‘Demokrat Kalplerin Karıştırılması’: Üç Yazar Dönüştürülmüş Bir Ara Sınav Manzarasını Tartışıyor

Dahi kafalar

New member
Katkıda bulunan bir Opinion yazarı olan Frank Bruni, “Bekle, Ne?”nin yazarı Molly Jong-Fast ile çevrimiçi bir sohbete ev sahipliği yaptı. The Atlantic için haber bülteni ve Başkan Bill Clinton’ın eski kıdemli danışmanı Doug Sosnik, Demokratların ara seçimlerin anlatısını değiştirip değiştirmediğini tartışmak için.

FRANK BRUNI:Doug, Molly, bir özür — çünkü bunu fiziksel bir yer yerine siber uzayda yapıyoruz, size herhangi bir içecek ikram edemem, ki bu utanç verici, çünkü ben çok kötü bir şey yapıyorum.

MOLLY JONG-FAST: Dr. Öz’ün davası şaşırtıcı. Bu konuda ne kadar kötü olduğuna tamamen hayran kalmaya devam ediyorum.

DOUG SOSNIK: Korkunç bir aday ama aslında Senato ve vali için yarışan birçok sağcı ve niteliksiz adaydan sadece biri. Georgia’daki Herschel Walker ve Arizona’daki Cumhuriyetçi biletlerin çoğu muhtemelen daha da vasıfsız.

BRUNİ: Kaba yemden ara sınavların kabadayısına dönelim. Demokratların yüreklerinde bir kıpırtı, Demokratların umutlarında bir patlama, düşen gaz fiyatlarının, önemli yasama başarılarının ve kürtaj haklarıyla ilgili endişelerin, Demokratların sadece bir veya iki ay önce korktuğu ara dönem fiyaskosu türünden bir kurtuluşa eşit olduğuna dair bir inanç var.

Doug, şimdi Demokratların mümkün olduğunu düşündüğümüzden çok daha iyisini yaptığını düşünüyor musun?

SOSNIK: Yaparım. Ön seçimlerin başlamasına ve Dobbs’un Roe’yu deviren kararına kadar, bu, iktidardaki partinin elendiği klasik bir ara seçim gibi görünüyordu. Son dört ara seçimde oldu.

BRUNİ:Kürtaj faktörünü çok fazla okumamız mümkün mü?

JONG-FAST: Hayır, kürtaj, herhangi bir uzman sınıfının fark ettiğinden çok daha büyük bir meseledir. Çünkü kürtaj sadece kürtaj değildir.

BRUNİ:Doug, katılıyor musun?

SOSNIK: Tahminlerde bulunma konusunda giderek daha gerginim, ancak daha fazla insan Karaca kararının gerçek hayattaki etkilerini gördükçe bu konunun öneminin artacağını söylemekte kendimi güvende hissediyorum. Yani evet, ara sınavları etkileyeceği konusunda hemfikirim. Ama aslında 2024 ve sonrasında daha da önem kazanacak.

JONG-FAST: Dobbs kararından bu yana gördüğümüz en büyük şeylerden biri, doktorların jinekolojik komplikasyonları olan kadınları tedavi etmekten korkması. 1973’te Roe’nun bu kadar geniş bir şekilde karar vermesinin nedenlerinden biri, bazı doktorların kadınları tedavi ederken kendilerini güvende hissetmemeleriydi. Sağ için bir kabus olan buna dağınık bir dönüş yaşıyoruz.

SOSNIK: Onlarca yıldır Cumhuriyetçi Parti’nin aday seçilen kanadı – ki bu da Mitch McConnell gibi insanlar anlamına geliyor – kürtaj meselesini özgürce geziyor. Bunu tabanlarını tohumlamak için kullanabildiler, ancak siyasi bir bedel ödemeye zorlanmadılar. Roe’nun devrilmesiyle her şey değişti. Ve anketler, Amerikalıların çoğunluğunun onların aşırı tutumlarına katılmadığını gösteriyor.

JONG-FAST: Ayrıca birçok banliyö kadınının gerçekten çok ama gerçekten deli olduğunu ve siyasetten hiç hoşlanmayan insanların öfkeli olduğunu düşünüyorum. Ohio’daki 10 yaşındaki tecavüz kurbanının kürtaj için eyalet dışına çıkmasıyla ilgili tüm haber döngüsünü hatırlayın. Karaca sismik.

