Buffalo Katliamı: Irkçılık ve Silahların Ölümcül Bir Karışımı

Dahi kafalar

New member
Gelen kutumuzdan daha fazlası:

• Bir Covid Ölümü: Lütfen Annemi Hatırla
  • Eyalet Milletvekilleri, Adım Atın ve Yönetin
  • cumhuriyetçi çarpıtmalar
Kredi… New York Times için Troy Closson

Editöre:

“Irkçılık Katliamı Artırdıktan Sonra Keder ve Öfke Kaya Buffalo” (ön sayfa, 16 Mayıs):

Yine bir başka korkunç kitlesel çekimden sonra, İkinci Değişikliği çevreleyen partizan siyaset nedeniyle çoğu ne yazık ki sağır kulaklara düşecek olan sağduyulu silah kontrol önlemleri için olağan çağrılar olacak. Ancak daha derin, daha karanlık ve daha rahatsız edici bir konu var ki, daha güçlü silah düzenlemeleri olasılığı kadar ilgiyi hak ediyor.

Irkçılık ve dini hoşgörüsüzlük, Amerika’da ileride daha sıkıntılı zamanların habercisi olan ölümcül bir şiddet dalgasını körüklüyor. Siyahlara yalnızca Siyah oldukları için, Yahudiler yalnızca Yahudi oldukları için hedef alınıyor ve Asyalı Amerikalılar ve Müslüman Amerikalılar yalnızca ırkları ve dinleri nedeniyle saldırıya uğruyor. Bu sistematik yabancı düşmanlığı ve yüzsüz bağnazlık açıkça Amerikan karşıtıdır ve bu ulusun üzerine inşa edildiği demokratik ideallere karşıdır ve cumhuriyetimize yönelik en büyük tehditlerden birini teşkil etmektedirler.

Toplum ve ulus olarak, insanları ırklarına veya etnik kökenlerine göre hedef almaya ve terörize etmeye sevk eden kuduz ırkçılığın dizginlenmesine, meydana gelen toplu katliamları sona erdirmeye verdiğimiz önem kadar vurgu yapmalıyız.

N. Aaron Troodler
Bala Cynwyd, baba.

Editöre:

“Ana Akım Sürünerek, Bir Teori Nefreti Teröre Dönüştürür” (ön sayfa, 16 Mayıs):

Ek kanıt gerekirse, bu son kitlesel çekim, Tucker Carlson ve sağladığı siyasi parti için, öğretmenlerin LGBTQ çocukları “tedavi etmesi” konusunda hiçbir kanıtı olmayan öğretmenler hakkında endişelenmeyi bırakmanın ve ikame teorisyenleri tımarlamayı bırakmanın artık çok uzun zaman önce olduğunu gösteriyor. Buffalo atıcısı gibi.

Vincent J. Canzoneri
Newton, Mas.

Editöre:

Silah taşıma hakkını savunan herkese, lütfen bana bunun Buffalo ve Laguna Woods, California’da veya Sandy Hook ve Parkland’da ve daha sonra kaybedilen hayatlardan nasıl daha önemli olduğunu tekrar söyleyin…

Bu mantıklı bir argüman değil ve bir silah konusunda duygusallaşamıyorum, ancak Sandy Hook’ta kaybolan 6-7 yaşındaki çocuklar ya da Parkland’daki lise öğrencileri ya da olgun insanlar hakkında çok duygusallaşabilirim. ve başka yerlerde yaşlılar.

“Ne zaman öğreneceğiz?” Yoksa yapmaz mıyız?

Judith Rudikoff
Bridgeport, Conn.

Editöre:

Buffalo’daki Tops süpermarketindeki silahlı saldırının her kurbanının yaşam hakkı vardı. GOP, bir kadının kişisel sağlık kararlarına saplantılı bir şekilde saplantılı olmak yerine, anlamlı silah kontrolünü geçerek kendi ikiyüzlülüğünü ele alacak mı?

Stephanie Acquadro
Westfield, ABD

Bir Covid Ölümü: Lütfen Annemi Hatırla

Kredi…

Editöre:

Yeniden “Bir Milyon” (ön sayfa, 15 Mayıs):

Pazar gazetesini mavi plastik ambalajından çıkardım ve çoğu pazar günü yaptığım gibi yavaş yavaş okumak için kahvaltımın yanına koydum. Kağıdı açtım, ön sayfayı gördüm, titredim ve hıçkıra hıçkıra ağlamaya başladım.

Annem 2 Mayıs 2020’de pandemi kapanmasının altı haftasında Covid-19’dan öldü. Hastanesindeki hemşireler harikaydı ama elini tutmak için orada olamadım ve hastane sadece sekiz dakika uzaklıktaydı.

Pandemi sürecinde birçok trajedi yaşanıyor. Annem, Virginia Sullivan Finn, İrlandalı, hikaye anlatıcısı ve yazardı. Mağdurun hikayelerini anlatmaya devam ederken lütfen annemin hikayelerini de paylaşın. Bir milyon Amerikalıyı kaybetmek trajik ama Covid’in can almaya devam etmesi ürkütücü.

The Times’ın sahiplerine ve editörlerine, son iki yıldır pandemiyi ele alma konusundaki kararlılığınız için teşekkür ederiz. Bugün makalenin ilk bölümünü okur muyum bilmiyorum ama eninde sonunda okuyacağım.

Tierney Fitzmartin
Batı Portakal, NJ

Eyalet Milletvekilleri, Adım Atın ve Yönetin

Editöre:

“Devletler için Risk: Vergi İndirimleriyle Fiyatları Stoklamak” (ön sayfa, 10 Mayıs), bu yıl eyalet yasa koyucuları tarafından ortaya atılan vergi indirim fikirlerine faydalı bir bakış sunuyor. Teklifler hem sayısı hem de çeşitliliği bakımından baş döndürücü.

Çoğunu birbirine bağlayan genel tema, hükümetin rolü için iddialı, olumlu bir vizyona sahip olmayan liderler arasında varsayılan bir tepki olmalarıdır.

Eyalet milletvekillerinin, sakinlerinin karşılaştığı yüksek yaşam maliyetini etkileyen sorunlar üzerinde muazzam bir etkisi vardır. Bütçelerinde uygun fiyatlı konut, sağlık deva, çocuk deva ve anaokuluna ne kadar öncelik vereceklerine karar verirler. Ve bir üniversite eğitiminin maliyetini belirlemeye yardımcı olan yasaları yazıyorlar – okulu bitirdikten çok sonra aileleri kovalamaya devam eden artan bir maliyet.

Devletler, yönetişim işini iyi yapmalarını daha da zorlaştıracak vergi indirimlerine geçmeden önce bu temel sorumlulukları ele alma biçimlerine odaklanmalıdır.

Aidan Davis
Asheville, Kuzey Carolina
Yazar, Vergilendirme ve Ekonomi Politikası Enstitüsü’nde vekaleten devlet politikası direktörüdür.

cumhuriyetçi çarpıtmalar

Editöre:

Bugünün Cumhuriyetçisi, ifade özgürlüğünün ve kitapların yasaklanmasının sadık bir destekçisi olmalıdır. Bugünün Cumhuriyetçisi daha az hükümet için çığlık atmalı ve hükümetin vatandaşların özel hayatlarına daha fazla karışmasını, hükümeti doktorlarla hastaların arasına sokmasını desteklemeli.

Bu karşıt inançları tutmak kolay olamaz.

J. Danton Smith
Hamilton, ABD