Demokratların İmajı Sorunlu. Lütfen, Durumu Kötüleştirme.

Dahi kafalar

New member
Demokratların görüntü sorunu var. Şehirli seçkinlerin partisi olarak görülüyoruz – şımartılmış, fazla eğitimli aptallar, utanmadan scooter kullanan ve evcil hayvanlarımıza caz müzisyenlerinin adını veren yumuşak başlı züppeler. Effete, kendini beğenmiş twerpler, bazı start-up’ların açık kat ofisinde kombucha yudumlarken – “CRYSP, ısmarlama kereviz deneyimi sağlayan uygulama” belki. Ben de bu salaklardan biri olduğum için böyle konuşabiliyorum.

Demokratların bu gerçeği öğrenci kredileri tartışmasında hesaba katmadıklarından endişeleniyorum. Joe Biden 10.000 dolara kadar olan öğrenci borcunu bağışlamak için kampanya yürüttü, ancak Chuck Schumer ve Elizabeth Warren 50.000 dolara kadar bağışlamak istiyorlar ve partinin Bernie Sanders kanadı – ki bu da bir programa “herkes için” kelimesini eklemenin bir şey olduğunu düşünüyor gibi görünüyor. politikanın doruk noktası — evrensel bağışlanma ister.

Hükümet tarafından tutulan yaklaşık 1,6 trilyon dolarlık öğrenci borcunun bir kısmının bağışlanması için güçlü bir gerekçe var. Çoğu zaman, fakir bir aileden gelen bir kişi geleceğini inşa etmek için kredi alır. Kolej derecelerine yönelik kültür çapındaki takıntımızdan yakınabiliriz – neden sorabiliriz, Pokémon felsefesinde bir BA, size CRYSP’de çok imrenilen bir staj için içeriden iz verir mi? – ama içinde yaşadığımız dünya bu. Bu yolu seçen birinin yükünü hafifletmek mantıklı.

Ancak öğrenci kredisi alan tek kişi bu değildir. Yüksek statülü profesyoneller, orta yaş krizi 40’larını finanse etmek için yüksek ücretli bir iş bulabilmek için başka bir derece elde edebilmek için genellikle 20’li yaşlarındaki işlerinde borç alırlar. Ayrıca diplomalı amatörler, sırf genç ve kaybolmuş oldukları için yüksek lisansa giden ve CRYSP stajının umdukları başarıya giden roket gemisi olmadığı ortaya çıkan insanlar var. Tekrar Evvel: Deneyimden konuşuyorum.

Borç affı, hak edeni daha az hak edenden ayırmaya çalışmalıdır. Adalet açısından bakıldığında, bu açık görünüyor. Ve Demokrat Parti mesaj bakış açısından, bu kesinlikle çok önemli görünüyor. Kariyerimi mesajlaşma ve anlatılarla uğraşarak geçirdim ve partinin sol kanadının öğrencilerle adım atmaya çalıştığından daha patlayıcı bir “Demokratlar hakkındaki en kötü klişeleri doğrulayın” kara mayınıyla hiç karşılaşmamış olabilirim. krediler.

Brookings Enstitüsü ve Progressive Policy Institute gibi sol eğilimli düşünce kuruluşlarındaki önde gelen inekler, üst sınırı olmayan öğrenci kredisi bağışlamanın ve hiçbir araç testinin çoğunlukla iyi durumda olacağına inanıyor. Bence haklılar, ancak aynı fikirde olmayan solaklar da bulabilirsiniz. Seçim açısından kilit nokta, çoğu insanın bir grup yumurta kafalının ne düşündüğü hakkında bir kova domuz ağzı vermemesidir. İnsanlar kendi fikirlerini oluştururlar; Ülkedeki herkesi yönetmeye uygunluğunuz konusunda ikna edecek bir Excalibur of White Paper yok.

Çoğu insan, kredi alan herkesin zor, işçi sınıfından bir gayretli olmadığını bilir. Ve yardım alacak insanların kesin mali profili hakkındaki tüm tartışmalara rağmen, Amerikalıların yüzde 87’sinin federal öğrenci kredisi yok.