BRUNİ: Geçen hafta yayınlanan bir NBC News anketinde, seçmenlere ülkenin karşı karşıya olduğu en önemli sorun sorulduğunda kürtajın ilk beş yanıttan biri olmadığını fark ettim. Büyüleyici bir şekilde – ve bana göre, yürekten – daha fazla seçmen demokrasiye yönelik tehditleri yaşam veya iş ve ekonomi maliyetinden çok seçti. Ara sınavlarda bunun gerçekten motive edici, sonuçsal bir faktör olabileceğini düşünüyor musunuz? Yoksa kürtajın hala daha büyük bir fark yaratacağını mı düşünüyorsunuz?

SOSNIK: Ara sınavlarda iki konu var: katılım ve ikna. Kürtaj sorununun insanları oy kullanmaya motive edeceğinden oldukça eminim. NBC anketi, Demokratların oy verme konusundaki coşku farkını Mart ayından bu yana 15 puanlık bir gelişme olan iki puanla kapattığını gösteriyor. Ve ikna etmek için, bu banliyö kadın sallantılı seçmenleri bu konu tarafından sadece oy kullanmaya değil, aynı zamanda Cumhuriyetçilere karşı oy vermeye motive olacaklar.

BRUNİ: Bu seçim gerçekten katılımla mı ilgili olacak yoksa kararsız seçmenler de aynı derecede önemli olacak mı? Ve hangi Demokrat seçmen gruplarını en çok endişelendiriyorsunuz? alışkanlık, sonunda, olması gerektiği ölçüde ortaya çıkıyor?

SOSNIK: Evet, bu ara sınav öncelikle katılımla ilgili olacak. Demokratlar için, Çarşamba günü öğrenci kredilerini affetmek için bir plan yayınladığında yönetimin aklında şüphesiz olan gençlerin ortaya çıkması konusunda endişelenerek başlardım.

Ayrıca Başkan Biden’a soğumuş oldukça büyük bir Demokrat grubu da var. Demokratların ortaya çıkması için kritikler.

BRUNİ: Molly, Doug, Başkan Biden’ın bazı Amerikalılar için bazı üniversite borçlarını bağışladığını açıklamasından bahsetti. Bu kararın parti için net bir pozitif olması, anketlere minnettar seçmenler çekmesi mi, yoksa mali açıdan müsrif davrandığını ve favoriler oynadığını düşünen bazı Demokratları yabancılaştıran ve birçok Cumhuriyetçiyi harekete geçiren net bir olumsuz mu?

JONG-FAST: Son derece ayrıcalıklı bir şekilde büyüdüm ve yıllarca adalet meselesiyle boğuştum. Aklımda, 10.000 dolar borç affı için zemindi. Hak kazanan Pell hibe alıcıları için 20.000 $ ‘dan özellikle memnunum. Amerika’nın adil bir ülke olduğunu asla düşünmedim ve giderek adaletsiz hale geldi. Biden bu sözle seçildi ve tutuyor. Bence bu, tabanın ortaya çıkmasına yardımcı olmalı.

SOSNIK: Öğrenci kredisi affı, seçmenler için bir Rorschach testidir. Hükümete ve ilerici bir gündeme inanıyorsanız, bu harika bir haber. Demokratların bir avuç büyük harcama yaptığını ve seçkinler için endişelendiğini düşünüyorsanız – dört yıllık üniversite diploması alan ülkenin yüzde 38’i – o zaman onların aleyhine çalışacak.

BRUNİ:Eski Başkan Donald Trump’ın Mar-a-Lago aramasından sonra Adalet Bakanlığı ve FBI ile olan davası Cumhuriyetçi katılımı artıracak ve partinin avantajına mı çalışacak?

JONG-FAST: Trump yıllardır hükümetin bazı bölümleriyle savaşıyor. Bu anlatı ne kadar taze bir süre değilim. Trump’ın halkı olan insanlar Trump’ın halkı olmaya devam edecek, ancak bu karmaşık zulüm anlatısının çoğu eski.

SOSNIK:FBI baskını, Trump’ın desteklediği sağcı adaylar olan 6 Ocak Roe ile birlikte, bunu seçim seçimi olarak adlandırdığım şeye yönlendiriyor.

İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana, görevdeki partinin ara seçimlerde Meclis sandalyelerini kaybetmediği sadece iki seçim yapıldı – 1998 ve 2002 – 2002, gerçekten 11 Eylül’e bir tepki olduğu için, aykırı bir değerdi.

Bin dokuz yüz doksan sekiz bir seçim seçimiydi: Ülke, Cumhuriyetçilerin aşırıya kaçtığını büyük ölçüde hissettiğinde, görevden alma sürecinin ortasındaydık; 2022, II. Dünya Savaşı’ndan bu yana yalnızca ikinci tercih edilen ara seçim olabilir.

BRUNİ: Demokratik umutlar, Senato’nun kontrolünü elinde tutmaya ve hatta çoğunluğunu orada genişletmeye odaklanıyor. Ev kayıp bir dava mı?

JONG-FAST:New York’un 19. Kongre Bölgesi’nde Salı günü yapılan özel seçimin sonucu – Kasım ayında Meclis’in kontrolü için büyük bir yarışma olarak kabul edilen ve Demokrat Pat Ryan’ın tanınmış, tercih edilen Cumhuriyetçi Marc Molinaro’yu yendiği iki nokta – insanları Demokratların Evi tutmasının mümkün olduğunu düşündürüyor.

Demokratların Cumhuriyetçilere göre düzinelerce daha az güvenli koltuğa sahip olduğunu biliyorum. Ve çok zayıf bir çoğunluğa sahipler – Cumhuriyetçilerin çoğunluğu yeniden kazanmak için net beş sandalye almaları gerekiyor. Ama yine de Demokratların Meclis’i elinde tutmasının mümkün olduğunu düşünüyorum.

SOSNIK: Demokratların Meclisi elinde tutması çok zor olacak. 19. yüzyılın sonlarından beri Meclis’teki en dar marjlardan birine sahipler. Yeniden paylaştırma ve yeniden bölgeleme nedeniyle, Cumhuriyetçiler çok daha elverişli bir savaş alanına sahipler. Şimdi, yeni haritada, muhtemelen Trump’a oy verecek olan bölgelerde Demokratlar tarafından tutulan 16 sandalye var. Kötü bir döngü bekleyen Meclis’teki 30’dan fazla Demokrat emekli olacaklarını açıkladı.

Cook Raporu, Cumhuriyetçilerin halihazırda yedi sandalyelik bir netlik elde ettiğini ve kalan rekabetçi yarışların çoğunluğunun Demokratların elinde olduğunu gösteriyor.

BRUNİ: Parti için tartışılmaz bir şekilde düşmanca olmayan mor veya kırmızımsı eyaletlerde yüksek profilli Senato yarışlarında Demokrat adayları listeleyeceğim. Her aday için, zaferin olası, mümkün veya olanaksız olduğunu düşündüğünüzü söyleyin. Cesur ol.

John Fetterman, Pensilvanya.

SOSNIK:Muhtemel.

JONG-FAST:Muhtemel.

BRUNİ:Raphael Warnock, Gürcistan.

BRUNİ:Cheri Beasley, Kuzey Karolina.

SOSNIK:Mümkün.

JONG-FAST:Mümkün.

BRUNİ:Val Demings, Florida.

JONG-FAST:Florida.

BRUNİ:Mark Kelly, Arizona.

BRUNİ:Mandela Barnes, Wisconsin.

BRUNİ:Tim Ryan, Ohio.

JONG-FAST:Mümkün.

BRUNİ:Catherine Cortez Masto, Nevada.

BRUNİ:Bu döngüde – Senato, Meclis veya vali için – sizi en olumlu şekilde şaşırtan ve etkileyen bir Demokrat adayı adlandırın ve nedenini söyleyin.

JONG-FAST: Fetterman bu konuda gerçekten çok iyi, karısı da öyle. Ryan gerçekten çok iyiydi. Bence Mandela Barnes gerçekten zeki. Podcastim için tüm bu adamlarla röportaj yaptım ve Demokratların tarihsel olarak olmadığı bir şekilde mesajlaşma konusunda gerçekten iyi olduklarını düşündüm. Val Demings hayatında bir kez görebileceğiniz bir politikacıdır, ancak Florida Florida’dır.

SOSNIK:Tim Ryan. Kazanabilir mi bilmiyorum ama şimdi Cumhuriyetçilerin kalesi olarak gördüğüm bir eyalette bir Demokratın rekabetçi olabileceğini kanıtladı.

