratların ara seçimlerde yenilgiye uğramasını sağlayacak olan şey, bu tür bir köyü kurtarmak için köyü yakma aşırıcılığıdır.

Michael Dougherty
Roxborough, Colo.

Editöre:

Bize çocuklar için en güvenli yerin okul olduğu söylendi. Ama onların ve öğretmenlerinin nasıl olduğu konusunu görmezden gelemeyiz. almak okula. Birçoğu kalabalık otobüslerde ve metrolarda seyahat ediyor ve sınıfa girmeden çok önce Covid ile enfekte olabilir.

Ruth Albert Spencer
New York

Editöre:

Ülke çapındaki ebeveynler, çocuklarını son derece bulaşıcı bir değişken öfkeyle okula göndermek ve tam olarak uygulanmayan test protokolleri ile onları iyi alternatif öğrenme seçenekleri olmadan evde tutmak ve işverenlerin pandemi kesintilerinden giderek daha fazla bıkması arasında imkansız seçeneklerle karşı karşıya.

Virüsün okul içinde yayılmasının sınırlı olduğuna dair güven verici bilgiye rağmen, bazı “sendikaların taleplerinin yaklaşık iki yıldır dile getirdiklerini” yansıttığını yazıyorsunuz. ”

Ancak sizin de belirttiğiniz gibi, birkaç sendikasız tüzük ağı son haftalarda geçici uzaktan öğrenmeye geçiş yaparken, çoğu sendikalı devlet okulunda böyle bir seçenek yoktu.

Sağlık hizmetleri gibi eğitim de endişe verici personel sıkıntısıyla karşı karşıya. Şu anki tartışmanın, okullarda ve hastanelerdeki kalabalığı azaltabilecek geçici uzak seçenekler de dahil olmak üzere, anın belirsizliğini karşılayan ortak zemin çözümleri bulmaya daha fazla odaklanmasını ve hayatlarını kendimizi eğitmeye ve korumaya adayan insanları suçlamaktan daha az olmasını diliyorum. çocuklar.

Eva Bonime
New York

Editöre:

Pekala, okulların ve öğretmenlerin endişelerini anlıyorum ama ardı ardına yapılan araştırmalar, uzaktan öğrenmeyi doğru bir şekilde elde edemediğimizi ve öğrencilerimizin giderek daha da geride kaldığını gösterdi. Bu, özellikle ebeveynleri için evden çalışmaya izin veren işlere sahip olmayan yoksullar için geçerlidir. Artık daha fazla okul uzaktan öğrenmeye yönelirse, ne yapmaları gerekir?

Bruce Higgins
San Diego

Uçak İçi Atıştırmalıkları Durdurun

San Francisco Uluslararası Havaalanı. United Airlines’ın iş gücünün yüzde 4’ünden fazlası koronavirüs için pozitif test etti. Kredi. . . Gabriela Bhaskar/The New York Times

Editöre:

Re “United as Industry Reels’te 3.000 İşçide Covid Var” (Business, 12 Ocak):

Newark Liberty Uluslararası Havalimanı’nda tatillerde bir gün içinde yaklaşık üç United Airlines çalışanından biri hastalandı. Ancak United ve diğer havayolları hala iç hat uçuşlarında içecek ve atıştırmalık servisi yapıyor ve yolcuların yemek yerken ve içerken maskelerini çıkarmalarına izin veriyor.

Hiç bir anlamı yok. İçecek ve atıştırmalık servisini durdurun ve yolcuların maskelerini takmalarını isteyin!

David Booth
Somerville, Mass.

Editöre: