Covid Sırasında Okullar Üzerindeki Tartışmanın Gerçek Kökleri

Dahi kafalar

New member
Geçen haftaki haber bülteni, e-posta ve sosyal medya aracılığıyla çok sayıda geri bildirim aldı. Bazı ilginç kısımlara cevap vereceğim.

Bir okuyucu, argümanımın yazabileceğim kadar iyi bir özetiyle yanıt verdi: “Hepimiz, dolandırılmamak için her konuda uzman olmamız gerektiğini hissediyoruz,” diye yazıyor Jenny. “Aldatılmak istemediğimiz için tüm bilgilere şüpheyle bakıyoruz. Paranoya başladı.” “Paranoyak” kelimesi iyi bir kelimedir, ancak söylendiği gibi, paranoyak olmanız, sizi elde edemeyecekleri anlamına gelmediği için karmaşıktır. Yine de, bir kez dolandırılmakla ilgili olan şey, ne kadar küçük olursa olsun, dolandırıcılığın olmadığı yerde aramanızı şart koşuyor olmasıdır.

İnsanların korkularını manipüle etmenin ne kadar karlı olduğu hakkında söylenecek çok şey var, özellikle de Donald Trump’ın seçimi gerçekten kazandığını iddia etmek veya hükümetin sizden gizli bir Covid tedavisi saklıyor gibi dolandırıcılık söz konusu olduğunda. Ancak kurumsal başarısızlıklarımızın çoğu, yalnızca bizim bulabileceğimiz bazı gizli bilgiler olduğuna inanmaya bizi o kadar hazır hale getirdi.

Daha bu hafta bu tür bir düşünceyle karşılaştım. Geçmişte birlikte çalıştığım bir bütünsel sağlık danışmanını sosyal medyada takip ediyordum. Yemek günlüklerini ve dikkatli yemeyi teşvik ediyor, bu tür şeyler. Dersleri oldukça zararsızdır. Sizi bulgurun lezzetiyle tanıştırıp yeni tarifler veriyorlar. Kilo verme veya diyet kültürüne odaklanmamasını sevdim. Ve onun tavsiyesi tıp doktorlarının söylediği şeylerle uyumluydu. Gerçek yemek yiyin, fazla yemeyin ve gecenin bir yarısında yemeyi bırakın. Oldukça apolitik bir uzmanlık.

Ancak geçen hafta, o apolitik danışman, Covid tedavileriyle ilgili bir gönderiyle sert bir sağa dönüş yaptı. Müşterilerini “Covid önleme protokollerini takip etmeye” teşvik etmek için şüpheli “Front Line Covid-19 Critical Care Alliance” (FLCCC) ile bağlantı kurdu. ” FLCCC’yi duymamıştım. Bununla biraz gurur duyuyorum. Bana saçma sapan şeylerle uğraşan insanları tanımadığımı gösteriyor. Her neyse, sosyal medya paylaşımındaki bir cümle hemen gözüme çarptı: “Bu, partizan medyadan duymayacağınız gerçek. ” Bilgi asimetrisinin ipucu – bazı gölgeli figürlerin kritik bir bilgi parçasını sakladığı yer – neredeyse her zaman kırmızı bir bayraktır. Bu durumda temyiz, tüketici-vatandaşın gizli gerçeği bulma sorumluluğundan yararlanmaya yönelik bir pazarlama hilesidir. Onu takibi bıraktım.

Başka bir okuyucu olan Jon, Lizabeth Cohen’in “vatandaş tüketici” konseptinin “Okulları Açın kalabalığını daha iyi anlamasına” yardımcı olduğunu söyledi. Jon’un bağlantısı, bir kurumsal başarısızlık teorisinin karmaşık ulusal tarihimizde nasıl ilerlediğinin harika bir örneğidir. Okulların Covid-19’a ve türevlerine verdiği yanıtlar hakkındaki tartışmalara egemen olan gevşek biçimde organize edilmiş ancak güçlü çıkarlara atıfta bulunuyor. Trump, MAGA ve 6 Ocak ayaklanmasından okul yönetim kurulu protestolarına ve alışveriş merkezlerindeki yemek alanlarındaki yürüyüşlere ve Kovid inkarcılığına uzanan bir çizgi var. Bu çizgi, büyük Amerikan fay hatları tarafından daha da karmaşıklaşıyor: ırk, ırkçılık, sınıf, cinsiyet ve cinsiyetçilik.