BRUNİ: Tamam, hadi bir yıldırım son soruları yapalım. Yeni başlayanlar için, Biden başkanlığı şu ana kadar 1 (büyük hayal kırıklığı) ile 5 (büyük başarı) arasında derecelendirildi ve bir cümle veya daha az puanınızı haklı çıkardı.

JONG-FAST: Dört. Biden insanı değildim, ama sessizce, yapabileceğini düşündüğümden daha fazlasını yaptı.

SOSNIK: Dört. Çok zor şartlar altında çok şey başardılar.

BRUNİ:Biden’ın ikinci dönem için aday olma şansı yüzde mi?

JONG-FAST:Yüzde elli.

SOSNIK:Yüzde Yirmi Beş.

BRUNİ:Biden aday olmazsa ve Demokratik bir ön seçim varsa, Kamala Harris’ten başka veya ona ek olarak, mücadeleye girmesini istediğiniz birinin adını söyleyin ve nedenini bir cümleyle söyleyin.

JONG-FAST: Bu sorudan nefret ediyorum. Denizin altında bir ananasın yanına taşınmak istiyorum.

SOSNIK: Sherrod Brown. O, bu ülkenin nabzını anlayan gerçek bir insandır.

JONG-FAST:Sherrod Brown’ı da severim.

BRUNİ:Sadece ara sınavlarla ilgili tartışmalarda değil, genel olarak siyasi tartışmalarımızda en çok değiştirildiğini düşündüğünüz konu nedir?

JONG-FAST: Yüksek Mahkeme. Demokratlar Meclisi ve Senatoyu elinde tutarsa, Biden hala çılgınca adım adım mahkemelerle uğraşmak zorunda kalacak. Bunu yapmaktan nefret edecek, ama yapmak zorunda kalacak.

SOSNIK: Molly’ye katılıyorum. Daha geniş bir düzeyde, Amerikan siyasetinde, siyasetimizi ırktan çok sınıfın yönlendirdiği bir yeniden düzenlemeyi henüz tamamladık.

BRUNİ:Son fakat en az değil, sen zorunlu ya ünlü gurme Mehmet Öz ile bir saat crudité ya da ünlü çevreci Herschel Walker ile bir saat bahçe işleri yapın. Ne seçiyorsunuz ve kısaca neden?

JONG-FAST: Ben korkunç bir hastalık hastasıyım ve Oz son derece iyi bir cerrahtı. Onunla tüm tıbbi kaygılarım hakkında konuşarak bir saat geçirirdim. Bu köstebek herhangi bir şeye benziyor mu?

SOSNIK:Bu soruyu gündeme getiriyor olmanız, bu döngüde aday alımının Cumhuriyetçiler için ne kadar kötü olduğunu söylüyor.

Bir futbol topu taşımak ve ele geçirilmemek dışında, Walker hayatında pek bir şey başaramadı ve kişisel davranış biçimi, onun seçilmiş bir görevde kalmaya uygun olmadığını gösteriyor.

BRUNİ:Eh, daha önce harcadım saat Bir profil için Oz’la görüştüm ve açık kalp ameliyatı yapmasını izledim, bu yüzden Walker’la yabani otları topluyorum, meraktan. Ve temiz hava için.

Frank Bruni (@FrankBruni), Duke’de kamu politikası profesörü, “The Beauty of Dusk” kitabının yazarı ve katkıda bulunan bir Opinion yazarıdır. Haftalık bir e-posta bülteni yazıyor ve Twitter, Instagram ve Facebook’ta bulunabilir. Molly Jong-Fast (@MollyJongFast) “Bekle, Ne?” yazıyor. Atlantik için haber bülteni. Doug Sosnik, 1994’ten 2000’e kadar Başkan Bill Clinton’ın Beyaz Saray’ında kıdemli danışmandı ve Brunswick Grubu’nun danışmanıydı.

The Times yayınlamaya kararlı harf çeşitliliği editöre. Bu veya makalelerimizden herhangi biri hakkında ne düşündüğünüzü duymak isteriz. İşte bazıları ipuçları . Ve işte e-postamız: [email protected] .

The New York Times Opinion bölümünü takip edin
Facebook , Twitter (@zeynep) ve Instagram .