Demokratlar, büyük bir seçim yılı önceliğinin, Amerikalıların bu yüzde 87’sinin muhtemelen hayal kırıklığına uğramadığı bir şey olduğu bir yere nasıl geldi? Fine Young Cannibals’ı yeniden bir araya getirmek ya da uluslararası kriket kurallarını reforme etmek için de kampanya yürütebiliriz.

Daha da kötüye gidiyor: Öğrenci kredisi affı enflasyonu artıracak. Etkisi küçük olacaktır, ancak bunu insanlara açıklamakta iyi şanslar – konuşma yazmanın ilk kuralı, “Federal Rezerv enflasyon hedefinin yüzdesi olarak” ifadesini ikinci kez söylediğiniz anda kaybettiniz. Bu, çalışan yoksullara zarar veren zengin profesyonellere verilen bir hediye olarak görülecektir.

Muhafazakarlar bununla bir tarla günü geçirecekler. Amerika’nın En Aptal Derecesini Alan Kişiyle tanışmaya hazırlanın, çünkü bu kişi Fox News’de “öfkeli amigo koçu” havası yayan uzmanlardan daha fazla olacak. Vaka çalışması, doktora yapmak için 400.000 $ kredi alan trajik bir aptal olacak. Cosa Nostra Online College’dan kesişen kukla teorisinde ve “Fraggle Rock”ın Fransa-Prusya Savaşı için nasıl bir alegori olduğu konusundaki tezini yazan kişi. Tucker Carlson’ın kafası karışmış cocker spaniel köpek yavrusu suratını taktığını ve zavallı adama, “Demokratlar öğrenci kredilerinin son kuruşunu neden affetmek istiyorlar?” diye sorduğunu hayal edebiliyorum.

Popülizmi kışkırtmaya mı çalışıyoruz? Demokratların eğitimli seçkinlerin ihtiyaçlarına hizmet ettiği ve diğer herkesi görmezden geldiği klişesini doğrulamaya mı çalışıyoruz ? Ne olursa olsun, Cumhuriyetçilerin bizi üst orta sınıf arzularından oluşan kreşimize yerleşmiş, mücadele eden kitlelerin ihtiyaçlarına sağır, süslü küçük Fauntleroy’lar olarak göstereceğinin tamamen farkındayım. Ama bu karikatürün gerçek olmaması benim için çok önemli.

İlerici projeyi önemseyen biri olarak, Demokratlara araçları test etme veya anlamlı bir üst sınır (veya her ikisini) bu politikanın bir parçası yapmaları için yalvarıyorum. Yardımı düşük gelirlilere odaklayın ve kredi sorununun temel nedeni olan yüksek öğrenim İslahat da dahil olmak üzere diğer öncelikler için parayı bütçede tutun. Belki, belki de, Daha İyisini İnşa Et olarak adlandırılabilecek bir şeyin diriltilebileceği ve geçilebileceği ve öğrenci kredilerinde en çok yardıma ihtiyacı olanlara odaklanan bir şey içerebileceği umudunu koruyun.

Ve Demokratların, 26’dan az adımda demlenmiş kahve içmeyen, şımarık, göbek deliğine bakan pipsqueaks’in ihtiyaçlarına özel olarak odaklandıkları fikrinin, insanların beyinlerinde silinmez bir şekilde yakılmasına izin vermeyin.

Jeff Maurer (@JeffMightBWrong), EPA için eski bir söz yazarı ve “Last Week Tonight With John Oliver”ın eski kıdemli yazarı I Might Be Wrong haber bültenini yazıyor.

The Times, editöre çeşitli mektuplar
yayınlamaya kararlıdır . Bu veya makalelerimizden herhangi biri hakkında ne düşündüğünüzü duymak isteriz. İşte bazı ipuçları . Ve işte e-postamız: [email protected] .

Facebook , Twitter (@NYTopinion) üzerinden The New York Times Opinion bölümünü takip edin ) ve Instagram .