CFE 2024 yaz tarifesi zaten mevcut, sübvansiyonu kim ve nasıl uyguluyor?

Fantestik lady

Global Mod
Global Mod
CFE yaz tarifesi ne zaman uygulanır?

“Yaz, Çevre ve Kaynaklar Bakanlığı tarafından yukarıda belirtilen termometrik gözlemlere uygun olarak Elektrik Endüstrisi Kanununda tanımlanan tedarikçi tarafından belirlenecek, yılın ardı ardına en sıcak altı ayını kapsayan dönemdir. Doğal.” Federal Elektrik Komisyonu diyor.

F1 oranı

Yaz sübvansiyonu, minimum ortalama yaz sıcaklığının 33 santigrat derece olduğu yerler için ev içi hizmet için geçerlidir.

Yaz yardımının geçerli olduğu iller

• Hermosillo
  • Culiacan
  • Meksikalı
  • Akapulko
  • Merida
  • Kale
  • Veracruz
  • Güzel villa
  • Monclova
  • Chetümal
  • Eşittir
  • Tampico
  • Tepik
  • San Andrés Tuxtla
  • Campeche
  • Tuxtla Gutierrez
  • Tehuantepec
  • Acuña Şehri
  • Cancun
  • Coatzacoalcos
Yaz desteği ne zaman başlıyor?

Federasyonun Resmi Gazetesinde, destekten yararlanan çeşitli kuruluşlarda yazın ne zaman başlayacağı belirtiliyor. Örneğin Baja California'da, 1 Mayıs'tan Ekim ayının son Pazar gününden önceki Cumartesi gününe kadar sürer. Baja California Sur'da ise Nisan ayının son Pazar günü başlar ve Ekim ayının son Pazar günü sona erer. Buradan doğrulayabilirsiniz.

Her durumda, yaz için F1 oranları (yurt içi tüketim):

Yaz sezonu

Temel tüketim ilk 300'ün (üç yüz) her biri için 0,767'dir.
Sonraki 900 (dokuz yüz) kilowatt saatin her biri için ara tüketim 0,955'in altında.
Yüksek ara tüketim, takip eden 1.300 (bin üç yüz) kilovatsaatin her biri için 2.322.
Daha öncekilere ilave olarak her kilovatsaat için 3.672 adet fazla tüketim söz konusu.

Yaz dışı fiyatlar

Temel tüketim ilk 75 (yetmiş beş) kilowatt saatin her biri için 1.019.
Takip eden 125 (yüz yirmi beş) kilovat saatin her biri için ara tüketim 1.243.
Daha öncekilere ek olarak her kilovatsaat için 3.633 fazla tüketim söz konusu.