Kayıtlara geçelim, okulları kapatalım mı sorusunun iyi ya da doğru bir yanıtı yok. Size var olduğunu söyleyen herkes, tam olarak bahsettiğim türden bir aldatmaca sanatıyla uğraşıyor. Yalnızca eyaletten eyalete ve bölgeden bölgeye ve okuldan okula değişen bir dizi takas vardır. Engelli çocuklar, okula devamla bağlantılı sosyal hizmet uzmanları ve öğretmen yardımcıları gibi kaynaklara ihtiyaç duyarlar. Az sayıda risk faktörüne sahip güçlü çocuklar, eğer okul başlangıçta iyi kaynaklara sahipse, okul kaynaklarına daha iyi erişim elde eder; bu, özellikle kırsal alanlardaki milyonlarca öğrenci için büyük bir “eğer” anlamına gelir. Azınlık çocukları yüz yüze eğitimden yararlanabilir, ancak ırkçılığa ve düşük beklentilere maruz kalmalarını azaltan uzaktan eğitimden de yararlanabilir.

Yoksul çocukların, kaynakları yetersiz haneler, yüksek maruziyet düzeyine sahip aileler ve çocukların bulunduğu yetersiz kaynaklara sahip okullar ve yüksek düzeyde maruziyet düzeyine sahip topluluklardan personel üyeleri arasında sıkışıp kalması muhtemeldir. Ve tüm bunları bir kenara bıraksak bile, öğretmenler virüse yakalandıkları için dışarı çıkarlarsa, resmi olarak yapsak da yapmasak da okullar kapanacak. Tüm bu olumsuzluklara rağmen söylemimiz “Okullar açılmalı çünkü uzaktan eğitim öğrencilerin ruh sağlığını olumsuz etkiliyor. ” Geçen hafta söylediğim gibi, doğru düzeyde soyutlama elde ederseniz her şey doğrudur. Okulların kapanması ruh sağlığı üzerinde çok olumsuz bir etkiye sahip olabilir. Ancak bu, milyonlarca çocuğun, ailelerinin ve öğretmenlerinin karmaşık takaslar gerçeğiyle yaşamak zorunda olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Buraya nasıl geldiğimiz, çocukları için en fazla okul kaynağından yararlanmak isteyen tüketiciler olarak okullarla ilgilenen ebeveynler hakkında bir hikaye. Anneler, toplumsal olarak bu ekstraksiyonu yapmakla görevli olanlardır. İyi bir anne çocuğu için en iyi öğrenme planını, en iyi öğretmeni, en iyi okulu, en iyi aktiviteleri ve her yönüyle “en iyi” okul deneyimini elde eder. Ve ırk ve sınıf ayrıcalığına sahip bir anne, neyin en iyi sayılacağının şartlarını tanımlayabilir. Bu, 1954’te Brown v. Board of Education kararının alınmasından sonra hızlanan tarihi bir süreçtir. Kültür tarihinde, “Irk Vergilendirmesi: Okullar, Ayrımcılık ve Vergi Mükellefi Vatandaşlığı, 1869–1973 ,”Camille Walsh buna “vergi mükellefi vatandaşlığının tecavüzü” diyor. “Mükellef vatandaşlığı, kamu eğitimi gibi kamu mallarına yerelleştirilmiş bir tüketici vatandaşlığı vakası olarak düşünüyorum. Hakları, kişinin vergi ödeme kabiliyetine bağlı olanlar olarak yorumlayan yarı yasal bir kimliktir. Bu kimlik her zaman dışlama ile ilgili olmuştur.

Walsh, beyaz Amerikalılar, ırksal azınlıkların sosyal sözleşmeye dahil edilmesiyle vatandaşlıklarının tehlikeye atıldığını hissettiklerinde, vergi ödemenin hak ile karıştırıldığını söylüyor. Aynı zamanda, Siyah vatandaşlar genellikle kaliteli devlet okullarına gitme haklarını kendi vergi mükellefi vatandaşlıkları çerçevesinde şekillendirdiler. Çatışma, büyük Amerikan “Biz insanlar”a kimin ve hangi şartlarda dahil edildiğine dair bir savaş olarak kuruldu. Bu, hiçbir yerde halk eğitimi konusunda olduğundan daha belirgin değildir. Okul entegrasyonu, beyazların çok ırklı demokrasiye direnişi için sıfır noktası haline geldi, bu direniş her türlü hareketi doğurdu: mahalle okulları, sözleşmeli okullar, özel akademiler, okul takibi ve evde eğitim.

Jennifer Berkshire’ın “Okul Kapısında Bir Kurt”, günümüzün Covid öncesi okul tartışmaları ile bu tarihi direniş arasındaki bağlantıya iyi bir genel bakış. Berkshire ayrıca Covid okul açılış konuşmasının organik olmadığı konusunda gerçekten akıllı davrandı. “Ebeveyn hakları” G.O.P. tarafından uzun zamandır zengin beyaz ebeveynlerin arzularına herkesin pahasına öncelik vermek için kullanılıyor. Pandemik okul kapanışları, okullarda öğretim yarışı ve diğer tartışmalı konular hakkındaki tartışmaların “sadece okulların ne öğrettiği ve nasıl yönetildiğiyle ilgili olmadığını, aynı zamanda bu kararlarda kimin sesinin gerçekten önemli olduğunu” savunuyor. ”

Bütün bunlar, yurttaş-tüketici modelinin diğer büyük toplumsal süreçlerden bağımsız olmadığını gösteriyor. Bu sosyal süreçlerin nasıl yürürlüğe girdiğinin ve güç kazandığının bir parçası. Ve nihayetinde, yurttaş tüketimciliği, yurttaş refahı için kamusal bir sorundur. Çok ırklı bir toplumun yönetilip yönetilemeyeceği hakkında çok konuşuyoruz. Tüketici uzmanlarından oluşan bir ulusun yönetilebilir olup olmadığını düşünmek de aynı derecede önemlidir. Önümüzdeki haftalarda, bu soru hakkında duymak istediğim bazı insanlarla konuşacağım.

Bu hafta birkaç ilginç kitapla karşılaştım. Justin Feldman’ın Biden yönetiminin Covid yanıtının zaman çizelgesi iyi bir başlangıç. Sizi bilmem ama bu konuyla ilgili haberler çok büyük. Bu seri, beni araf konusuna itmeden bilgilenmeme yardımcı oluyor. Feldman, şimdi “aşılanmamışlar” hakkında konuştuğumuzda kimden bahsettiğimize dair kritik bir şeye dikkat çekiyor. Siyasî kimlik ve korkudan hareket eden, isteyerek direnenler var. Sonra çocuklar, yaşlılar, yoksullar ve izole edilmişler var. Feldman’dan:

Bunlar, aynı politikalarla ele alınamayacak, birbirine bağlı sorunlardır.

The New Republic’te Gabriel N. Rosenberg ve Jan Dutkiewicz, Tarım Bakanlığı ile ilgili sorunları derinlemesine inceliyor. “Bilgilendirilmiş kararlarımızın” bir anlam ifade etmesine yardımcı olmak için güvendiğimiz birçok kurumda bulunanları yansıtan bir dizi kurumsal başarısızlığın ana hatlarını veriyorlar. Açıkçası, korkutucu.

Black Enterprise için yazan Derek Major, ırksal ve cinsel azınlıkların kripto para birimine yaptığı yatırımla ilgili anket verilerine işaret ediyor. Pek çok okuyucu bana kriptonun nasıl yeni sosyal adalet hareketi olduğu hakkında makaleler gönderdi. Bu okuyucuların çoğu, bu anlatıyı çürütmemi istiyor. Henüz orada değilim. ancak yüzyıllardır süren sistematik marjinalleşmeyi gevşek bir şekilde düzenlenmiş tüketici araçlarıyla çözmeyi vaat eden herhangi bir yeni araçtan genellikle şüpheliyim.

Tressie McMillan Cottom (@tressiemcphd), Chapel Hill Bilgi ve Kütüphane Bilimleri Okulu’ndaki Kuzey Carolina Üniversitesi’nde doçent, “Kalın: Ve Diğer Denemeler”in yazarı ve 2020 MacArthur üyesidir.